امروز : دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲ می باشد.

۱۰ نکته طبیعی برای افزایش میل جنسی

۱۰ نکته طبیعی برای افزایش میل جنسی

۱۰ نکته فوق العاده برای افزایش میل جنسی را امتحان کنید. به دنبال چاشنی زندگی جنسی خود هستید؟  از خوردن غذاهای خاص و مصرف مکمل‌ها گرفته تا خودگویی مثبت و تمرکز دوباره بر لذت را امتحان کنید.

میل جنسی

عوامل داخلی و خارجی مختلفی می توانند بر میل جنسی شما تأثیر بگذارند، از سطح هورمون ها گرفته تا داروها و عادت های خواب شما.

میل جنسی هر کس متفاوت است، اما تجربه کاهش میل جنسی با افزایش سن معمول است.

۱٫ بیشتر از این میوه ها بخورید

شواهد کمی از اثربخشی برخی غذاها حمایت می کند، اما آزمایش هیچ ضرری ندارد.

به عنوان مثال، انجیر، موز، و آووکادو، غذاهای تقویت کننده میل جنسی یا مواد افرودیزیاک محسوب می شوند.

این غذاها همچنین ویتامین‌ها و مواد معدنی مهمی را فراهم می‌کنند که می‌توانند جریان خون را به اندام‌های تناسلی افزایش دهند و زندگی جنسی سالم را تقویت کنند.

۲٫ سعی کنید شکلات بخورید

در طول تاریخ، شکلات نمادی از میل بوده است، نه تنها به دلیل طعم لذیذ آن، بلکه به دلیل قدرت آن در بهبود لذت جنسی.

شکلات باعث ترشح مواد شیمیایی مانند سروتونین می شود که می تواند برخی از اثرات تقویت کننده خلق و خو را ایجاد کند.

سروتونین همچنین ممکن است در تنظیم جریان خون به بافت‌های تناسلی نقش داشته باشد که می‌تواند منبع قابل اعتمادی باشد که مسئول برخی از خواص تقویت‌کننده میل جنسی است.

۳٫ تزئین محیط با گیاهان

دفعه بعد که تصمیم گرفتید برای یک شام رمانتیک بنشینید، کمی ریحان یا سیر به غذای خود اضافه کنید. بوی ریحان حواس را تحریک می کند در حالی که سیر حاوی مقادیر زیادی آلیسین است که به عنوان یک گشادکننده عروق عمل می کند و جریان خون را افزایش می دهد.

اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، این اثرات به طور بالقوه می تواند به افراد مبتلا به اختلال نعوظ (ED) کمک کند.

۴٫ مصرف جینسینگ

جینسینگ، نامی است عمومی برای هر یک از ۱۱ گونه گیاهان همیشه‌سبز است ویژگی تمام این گیاهان آن است که حاوی نوعی گلیکوزید استروئیدی به نام جینسنوزاید هستند، به طور مشابه با ویاگرا عمل می کند.

برخی مطالعات نشان می دهد که پوست جینسینگ می تواند به شما در حفظ نعوظ کمک کند. همچنین ممکن است کیفیت نعوظ را افزایش دهد و اگر با سایر درمان ها ترکیب شود می تواند عملکرد جنسی را بهبود بخشد.

با این حال، تحقیقات بیشتری لازم است تا ببینیم آیا جینسینگ برای اختلال نعوظ مفید است یا خیر. بر اساس یک منبع مورد اعتماد در سال ۲۰۲۱، درمان‌های نوظهور می‌توانند برای افرادی که به درمان‌های دیگر پاسخ نمی‌دهند مفید باشد، اما تحقیقات با کیفیت بالاتری مورد نیاز است.

۵٫ روی احساسی که دارید تمرکز کنید

احساسی که نسبت به بدن خود دارید بر احساس شما نسبت به رابطه جنسی تأثیر می گذارد.

خوردن یک رژیم غذایی متعادل و متعهد شدن به تمرینات حرکتی منظم می تواند به شما کمک کند تا احساس ارتباط بیشتری با بدن خود داشته باشید و ممکن است تصویر خود را بهبود بخشد.

شما همچنین می توانید تمرکز خود را بر روی لذت تجربه شده در طول رابطه جنسی تغییر دهید.

۶٫ یک لیوان شربت شقاقل بنوشید

نوشیدن یک لیوان شقاقل می تواند شما را راحت کند و علاقه شما را برای صمیمی شدن افزایش دهد. برعکس مصرف بیش از حد الکل می‌تواند با تأثیر بر عملکرد نعوظ، توانایی شما در عملکرد را مختل کند، شقاقل تمایل جنسی را بهبود می دهد.

۷٫ زمانی را برای مدیتیشن و رهایی از استرس اختصاص دهید

مهم نیست چقدر سالم هستید، استرس می تواند بر میل جنسی شما تأثیر بگذارد.

برخی از تحقیقات نشان می دهد که زنان ممکن است به ویژه در معرض تأثیرات استرس بر زندگی جنسی خود قرار بگیرند.

از سوی دیگر، مردان ممکن است از رابطه جنسی برای کاهش استرس استفاده کنند. گاهی اوقات این تفاوت ها در رویکرد می تواند باعث تعارض و در نهایت افزایش استرس بین شرکا شود.

مدیتیشن می تواند به کاهش استرس کمک کند. همچنین ممکن است لذت ببرید:

  • شرکت در فعالیت های ورزشی
  • تمرین تای چی
  • شرکت در کلاس یوگا

 

۸٫ تنظیم خواب

کسانی که سبک زندگی پرمشغله ای دارند همیشه وقت کافی برای خوابیدن ندارند. مشغول بودن همچنین وقت گذاشتن برای رابطه جنسی را دشوار می کند.

با چرت زدن در صورت امکان و خوردن یک رژیم غذایی سالم سرشار از پروتئین و کربوهیدرات های پیچیده، انرژی و میل جنسی خود را افزایش دهید.

۹٫ رابطه خود را کنترل کنید

بعد از مشاجره با شریک زندگی، به احتمال زیاد، حال و هوای رابطه جنسی را ندارید.

برای بسیاری از افراد، احساس نزدیکی عاطفی برای میل جنسی مهم است. این بدان معناست که درگیری های حل نشده می تواند بر روابط جنسی شما تأثیر بگذارد.

ارتباط برای ایجاد اعتماد ضروری است. جلوگیری از ایجاد نارضایتی مهم است.

۱۰٫ از مشاور جنسی کمک بخواهید

حتی اگر برای تقویت میل جنسی خود از یک رویکرد طبیعی استفاده می کنید، باز هم ممکن است ایده خوبی باشد که با پزشک مشورت کنید.

آنها می توانند به شما کمک کنند تا هر گونه شرایط زمینه ای که ممکن است بر سلامت جنسی شما تأثیر بگذارد را شناسایی کنید. پزشک شما همچنین ممکن است بتواند شما را به یک متخصص سلامت روان با تجربه در رابطه جنسی یا مشاوره رابطه ارجاع دهد.

سوالات متداول

۱ - چه چیزی باعث کاهش میل جنسی می شود؟

میل جنسی پایین ممکن است ناشی از افزایش موقت استرس یا اختلالات دیگر در روال روزانه شما باشد. برخی از داروها، مانند داروهای ضد افسردگی و درمان های هورمونی، می توانند تأثیر طولانی مدت بر میل جنسی شما داشته باشند.

۲ - چه چیزی میل جنسی را بلافاصله افزایش می دهد؟

میل خود به خود دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: خود به خودی. هیچ قافیه یا دلیلی برای اینکه چرا رخ می دهد وجود ندارد. از طرف دیگر میل پاسخگو ممکن است کمی قابل پیش بینی تر باشد. لمس کردن خود به روشی خاص (درخواست از شریک زندگی خود) ممکن است این جنبه از میل جنسی شما را تحریک کند. اگر در مورد میل جنسی خود نگران هستید و احساس می کنید که کمتر یا کندتر از آنچه می خواهید است، ممکن است برای شما مفید باشد که با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید. درمان‌های خانگی و تغییرات سبک زندگی ممکن است جذابیت طبیعی داشته باشند، اما تحقیقات کمی در مورد اثربخشی یا قابلیت اطمینان کلی آنها وجود دارد. داروهای تجویزی ممکن است بتوانند اثر فوری تری داشته باشند.

۳ - تقویت‌کننده‌های طبیعی میل جنسی برای زنان چیست؟

جینسینگ، ال-آرژنین، جینکو بیلوبا و ماکا چند ترکیبی هستند که به دلیل توانایی آنها در بهبود میل جنسی و عملکرد جنسی زنان مورد مطالعه قرار گرفته است. برخی از تمرینات مانند یوگا و طب سوزنی نیز ممکن است هنگام همراه شدن با یک سبک زندگی سالم مفید باشند.

۴ - برای افزایش میل جنسی به طور طبیعی چه غذاهایی می توانید بخورید؟

شکلات، صدف، سیر و شنبلیله چند نمونه از غذاهایی هستند که اغلب به عنوان داروهای تقویت کننده جنسی طبیعی در نظر گرفته می شوند. با این حال، برای درک اینکه آیا هر یک از این مواد می تواند بر میل یا عملکرد جنسی تأثیر بگذارد، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

۵ - تقویت‌کننده‌های طبیعی میل جنسی برای مردان چیست؟

برخی تحقیقات نشان می‌دهند که مکمل‌های گیاهی مانند جینسینگ، Tribulus terrestris و Pygnogenol می‌توانند به طور طبیعی به بهبود اختلال نعوظ کمک کنند.

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*