امروز : یکشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ می باشد.

مرحله نخست رابطه جنسی

مرحله نخست رابطه جنسی

مرحله نخست رابطه جنسی

رابطه جنسی به عنوان یکی از مهمترین روابط بین زن و مرد بحساب می اید.

و در اینجا منظور ما رابطه جنسی سالم است.

در یک رابطه زناشویی ، مهمترین بخش رابه جنسی ایجاد انگیزش جنسیست.

اگر دو طرف به درستی تحریک نشوند، مسلما” تجربه رسیدن به ارگاسم اتفاق نخواهد افتاد.

برای رابطه جنسی دسته بندی هایی قرار داده شده که میتوان به مرحله ” لیبیدو ” اشاره کرد.

ایجاد انگیزش و یا تحریک جنسی طبیعی نمونه کاملی از اتحاد بین جسم و ذهن است .

این ذهنیت و امیال جنسی بر اساس مقدار هورمون مردانه /تستوسترون شکل میگیرد.

منبع: تریبون آزاد

بازدید:۴۱۰۲۹۸

رتبه مقاله درگوگل : 3-Stars

ارسال نظرات

۱۶ دیدگاه برای “مرحله نخست رابطه جنسی”

 1. fish گفت:

  سلام من و همسرم یک ماهه نامزد شدیم ولی همسرم از رابطه جنسی چیزی نمیدونه حتی اسم اندام های جنسی رو نمیدونه و میگه تا حالا به آلت جنسی نگاهم نکرده خواهشأ کمکم کنید چطور براش توضیح بدم؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   میتونید ایشون رو با مطالعه کتابهای موجود در باره مسایل جنسی ، آگاهتر کنید … در این مورد اگر حضورا” با مشاوره خانم مشورت بکنن میتونه بسیار مفید باشه ولی بعید میرسه که در حال حاضر با این حجم اطلاعات ایشون واقعا” چیزی ندونه !!!

 2. مهسا گفت:

  سلام من ی مشکلی دارم ک اصلا در مورد اون اکاهی ندارم و اون اینه ک من یکی از کلیتوریس هام بلنده و چون در شرف ازدواج هستم نمیدونم باید چیکار کنم . ایا مرد ها از این مشکل بدشون میاد؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   پهنا و طول کلیتوریس طبیعی را به ترتیب ۴-۳ و ۵-۴ میلی متره…
   چه موقع می گوئیم که کلیتوریس بزرگ شده ؟
   برای این نیز تعاریف مختلف وجود داره… ولی آن چیزی که از نظر پزشکی بیشتر مورد قبول است این است که اگر طول کلیتوریس بیش از ۳۵ میلیمتر یا ۵/۳ سانتی متر باشد، مرضی تلقی شده و فرد نیاز به بررسی دارد…

   پس اگر اندازه از این مقدار بیشتر میتونید با متخصص زنان در این مورد مشورت کنید

  • reza javadi گفت:

   من هیچگونه تخصص ئیا اطلائی در این باره ندارم .
   میخواهم بدانم که این چطور ممکنه .

 3. mariam گفت:

  با سلام
  من نزدیک یک ماهه که ازدواج کردم ولی هنوز به خاطر ترس شدید رابطه جنسی با شوهرم نداشتم و موقع رابطه مون ماهیچه هام سفت شده و اجازه دخول نمیدهم لطفا کمکم کنید . سپاس گذارم

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   «ازدواج به وصال نرسیده» (UCM) : به ازدواجی‌ گفته می‌شود که در آن، زوجین تا مدت‌ها بعد از ازدواج نمی‌توانند رابطه جنسی برقرار کنند. در بررسی‌های انجام‌شده در ایران، مهم‌ترین علل روانی «ازدواج به وصال نرسیده» در زنان را ترس از رابطه زناشویی، نگرش ناخوشایند یا بی‌تفاوتی نسبت به مسایل جنسی و نگرش ناخوشایند نسبت به همسر و در مردان، اضطراب عملکرد جنسی و انزال زودرس هستند…

   برای این مشکل راه حل هایی وجود داره که در سه مرحله میتونید درمان کنید
   • مرحله اول: از آنجا که بی‌کفایتی جنسی اغلب ناشی از کمبود اطلاعات یا اطلاعات غلط و ترس عملکردی است در ابتدا آموزش ساده‌ای درباره کالبدشناسی و نحوه کارکرد اندام‌های تناسلی زن و مرد ارائه شد. همچنین به زوجین توصیه شد هریک جداگانه و به تنهایی در برابر آینه ایستاده و به تجسس اندام‌های تناسلی خود بپردازند. همچنین زوج در مراحل ابتدایی از اقدام به عمل نزدیکی منع شدند تا آموزش ببینند به تبادلات لذت جسمی بدون فشار برای انجام عمل جنسی بپردازند. در‌عین حال به آنها آموزش داده شد که چگونه ارتباط کلامی و غیرکلامی رضایت‌‌بخشی برقرار کنند.

   • مرحله دوم: در این مرحله، تمرینات مربوط به تمرکز حسی آغاز شد. در اولین جلسه از این مرحله ابتدا به زوجین آموزش داده شد که چگونه به مرحله مقدماتی قبل از شروع رابطه جنسی بپردازند.

   • مرحله سوم: در مرحله آخر به زوج اجازه داده شد که به ترتیب وضعیت‌های مختلفی را برای برقراری رابطه مورد نظر امتحان کنند؛ بدون اینکه ضرورتا مقاربت را به اتمام برسانند. در واقع در این جلسه زوج اعتماد به نفس پیدا می‌کنند که قادر و حاضر به نزدیکی باشند. سرانجام پس از ۳ ماه این زوج برای اولین بار موفق به نزدیکی کامل شدند.

 4. الناز گفت:

  طرز استفاده از قرص های ضد باردارچگونه است؟ اگر شب ازدواج من در دوران قاعدگی باشد چکار کنم؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   * شروع قاعدگی را روز اول خونریزی در نظر بگیرید.

   * قرص های LD و HD را از روز پنجم قاعدگی شروع کنید. سعی کنید هر شب و در ساعت معینی مصرف کنید تا زمانی که ۲۱ عدد قرص موجود در بسته تمام شود.

   * در هر نوع پس از اتمام ۲۱ قرص هر بسته، یک هفته استراحت کرده و قرصی مصرف نکنید. سپس از روز ۸، مصرف بسته ی بعدی را آغاز کنید.

   * بهتر است قرص ها پس از شام و قبل از خواب خورده شوند تا عوارض گوارشی ایجاد نکنند.

   * اگر پس از اتمام اولین بسته ی قرص در طی ۷ روز استراحت، قاعدگی ایجاد نشود، به شرط آن که همه ی قرص ها را مرتب مصرف کرده باشید و اسهال و استفراغ شدید نداشته باشید

   و از داروی دیگری هم به طور هم زمان استفاده نکرده باشید، مشکلی وجود ندارد و از روز ۸ بسته ی دیگر را مصرف کنید. در غیر این صورت با پزشک یا ماما مشورت کنید.

   در صورتی که مصرف قرصی را فراموش کردیم چه باید کرد؟

   قرص های LD و HD:
   – اگر مصرف قرص را در روز مقرر فراموش کردید، تا نوبت بعد هر موقع که یادتان آمد، قرص را بخورید و در غیر این صورت، روز بعد باید دو قرص را با هم میل کنید و از روزهای بعد طبق دستور قبلی، روزی یک عدد قرص مصرف شود.
   – چنانچه مصرف قرص برای دو روز متوالی فراموش شود، روزی دو قرص برای مدت دو روز مصرف کنید (در مجموع ۴ عدد) و از روز سوم طبق دستور قبلی یعنی روزی یک قرص مصرف شود.
   – چنانچه مصرف قرص برای سه روز متوالی فراموش شود، توصیه می شود که قرص را قطع کرده و در آن دوره تا شروع قاعدگی از روش دیگری استفاده کنید و بعد از شروع قاعدگی طبق دستور قبلی از روز پنجم، بسته ی جدید را مصرف کنید.

   قرص ضد حاملگی
   قرص های تری فازیک:
   در صورت فراموش کردن مصرف یک قرص، اگر در مدتی کمتر از ۱۲ ساعت از زمان همیشگی به خاطر آوردید، بلافاصله مصرف کنید (گذشت زمان کمتر از ۱۲ ساعت از زمان معمول خوردن قرص، اثر پیشگیری از بارداری را کاهش نمی دهد).

   اگر پس از ۱۲ ساعت به خاطر آوردید، باید به محض به یاد آوردن، مصرف بقیه ی قرص ها را ادامه دهید و قرص های فراموش شده را مصرف نکنید. در این گونه موارد حتماً باید از یک روش دیگر مانند کاندوم، تا شروع بسته ی بعدی استفاده شود.
   زمان مصرف قرص ها بعد از سقط جنین و زایمان چگونه است؟
   ۱- به دنبال سقط های کمتر از ۱۲ هفته، بلافاصله قرص را مصرف کنید.
   ۲- به دنبال سقط های ۱۲ تا ۲۰ هفته، ۱۰-۷ روز بعد از سقط مصرف کنید.
   ۳- به دنبال زایمان، ۳ هفته پس از زایمان مصرف کنید.

   قرص چگونه عمل می کند؟
   مصرف قرص با سه روش زیر از بارداری پیشگیری می کند:
   ۱- مهار تخمک گذاری
   ۲- جلوگیری از نفوذ اسپرم، با ایجاد موکوس غلیظ سرویکس
   ۳- ایجاد محیط نامناسب برای لانه گزینی

   نکاتی که در هنگام استفاده از این قرص ها باید رعایت شود:
   ۱- سه ماه پس از شروع مصرف قرص، بهتر است برای کنترل وزن، فشار خون، قند، تری گلیسیرید خون و آزمایش ادرار به پزشک مراجعه کنید و در صورت سالم بودن، سالیانه کنترل شوید. در کنترل دوره ای بهتر است، معاینه پستان و لگن نیز انجام شود.
   ۲- اگر به دلایلی مجبور به مصرف هم زمان آنتی بیوتیک هایی نظیر آمپی سیلین و تتراسایکلین هستید، بهتر است از یک روش کمکی ضد بارداری نیز استفاده کنید.
   ۳- در اولین دوره ی مصرف قرص، در ماه اول و ترجیحاً ۲ هفته اول، از یک روش دیگر مانند کاندوم استفاده کنید.
   ۴- در صورت بروز عوارض جدی مانند: تاری دید ، تنگی نفس ، درد ناگهانی سینه که با دَم شدیدتر می شود، تورم و درد ساق پا و… سریعاً به پزشک مراجعه کنید.
   ۵- در صورت ابتلا به اسهال و استفراغ حتما جهت انتخاب روش مناسب دیگر همراه با آن، با پزشک خود مشورت کنید.

   در ضمن باید زن و شوهر در مرتبه ای از شناخت باشند که شرایط و موقعیت همدیگرو درک کنن …

   معمولا” باید رابطه جنسی رو در شب های دیگه ای انجام داد چون در شب عروسی به خاطر خستگی و استرس هایی که وجود داره زمینه مناسبی برای انجامش نیست

   ولی این بستگی به نوع خواست دوطرفتون داره و کاملا” شخصیه

 5. bcm2045a گفت:

  سلام
  من از شدت علاقه به همسرم هرکاری واسم توی سکس انجام میدم و بارها بهش گفتم حتی حاضرم مایع انزالشو بخورم. چون دوستش دارم و همه چیزش واسم خاص هست.اما همسرم در مورد من اینطور نیست. در رابطه جنسی خیلی بی تحرک هست و تمام کنترل رابطه دست منه.حتی از خوردن آلتم که من خیلی لذت میبرم امتناع میکنه.در حالیکه من همیشه این کارو واسش میکنم و همیشه هم به ارگاسم میرسونمش.چطور میتونم همسرمو در این رابطه به وجد بیارم و چطور راضیش کنم آلت من رو بخوره؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   این رفتارها به خود فرد بستگی داره و شما نمیتونید ایشوون رو مجبور به این کار کنید … شاید اگر بتونید در اوج لذت جنسی باشید ایشون رو مجاب کنید چنین رفتاری انجام بده ولی تضمینی وجود نداره … در ضمن حفظ بهداشت شما در این مورد بسیار تاثیرگذاره … اگر تازه ازدواج کردید باید فرصت بدید ولی اگر مدت زیادی ازدواج کردید باید مشاوره کنید چون ممکنه ایشون سردمزاج باشه که باید دلایلش بررسی بشه

 6. مهتاب گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید. دختری هستم ۳۴ ساله .خاستگاری دارم که هیچ آشنایی قبلی نداشتیم ولی ازمن خاستگاری کرده و غیر از جلسه اول خاستگاری به درخواست اون جلسه دوم و سوم آشنایی رو برای شناخت بهتر رو در بیرون از خانه ادامه دادیم .ایشون در جلسه دوم و سوم با بیان این نکته که رابطه جنسی براش مهمه و میخواد بدون من ازلحاظ جنسی سرد هستم یا گرم .این موضوع رو مطرح کردن که دوست دارن در یکی از جلسات خاستگاری موهای منو بیینن و دست منو بگیرن.و گفت این مسئله واسش مهمه و من میتونم قبول نکنم و آشنایی به هم بخوره و ایشون روی این موضوع تاکید زیادی دارن..حالا واقعا نمیدونم باید چیکار کنم .ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنین و بگین آیا درخواست این آقا معقول و من باید قبول کنم یا نه؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز موی سر دختر باید از جای روستن گاه مشخص باشه که نشون بده مثلا” کچل نیست ولی تا وقتی که هنوز محرم نشدید این کار توصیه نمیشه … شما اگر انسان معتقدی باشید میدونید این کار حرمت داره پس بر روی خواسته خودتون بمونید چون ممکنه ایشون از این جهت بخواد شمارو هم امتحان کنه … با توکل به خدا و بر اساس دیدگاهتون عمل کنید

 7. mahtab گفت:

  با سلام،من دختری۲۴ساله هستم حدود دوماه هستش که عقد کردم،همسرم فقط دو هفته اول عقد از لحاظ جنسی به من تمایل شدیدی نشون میداد ولی بعد از اون مدت تا حالا هیچ وقت سراغ رابطه و معاشقه با من نیومده،چند باری هم که معاشقه داشتیم با پیشنهاد و بهانه گیری من بوده،حتی بوده که شرایط فراهم بوده و ما باهم توی یک اتاق تنها بودیم ولی حتی تمایلی به بوسه یا لمس بدن من نشون نداده،از لحاظ عاطفی هم ارتباطاتمون خیلی کم شده،کمتر قربون صدقه م میره و کمتر برای دیدن من میاد،وقت ازادش رو سعی میکنه با دوستاش یا خانواده ش باشه،ولی اون اوایل حتی وقتی که هنوز عقد نبودیم و نامحرم بودیم(نامزدی)سراغ رابطه رو گرفت و باهم معاشه داشتیم ولی حلا که محرم شدین اصلا تمایلی به رابطه نشون نمیده لطفا راهنمایی کنید،ایا از من خوشش نمیاد و سرد شده نسبت به من

  • ◄Responder► گفت:

   لازمه تا وارد زندگی مشترک نشدید مشاوره ای حضوری داشته باشید … این رفتارش حتما” دلیلی داره که باید از اون با خبر بشید

پاسخی بگذارید

*