امروز : دوشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ می باشد.

منع رابطه جنسی در دوران نامزدی

منع رابطه جنسی در دوران نامزدی

اگرقصد دارید مدت زیادی نامزد بمانید  هرگز قبل از ازدواج ارتباط جنسی نداشته باشید .

۱- افراد مختلف نسبت به رابطه جنسی دید متفاوتی دارند:
رابطه جنسی برای آنان میتواند به مفهوم تعهد، سرگرمی، لذت صرف، صمیمیت و یا هیچ چیز باشد. بهتر آنست که شما تا زمانی که شناخت کافی نسبت به فرد و نحوه نگرش وی به سکس پیدا نکرده اید اقدام به برقراری رابطه جنسی نکنید. زیرا برای مثال اگر شما به سکس به دید تعهد و صمیمیت بنگرید و به امید آنکه با برقراری رابطه جنسی محبوب خود را از دست نخواهید داد و به عکس از نظر  فرد محبوب شما سکس یک لذتجویی صرف باشد آنوقت اندوه بزرگ و سرنوشت غم انگیزی را برای خود رقم زده اید.
۲- صرفنظر از آنکه شما چگونه می اندیشید، رابطه جنسی پیامدها و تاثیرات شگرف و مهمی را در بر خواهد داشت.

 

۳- رابطه جنسی احساسات شما را تحت الشعاع قرار داده و آنها را تشدید، لجام گسیخته و یا منحرف میسازد:مغز انسان در سیر تکاملی خود به گونه ای طراحی گردیده است که هنگام مواجهه با موقعیتهای امکان  برقراری رابطه جنسی همچون شرایط تهدید آمیز مواد شیمیایی خاصی را آزاد میسازد که روند اندیشیدن را متوقف میسازند. در واقع شما را ناخودآگاه به برقراری رابطه جنسی هدایت میکند تا شما قادر باشید با تولید مثل به بقاء خود ادامه دهید. اما آیا این موقعیتها همان جایی ست که شما میخواهید با یک فردی که شناخت چندانی از وی ندارید باشید؟ بنابراین در مرحله تعیین کننده شناخت فرد شما از هوشیاری کافی برای اتخاذ تصمیمات منطقی برخوردار نخواهید بود.
۴- رابطه جنسی مواد شیمیایی “پیوند دهنده” و “دلبسته کننده” آزاد میسازد: برقراری رابطه جنسی در دو جنس موجب آزاد سازی مواد شیمایی میگردد که احساس دلبستگی را در آنها پدید می آورد. آیا شما میخواهید اجازه دهید تا مواد شیمیایی مغز شما برای شما تصمیم گیری کنند که به چه کسی دلبستگی پیدا کنید؟ دست نگه دارید شما با این کار رنج بزرگی را به جان خواهید خرید زمانی که باید از شریک خود جدا گردید اما به سبب برقراری رابطه جنسی به وی دلبسته شده اید.
۵- رابطه جنسی دامنه انتخاب شما را محدود میسازد: رابطه جنسی شما را ملزم میسازد تا شتابزده و خیلی زود هنگام در مورد رابطه تان تصمیم بگیرید و سناریوی دهشتناک تر آنکه  باردار بودن، شما را در امر تصمیم گیری و انتخاب در تنگنا قرار دهد. هنگامی که با شریک خود رابطه جنسی برقرار نکرده باشید آسانتر میتوانید خود را از یک رابطه ناسالم بیرون بکشید.
۶- انتظار و پیش بینی استرس زاست، اما شیرین و مهیج: یکدیگر را از آن محروم نسازید. این در سرشت انسان است که چیزی را که با تلاش و انتظار بیشتر بدست می آورد، بیشتر هم قدرش را می داند. همچنین رابطه جنسی زود هنگام مرحله خیالپردازیها و رویاهای ما نسبت به محبوبمان را عملا حذف میکند و شور و هیجان عاشقی را کمرنگ و کسالت بار میسازد.
۷- برقراری رابطه جنسی زود هنگام و شتابزده بر عدم خویشتنداری و فقدان احترام دلالت دارد: زمانی که شریک شما این فرصت را به شما نمیدهد تا پس از شناخت کافی  و مبتنی بر عقل و رضایت کامل شما رابطه جنسی آغاز گردد و یا به شما تنها به یک ابزار جنسی مینگرد در واقع احترامی برای شما قائل نیست. همچنین عدم توانایی در کنترل غرایز در فرد میتواند گواهی بر بی ارادگی و خیانت کار بودن وی نیز باشد. اینگونه نتیجه گیری ها ممکن است کاملا غلط و نادرست باشد اما چرا باید یک موضوع پیچیده را بغرنج تر کرد؟
۸- پیشگیری از بیماریهای مقاربتی: شما هنگامی که نسبت به طرف مقابل خود شناخت کافی ندارید هرگز نباید ریسک کنید و خود را در معرض انواع بیماریهای آمیزشی قرار دهید.
۹- مردان بی انگیزه: یکی از مهمترین انگیزه های مردان از برقراری رابطه با جنس مخالف خود امید به برقراری رابطه جنسی با وی است. بنابراین دختران نباید زود هنگام و شتابزده اقدام به برقراری رابطه جنسی کنند زیرا با این کار ممکن است شانس خود را برای ازدواج با فرد به میزان زیادی از دست بدهند. همچنین دخترانی که خیلی زود به رابطه جنسی تن میدهند نزد مردان ارج و قربی نخواهند داشت.

منبع: تریبون آزاد

بازدید:۷۵۹۳۳۴۶
رتبه مقاله درگوگل: 4.5-Stars

ارسال نظرات

۶ دیدگاه برای “منع رابطه جنسی در دوران نامزدی”

 1. پسر بی خطر گفت:

  سلام متاسفانه رسانه های ملی ما دارن شدیدا تشویق میکنن به رابطه جنسی در دوران نامزدی و حتی بچه دار شدن و این هم به دلیل سیاست کلیه برای زیاد کردن جمعیت چون مردم ما تا امروز منع شدن از رابطه جنسی در نامزدی و حتی بچه دار شد یه نو رفتار زشت بوده که فقط در فارسی۱ میشد دید این داستان رو ولی الان این کار رو تایید کردن و حتی در سریال هایی مثل مدینه که در ماه رمضان پخش شد شخصیت همه چی تموم و اسطوره فیلم به نام مدینه که یه قدیسه شده بود… بچه دار شدن اون دوتا جون رو در دوران نامزدی تایید کرد و این نشان دهنده وجود یک گسل بزرگ زلزله اخلاقی در بین سیاست گذاران است که فقط با توجه به زمان هر چیزی را ممکن است تغییر دهند حتی فرهنگ و اعقاید مردم را…

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز چیزایکه در فیلمای ما نشون میدن … قطعا” بیان کننده سیاست هایی نیستن و گاهی برای ایجاد هیجان اتفاق میفته … ولی در کل برای شروع زندگی دولت وظیفه داره با مهیا کردن شرایط مناسب برای جوانان اقدامات لازم رو برای ازدواج آسان و کار و خانه دار شدنشون انجام بده … هر سیاستی نیاز به مقدماتی داره که مقدمه سیاست افزایش جمعیت دارا بودن کاری مناسب با درامدی مکفی برای گذران یک زندگی معمولیست

 2. فاطمه گفت:

  همسرم مشکل رفتاری داره ..نمی تونه خوب حرف بزن ..چطور رفتار کنم؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   خب در این مورد باید اول از همه در مورد علت جستجو کنید … اگر در ادای لغات مشکل داره روشهایی وجود داره که میتونید در گفتار درمانی رفع کنید ولی داشتن لکنت و .. نیاز به بررسی داره … پس ایشون مشکل گفتاری داره نه رفتاری

 3. ماريا92011 گفت:

  یا سلام دختری ۲۹ ساله هستم که مدتی هست پسری ۳۶ ساله دوست هستم ایشان به صورت غیر مستقیم عنوان کرده اند که مایل به ازدواج با بنده می باشند.
  در این مدت رابطه جنسی نیز داشته ایم البته به صورت کنترل شده
  ایشان عنوان میکنند که بسیار مرا دوست دارند ولی وقتی به صورت وستقیم از ایشان پرسیدم که چه زمانی برای خواستگاری اقدام میکنند ؟ گفتند :وقت زیاده واسه ازدواج.
  حالا من نمیدانم واقعا نیت ایشان ازدواج است یا فقط دوستی و ارتباط جنسی.
  لطفا راهنمایی کنید
  لازم به ذکر است که ایشان از هر نظر شرایط ازدواج را دارند.

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   خب در این مورد باید به ایشون تا زمانی مشخص فرصت بدید تا برای خواستگاری و ازدواج اقدام کنه اگر وفای به قولش نکرده .. همون مورد دوم صحیحه
   و شما باید در برقراری روابط با دیگران محتاطانه رفتار کنید

پاسخی بگذارید

*