امروز : چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ می باشد.

فراز جنسی یا میل جنسی بالا

فراز جنسی یا میل جنسی بالا

فراز جنسی یا میل جنسی بالا

به مدت زمانی از طول زندگی انسان که در آن میل و ظرفیت شهوانی و شدت ارگاسم در بالاترین اندازه خود است

فراز جنسی گفته می‌شود .


فراز جنسی مردان معمولاً در اواخر سنین نوجوانی( ۲۰-۱۸سالگی) است

و در این دوره توان رسیدن به ارگاسم‌های متناوب و طول مدت و شدت آن در بالاترین حد قرار دارد.

در حالیکه فراز جنسی و توان رسیدن اوج در خانم‌ها حداقل یک دهه بالاتر یعنی در سنین ۴۰-۳۰ سالگی که به او

میپیوندد. زنان معمولاً دیرتر با توانایی‌های جنسی‌شان آشنا میشوند.

در هر حال در هر دو جنس تمایلات و مهارتهای جنسی با افزایش تجربه و اطلاعات فردی

به تدریج پخته‌تر و مؤثرتر خواهد شد.

منبع: تریبون آزاد

بازدید:۴۰۹۸۶۵

رتبه مقاله در گوگل:3-Stars

ارسال نظرات

۳۶ دیدگاه برای “فراز جنسی یا میل جنسی بالا”

 1. شهرام گفت:

  سلام من پسر ۲۵ ساله ای هستم,که از ابتدای سن بلوغم تا الان میل جنسی فوق العاده زیادی دارم و نه تنها با افزایش سنم میل جنسی بنده کم نشده بلکه بسیار زیادتر هم شده است.الان شرایط ازدواج رو هم ندارم نمیدونم چکار کنم که میل جنسی ام کاهش پیدا کنه

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز قرار نیست این حس در شما با افزایش سن کاهش پیدا کنه شما باید یاد بگیرید که چطور با این غریزه کنار بیایت . کنترلش کنید … باید در مواقعی که این حس به سراغ شما میاد موقعیت رو تغییر بدید و از تحریک شدن دوری کنید … به هرحال برای ارضاء این غریزه ازدواج کردن بهترین راه حله که بسیاری از جوانان بخاطر مسایل و مشکلات مالی نمیتونن انجامش بدن .. پس بهتره توکل بخدا کنید و تلاش کنید تا شرایط لازم رو بتونید فراهم کنید … در ضمن ورزش کردن میتونه در کاهش انرژی شما تاثیر خوبی داشته باشه

 2. ناشناس گفت:

  انجام ورزشهای سنگین و عدم تحریک با هر وسیله ای حتی ذهن

 3. سیما گفت:

  توصیه های مفید برای کم کردن میل جنسی

  ۱-سعی کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد .

  ۲- از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.

  ۳- از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا” خودداری کنید و به محض مواجه شدن با این امور چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنیددوستان انقدر اینترنت مطالب خوبی داردکه لزومی ندارد تصاویر منحرف را نگاه کنید.

  ۴- از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی وتحریک کننده و فکر کردن در این امور جدا” پرهیز کنید .

  ۵- از خوردن موادغذایی که محرک است مانند : خرما، پیاز، فلفل ، تخم مرغ ، گوشت قرمز،غذاهای پرچرب ، حتی المقدور اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید .

  ۶-قبل از خواب حتما” مثانه خود را تخلیه نمایید .

  ۷- از نوشیدن افراطگونه آب و مایعات پرهیز کنید ( به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن ) . ۸- هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید .

  ۹- از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی دست ورزی نکنید مخصوصا هنگامی که در رختخواب هستید.

  ۱۰- هرگز به رونخوابید .

  ۱۱- به منظور تخلیه انرژی زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش کنید.

  ۱۲- هیچ گاه بیکار نباشید و برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشیدو آن را با مطالعه ، ورزش ، زیادت عبادت کتاب و …پر کنید .

  ۱۳- هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید.

  ۱۴- هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران بسر نبرید بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید بهترین روش پیشنهادی در این حالت این است که به دوستانتان تلفن زده وبا انها مدتی صحبت کنید.

  ۱۵- هفته ای یکی دو روز روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی ، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا راکاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید .

  ۱۶- با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید .

  ۱۷- هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، حتی برای آموزش و …

  ۱۸- قرآن زیاد بخوانید و درباره معانی آیات آن فکر کنید وازهمه مهمتر

  ۱۹.تا قبل از اینکه شما را خواب نگرفته به رختخواب نروید (سعی کنیدزمانیکه میخواهید به رختخواب بروید با خواندن کتاب یا تماشای تلویزیون افکارجنسی را از خوددور کنید).

  ۲۰-به محض بیدار شدن رختخواب را ترک کنید.

  ۲۱-اگر قصد استحمام داریدو مورد حجوم افکار جنسی واقع هستیداز استحمام خودداری کنید.

  ۲۲-زمانی انسان استمناء میکند که تحریک شده باشد پس بار دیگر میگویم از فکرهای بدچه صحنه هایی که قبلا دیده اید و چه مواردی که به اقتضاء جوانی خود دوست دارید جدا خودداری کنید بار دیگر تاکید می کنم تا قبل از اینکه شما را خواب نگرفته به رختخواب نروید.

 4. yekta گفت:

  zanan va dokhtaran dar che seni meile jensiye balai darand?

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز اول از همه لطفا” فارسی تایپ کنید و
   دوم اینکه زن در دهه ۳۰ و ۴۰ میل جنسی زیادی داره و دانشمندان عامل تکامل زن رو دلیل این افزایش میل جنسی میدونن …

 5. سیما گفت:

  میل جنسی در افراد تابع شرایط روحی ، جسمانی میباشد و در این بین هورمونهای استروژن و تستسترون میتواند در میل جنسی و وضعیت جسمانی زنان و مردان موثر باشد.
  اما در تازه ترین تحقیقات پژوهشگران در سال ۲۰۱۰ بر روی دختران مجرد و زنان متاهل نتایج جالب دیگری از راز میل جنسی زنان کشف گردیدکه در این مقاله مختصری از آن به شرح ذیل ترجمه و در اختیار شما قرار داده میشود.

  دیوید باس روانشناس و پژوهشگر دانشگاه تگزاس با گروه تحقیقاتی خود در نسخه جولای ۲۰۱۰ مجله تایم در تحقیقات خود متوجه آن شدند زنان در دوره سنی دهه ۳۰ و دهه ۴۰ زندگی خود نسبت به سایر دوره های زندگی خود میل جنسی بیشتری دارند ، همچنین پیرو این تحقیق مشخص گردید زنان سنین ۲۷ تا ۴۵ سال دارای تخیلات جنسی قوی تر و تمایلات جنسی بیشتری حتی نسبت به دختران سنین ۱۸ تا ۲۶ سال که در در محیط دانشگاه ارتباط بیشتری با جنس مخالف دارند ، هستند.

  چرا زنان در دوره میانسالی( دهه ۳۰ و ۴۰ ) از نظر جنسی میل بیشتری نسبت به دهه ۲۰ زندگی خود دارند ؟
  دانشمندان معتقدند تکامل زن با افزایش میل جنسی رابطه مستقیم دارد و میل جنسی همزمان با تکامل زن بطور قابل توجهی با افزایش همراه است.
  یکی از نظریه های ارائه شده در این خصوص، علت این پدیده در زنان را به ، اجداد زنان مرتبط می سازد به نحوی که در سالیان دور خیلی از زنان شاهد از بین رفتن کودکان خود بعلت عواملی نظیر بیماری ، جنگ ، گرسنگی و … بودند از این رو در دهه ۲۰ زندگی خود بیشتر به فکر تولد بچه های بیشتر و مراقبت از آنان بودند و وقتی برای صرف نیاز جنسی نداشته اند اما بعد از گذشت دهه ۲۰ زندگی خود با توجه به آنکه کم کم به دوره عدم باروری و یائسگی خود نزدیک میشدند برای افزایش بارداری بیشتر تن به رابطه جنسی میدادند.

  برای اثبات این موضوع ،یک پژوهشگر به کمک گروه تحقیقاتی خود پرسشنامه ای در اختیاز ۸۲۷ زن جهت بیان عادت جنسی خود قرار داد و آنها دریافتند که زنانی که اوج دوران بارداری خود را گذرانده بودند اما هنوز به سن یائسگی نرسیده بودند از لحاظ جنسی فعالتر بودند .این گروه سنی که طی دوره ۲۷ سالگی تا ۴۵ سالگی میباشد علاوه بر داشتن میل جنسی بیشتر تخیلات جنسی قابل توجهی نیز داشتند.

  نتایج این تحقیق با تحقیق انجام شده در سال ۲۰۰۲ مبنی بر افزایش حس شهوت جنسی در زنان دهه ۳۰ و دهه ۴۰ مطابقت داشت ،این یافته ها حاکی از آن است که نتایج این تحقیق هم در زنان مجرد و هم در زنان متاهل صدق میکند.
  افراد شرکت کننده در این تحقیق از دانشجویان دانشگاه آستین در تگزاس امریکا بودند.

  میل جنسی زنان بعد از یائسگی
  پیش از این به اثبات رسیده بود ، بعلت کاهش سطح و توقف تولید هورمون استروژن بعد از یائسگی ( یکی از عوامل پوکی استخوان در زنان ) میل جنسی زنان نیز تحت تاثیر قرار گرفته و کم کم از شدت آن کاسته میشود اما آنچه مشخص است میل جنسی هرگز از بین نمیرود و تا پایان عمر میتوان آنرا زنده نگه داشت.

 6. فائزه گفت:

  سلام
  برای افزایش میل جنسی چی بخوریم؟

 7. ناشناس گفت:

  آجیل_کرفس_شکلات_جگر_بستنی وانیلی_تخم مرغ_هلو_گوشت کبابی

 8. ناشناس گفت:

  سلام من یک نوجوان هستم که میل جنسی زیادی دارم.از شما می خوام که یه راه حلی جلوی پای من بزارین.گاهی اوقات نمیتونم خودمو کنترل کنم و به گناه آلوده میشم

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   تنها راهش اینه که تحریک نشید…وگرنه نمیشه که جلوی یک حس و غریزه طبیعی رو گرفت … در موقعی که دارید تحریک میشید موقعیت خودتون رو تغییر بدید تا از اون حالت بیرون بیایت ..ورزش کنید و انرژی خودتون رو صرف سلامتی و تناسب اندامتان کنید

 9. سیما گفت:

  ۱٫ اولین مسئله ای که در این زمینه است ارتباط معنویی بیشتر با خداست ،یعنی در طول روز سعی کنید:
  الف: نمازهاتون اول وقت.
  ب: خواندن روزی دو تا چند صفحه از قرآن کریم.
  ج: خواندن زیارت عاشورا در هر روز.
  این سه کار رو هر روز انجام بدید و زیارت قبل از خواب شب هم قرآن رو بخونید.حتما و حتما این کار رو بکنید اگر واقعا قصد ترک دارید.

  ۲٫ با عواملی که باعث می شود تحریک شوید و خود ارضایی کنید مواجه نشوید مثلا ماهواره است اصلا نگاه نکنید فیلم یا اینترنت و…هر چی هست اصلا به سمتش نرید و اگر می تونید از بین ببرید اونها رو که آینده شما رو تباه می کند.لذا از هر چیزی که باعث تحریک می شود دوری کنید مثل لباس تنگ پوشیدن،لخت بودن در حمام،دیدن زنان در تلوزیون یا زنان بد حجاب در بازار و…

  ۳٫ سعی کنید حتما در طول روز ورزشی سنگین برید و فعالیت جسمی داشته باشید و اجازه ندید که بدن آسوده و آرام باشد لذا حتما یک باشگاهی برید و ورزش کنید که فوائد فراوان دیگری هم دارد.

  ۴٫ تا خسته نشدی رختخواب نرو و وقتی کامل خوابتون می اومد باید بخوابید که در بستر به فکر گناه نیفتید.

  ۵٫ در خانه یا محیطی خلوت اصلا تنها نمانید و سعی کنید حتما خارج شوید و در کنار خانواده و یا دوستان باشید

  ۶٫ خود رو جریمه کنید که هر وقت مرتکب این عمل شدید مثلا روزه بگیرید تا بوسیله این جریمه ها عاملی برای ترک آن شود.

  ۷٫ ذکر لاحول و لا قوه الا بالله را زیاد بگید مخصوصا زمانی که افکار جنسی به سراغتون میاد.

  ۸٫ اگر دوستانی هم دارید که ناباب هستند یا ممکنه باعث تحریک شما و شما رو تشویق به گناه کنند حتما دوری کنید و دوستان خود رو از افراد مذهبی ونماز خوان و مومن قرار دهید تا باعث به گناه افتادن شما نشوند.

  ۹٫ در ضمن با مضرات این کار هم آشنا شویید و مطالعه کنید که استمنا چقدر ضرر جسمی و در موارد مختلف هم این ضرر وجود داردمثلا:
  الف: پیامدهاى جسمانى: ضعف چشم و بینایى، تحلیل رفتن قواى جسمانى، عقیم شدن و ناتوانى در تولید مثل، پیرى زودرس، ضعف مفاصل، لرزش دست، زشتى چهره و از بین رفتن طراوت صورت.
  ب: پیامدهاى روحى و روانى: ضعف حافظه و حواس‏پرتى، اضطراب، منزوى شدن و گوشه‏گیرى، افسردگى، بى‏نشاطى و لذت نبردن از زندگى، پرخاشگرى و بداخلاقى و تندخویى، کسالت دائمى، ضعف اراده.
  ج: عوارض اجتماعى: ناسازگارى خانوادگى، بى‏ میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانى در ارتباط با جنس مخالف و همسر، بى‏غیرت شدن، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزت، پاکى، شرافت و جایگاه اجتماعى، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگى مشترک.

  ۱۰٫ مهمتر از همه این مباحث دوست عزیز ازدواج رو سخت نگیرید و اگر در سنی هستید که موقعه ازدواج هست تعلل نکنید و با توکل به خدا جلو برید و با انتظارات کم ان شالله ازدواج کنید چرا که وقتی انسان به گناه بیفته ازدواج بر او واجب می شود.خیلی از توقعات و رسم و روسوم ها رو کنار بگذارند خانواده ها به راحتی می شود ازدواج کرد.

 10. nashenas گفت:

  salam. be hengam ghaedegiye zanan meile jensi bala mire ya pain miyad?

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   تغییراتی که در طی سیکل قاعدگی اتفاق می‌افتد برروی فعالیت‌های جنسی زن تاثیر خواهد داشت. یکی از موارد مطرح در سیکل قاعدگی، تغییرات میل جنسی است که در آن کمبود یا فقدان خیال‌پردازی‌های جنسی و میل به فعالیت جنسی دیده می‌شود. جهت بررسی این تغییرات در طی سیکل قاعدگی و ارتباط آن باPremenstrual Syndrome (PMS) تحقیقی انجام شده است.
   روش بررسی: این بررسی یک مطالعه توصیفی- تحلیلی و از نوع مقطعی و ثبت آینده‌نگر نشانه‌های PMS است که بر روی ۱۵۰ نفر از زنان متأهل شاغل در کارخانجات لوازم خانگی تهران صورت گرفته است. داده‌ها از طریق پرسشنامه و برگه‌های ثبت روزانه در طی دو سیکل قاعدگی جمع‌آوری شد.
   یافته‌ها: در این بررسی میانگین سنی افراد ۳۱ سال بدست آمد. بیشترین کاهش میل جنسی در یک هفته قبل از قاعدگی در۳/۲۷% زنان و کمترین کاهش میل جنسی در بعد از اتمام قاعدگی تا یک هفته قبل از قاعدگی (روزهای وسط) ۳/۵% به‌دست آمد. ۷/۲۴% افزایش میل جنسی را در روزهای وسط بین دو قاعدگی و ۳/۲۷% در زمان قاعدگی و ۷/۱۰% افزایش میل جنسی را در یک هفته قبل قاعدگی گزارش کردند. این بررسی ارتباط معنی‌داری بین PMS و تغییرات میل جنسی با ۰۰۱/۰p< نشان داد. نتیجه‌گیری: در طی سیکل قاعدگی میل جنسی تغییرات عمده‌ای دارد و بیشترین کاهش میل جنسی مربوط به یک هفته قبل از قاعدگی است. ارتباط بین کاهش میل جنسی و PMS وجود دارد لذا با درمان علائم PMS بسیاری از موارد کاهش میل جنسی را می توان بهبود بخشید.

 11. ناشناس گفت:

  تغییرات هورمونی باعث افزایش یا کاهش میل جنسی میشه

 12. ممد گفت:

  آیادارویی برای کاهش میل جنسی وجوددارد؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   کاهنده میل جنسی:
   بید- شاهدانه- کافور- خشخاش- تاجریزی پیچ- انیسون- رازک- مریم گلی- نعنا فلفلی

   در متن پایین تعدادی از گیاهان دارویی مفید برای افزایش یا کاهش میل جنسی را بیان می کنیم.

   این نکته ی خیلی مهم را باید متذکر شویم که بیان موارد استفاده ی این گیاهان دارویی، تنها بر اساس وظیفه اطلاع رسانی سایت می باشد و به هیچ عنوان به معنای تجویز یا تکذیب مورد درمانی ذکر شده نمی باشد…

   داروهایی که باعث کاهش میل جنسی میشوند:
   – داروهای کاهش دهنده فشار خون مانند: هیدروکلرتیازید و …
   – داروهای مورد استفاده در روانپزشکی مانند: فلوکستین و …
   – آنتی آندروژنها (داروهای ضد هورمون مردانه): فیناستراید, کتوکونازول, اسپیرونولاکتون و …
   قرصهای ضد حاملگی

   داروها و موادی که باعث اختلال در نعوظ (Erection) میشوند:
   – داروهای کاهش دهنده فشار خون مانند: پروپرانولول, هیدروکلرتیازید, نیفدیپین, دیلتیازم, کاپتوپریل و …
   – داروهای مورد استفاده در روانپزشکی مانند: دیازپام, اگزازپام و …
   – آنتی آندروژنها (داروهای ضد هورمون مردانه): کتوکونازول, اسپیرونولاکتون, فیناستراید و …
   – داروهای مورد استفاده برای دستگاه گوارش مانند: سایمتدین
   – ماری جوانا, کوکایین, هرویین و …

   داروهایی که باعث اختلال در انزال (Ejeculation) میشوند
   -داروهای کاهش دهنده فشار خون مانند: پرازوسین, متیل دوپا و …
   -داروهای بلوک کننده گیرنده های آلفا مانند: پرازوسین, ترازوسین, تامسولوسین و …
   -داروهای مورد استفاده در روانپزشکی مانند: فنوتیازین ها(کلرپرومازین), ضد افسردگی ها (فلوکستین, سرترالین, پاروکستین, کلومیپرامین, ایمی پرامین و ترازودون ) و …

   داروها و موادی که باعث اختلال در تولید اسپرم ها میشوند:
   -داروهای شیمی درمانی
   -الکل, نیکوتین (سیگار), ماری جوانا و …
   -آنتی آندروژنها (داروهای ضد هورمون مردانه)
   -پروستاگلندینها

   داروها و موادی که باعث اختلال لغزنده سازی واژن در خانم ها و ایجاد درد هنگام نزدیکی میشوند:
   – داروهای با خاصیت آنتی کولینرژیک مانند: مانند ضد افسردگی ها (آمی تریپتیلین, نورتریپتیلین و …), اکسی بوتینین
   – آنتی هیستامین ها
   – تاموکسیفن
   – برخی آنتی بیوتیکها
   – قرصهای ضد حاملگی با استروژن پایین
   – داروهای شیمی درمانی و سرکوب کننده سیستم ایمنی
   – بروموکریپتین
   – مواد اسپرم کش

 13. m13644 گفت:

  سلام. من یه مشکل خیلی بزرگ دارم ممنوون میشم کمکم کنید.
  من خانمی۲۶ ساله هستم که حدود ۳سال از ازدواجم می گذره اما متاسفانه بعد از گذشت این زمان هنوز نتونستم تو مسائل جنسی شوهرمو راضی کنم. متاسفانه شوهر من خیلی به دیدن فیلم های پورن علاقه داره و تمام ذکر و فکرش این جور تصاویر و فیلم هاست و متاسفانه چیزی که داغونم میکنه اینه که بعد از دیدن این تصاویر دست به خود ارضایی میزنه! طبیعتا دائما توقعاتش از من بیشتر و بیشتر میشه و من با وجودی که تمام تلاشم رو برای ارضای تمام خواسته هاش میکنم تا امروز احساس میکنم اصلا موفق نشدم. من شخصی هستم که از نظر ظاهر، تیپ، شخصیت، تحصیلات و موقعیت اجتماعی خیلی بالا هستم و متاسفانه به خاطره جذابیت هایی که دارم به خاطره برخورد برخی از همکاران مردی که داشتم مجبور شدم کار قبلی که داشتم رو از دست بدم ولی نمیدونم چرا برای شوهر خودم این جذابیت ها رو ندارم. زن و مرد در خانواده و اجتماع و دوستانم و تقریبا همه زمینه ها منو تحسین میکنن اما نمیدونم چرا شوهرم اینطوری نیست. من هیچ جوره نتونستم شوهرم رو ارضا کنم و هروقتم که خودم میل جنسی دارم با کمال خودخواهی معتقده که من اول باید تحریکش کنم تا سرااغم بیاد!!! و هرکاری ک میکنم میگه اصلا بلد نیستی! واقعا دیگه خسته شدم و این قضیه باعث شده اعتماد به نفسم رو از دست بدم و واقعا بهم بر میخورده. خواهش میکنم منو راهنمایی کنید که چطور همچین شوهر متوقعی رو راضی کنم؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   خب دوست عزیز خودارضایی و دیدن فیلم باعث شده با این رفتارها اعتیاد پیدا کنه … در این مورد با ایشون صحبت کنید و حتماگ با مشاورخانواده مشورت کنید تا بتونه روش درست رو به شما اموزش بده …در بازار هم کتاب های خوبی در این مورد هست … در ضمن شما هم باید در مورد خودتون صحبت کنید که این رفتارش روی روابط جنسی شما تاثیرمنفی داشته

 14. HM گفت:

  سلام من دختری ۲۵ ساله هستم که علاقه شدیدی به خودارضایی دارم . از بچگی مامانم منو همیشه تنبیه می کرد و مجبورم می کرد ۱۰۰ ضربه اسپنک رو تحمل کنم و فلک بشم همین باعث شده بود که وقتی کسی خونه نیست شلوار تنگ بپوشم و خیال می کردم که یکی داره منو اسپنک میکنه و باعث شد تا چند سال همینجوری ادامه بدم تا این که یه روز که داشتم همین کا رو می کردم مادربزرگم منو ببینه و حسابی کتک بخورم . مادرم پرستار بود و مجبور بود شیفت شب بهر بیمارستان منم مادربزرگم نگه می داشت و بعد اون که منو در حین خودارضایی دید هر روز پوشکم می‌کرد و تو پوشک فلفل قرمز می ریخت ،، خیلی درد می‌کشیدم و می سوختم .
  الان هم که میخوام ازدواج کنم به خانواده خواستگارم گفته که خود ارضایی دارم و میگه که منو نمیخواد بده . میگه باید براش کار کنم . کمکم کنید ممنون میشم

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   خب دوست عزیز شرایط سختی رو عنوان کردید ولی طبق قانون شما در سنی هستید که میتونید مستقل تصمیم گیری کنید … در مورد پدرتون حرفی نزدید … ولی در مورد ازدواج با مادرتون خیلی منطقی و صریح صحبت کنید و خودتون رو از این حالت انزوا بیرون بیارید … اگر واقعا” نیاز باشه باید در این مورد هم با مشاوره کردن مشکل خودتون رو حل و فصل کنید

  • شجاع گفت:

   خودت باخواستگارت صادقانه حرف بزن وواقعیت رو بهش بگو.اونم آدمه،میفهمه، همه آدما اشتباهاتی دارن وبعد ترک میکنن وباید همدیگرو درک کنن.اگرم نفهمید ورفت ،نترس،بهتر،معلومه که آدم نیست.خدا بزرگه .یه خواستگار بهتر بامید خدا برات میاد.ولی تو همسعی کن عادتت رو بزار کنار .سالم باش.میتونی.

 15. درمانده گفت:

  با سلام،من دختری ١۶ ساله هستم ک متاسفانه ب خودارضایی اعتیاد شدیدی داشتم اما این کارو ترک کردم،چند بار بعد از خود رضایی در ابی ک از بدنم خارج شد مقدار بسیارکمی لخته ی خون دیدم ،این رو هم بگم ک نزدیک دوره ی ماهانه ام نبود،ایا با توجه ب اینکه خود ارضایی من ب صورتی نبوده ک شی ای رو وارد بدنم کنم،امکان صدمه دیدن پرده ی بکارتم وجود داره؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   بیشتر موارد خودارضایی دختران ، روی سمت های خارجی انجام میشه پس پرده بکارت آسیب نخواهد دید … خروج لخته خون و یا خونی به رنگ صورتی به خاطر تحریک شدید و انقباضات ماهیچه ای در این ناحیه است و جای نگرانی وجود نداره …. چون بعد از پیایان این عمل هیچ عارضه دیگه ای رو مشاهده نمکنید … ولی میتونید در این مورد با متخصص زنان هم مشورت کنید … تا با معاینه بیشتر ذهنتون در این مورد آرامتر شود … مورد بعد خودارضایی شما رو شدیدا” به این کار معتاد و وابسته میکنه و در آینده نخواهید توانست با همسرتون به اوج لذت جنسی برسید .. پس به این موارد دقت کافی داشته باشید

 16. سحر گفت:

  میل جنسی بالا واقعا اذیت کنندست لطفا چندتا راه حل برا کم کردنش بگین

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   در این مورد میتونید به روانشناس/ س.ک.س تراپیست مراجعه کنید

   ۱- خود را به ورزش و کار و فعالیت های زیاد سرگرم کنید، ورزش و کار در کاهش طغیان غریزه ی جنسی اثر فوق العاده سودمندی دارد

   و به همین علت است که معمولا ورزشکاران و آنهائیه در زندگی فعالیت های سنگین دارند، گاهی دیرتر ازدواج می کنند و نیز کمتر از فشار جنسیآسیب می بینند .

   ۲- گردش و تفریح و کوهنوردی، از عواملی است که برای کاهش شهوت و تسکین نیروی جنسی نقش موثری دارد .

   البته قطعاً منظور نویسنده از کوه رفتن این نبوده که شما برید کوه دختر های مردم رو دید بزنید و به خیال خودتون اومدید تا غریزه ی جنسی خودتون رو کم کنید !!

   ۳- مسافرت که خواه ناخواه در اخلاق و روحیات انسان تحولاتی به وجود می آورد، غریزه جنسیرا نیز تسکین می بخشد .

   ۴- مطالعه، علاقه به کارهای فکری ، سرگرمی های هنری و خواندن سرگذشت قهرمانان علمی انسان را تا اندازه زیادی از شعاع خود خارج می کند

   و سرانجام این سرگرمی و آشنائی های روحی باعث کاهش نیروی جنسی می گردد.

   در ضمن داروهایی وجود داره مانند سیتالوپرام که کاهش دهنده میل جنسی هستند که تحت نظر متخصص باید تجویز شوند

 17. redrose گفت:

  سلام من دختری ۱۸ساله هستم اززمانی ک ب بلوغ رسیدم و متوجه حساسیت های بدنم شدم شروکردم به خودارضایی ولی ن بصورت اعتیاد اور درشرایطی ک من هیچ اطلاعی از سکس و یا شهوت ویا خودارضایی و…نداشتم واصلا نمیدونستم دارم چیکارمیکنم..اینکارو ب ندرت انجام میدادم تااینکه متوجه شدم ک اینکارچیه و گناهه بخاطرمذهبی بودن خودم و خانواده و اعتقادتم خیلی ضربه خوردم اما سعی کردم اینکارو ترک کنم والان چن سالی هست ک اونکارو انجام نمیدم ولی من به شدت افکارم تحت تاثیراین موضوعه ومدام تو فکرم دارم به سکس وهرچیزی ک به اون مربوط میشه فک میکنم و وقتی ک شهوتی میشم مجبورم بادیدن فیلم یاعکس خودمو ارضاکنم چون نمیخام ب خودم دست بزنم ولی متاسفانه گاهی اوقات یکم انجام میدم.واین میل به فکرکردن درمواقعی ک شهوتی نمیشم هم سراغم میاد و منو خیلی اذیت میکنه و از درس خوندن میفتم و کلا تمرکز برام نمیزاره تاالان خیلی سعی کردم و توبه کردم و تا ی مدت کمی تونستم جلو افکارمو بگیرم ولی خیلی زود برگشته.توروخدا کمکم کنید بگین چیکارکنم تا خلاص شم.

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز همونطور که باید متوجه شده باشید تحریک شدن پله ورود به این عمل به حساب میاد … اگر بتونید از موقعیت تحریک شدن خودتون رو رها کنید و وقتی در موقعیت تحریک قرار میگیرید سریع شرایط رو تغییر بدید ، اونوقت میتونید در کاهش تعداد دفعات خودارضایی تاثیر گذار باشید … مثلا” وقتی احساس میکنید تحریک شدید موقعیت رو تغییر بدید یعنی به کار دیگه ای خودتون رو مشغول کنید تا اون حس و حال از شما دور بشه … وگرنه این حس یکی از غرایز خدادادیه و نباید با دید منفی بهش نگاه کنید بلکه این حس قرار داده شده تا شرایط ازدواج برای زن و مرد به وجود بیاد … به همین خاطر خودتون رو نباید سرزنش کنید …ولی باید بدونید چون ذهن خودتون رو همیشه مشغول این مشکل کردید و اگر به این کارتون ادامه بدید نوعی وابستگی ذهنی به وجود میاد که ممکنه در آینده مانع از این بشه که با شوهرتون به اوج لذت جنسی برسید … به همین خاطر باید تعداد دفعات رو کاهش بدید تا به مرز ترک کردن برسید

   • redrose گفت:

    حرف شما درسته خانم دکتر خودم هم قبول دارم اما مشکل الان من خودارضایی نیست مشکل من افکارمه ک نمیتونم کنترلشون کنم .من مشغله زیاد دارم اما هیچکاری باعث رهایی من ازاین افکار نمیشن شاید هم ی اختلال روانشناسیه. به تشخیص ی روانشناس من درحال حاضر ی افسردگی خفیف دارم و باید قرص مصرف کنم.ایا این دو موضوع بهم ربط دارن؟اگر افسردگیم برطرف بشه این افکارم به حالت نرمال برمیگردن؟

    • دکتر ژاله طاهری گفت:

     خب دوست عزیز قبلا” گفته شد که خود ارضایی چون با تصورات و تفکر و ذهنیت همراهه و فرد باید اون صحنه رو برای تحریک بازبینی و تکرار کنه … به نوعی وابستگی و اعتیاد ذهنی مبتلا میشه
     اگر شما سعی در تحریک خودتون نکنید مسلما ” این افکار هم کاهش پیدا میکنن … هر وقت در این موقعیت قرار گرفتید تصویر دیگه رو بازنشانی کنید تا از این تصور دور بشید …
     ولی خب باید دقت کنید تمام این تمرین ها برای کاهش این تصورات هست و گاهی اوقات انسان نمیتونه ذهنش رو کنترل کنه مگر با ایمانی قوی که سد بزرگی در مقابل افکار فاسد به شمار میاد

 18. Mhadis گفت:

  سلام پسری هستم ٢٢ ساله یه موضوعی منو خیلی اذیت میکنه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  من خودم احساس میکنم دچار انحراف جنسی شدم یعنی اینکه من مجردم و جنب شدن تو
  سن من عادیه ولی من موقعی که جنب میشم تو خیلی از موارد یا خوابی نمیبینم یا اگه خوابی هم ببینم، خواب پسر میبینم. انسان معتقدی هستم .بسیار مواظب نگاهم هستم.خیلی سعی میکنم خودم رو کنترل کنم.ولی این که اینطور خواب میبینم منو نگران میکنه.البته اینم یگم که در حالت عادی هم تمایل زیادی به همجنس دارم. نمیدونم شاید اینها به این خاطر است که دختر نگاه نمیکنم..

  • ◄Responder► گفت:

   بهتره نگرشتون رو تغییر بدید …اینکه انسان معتقدی هستید دلیل نمیشه که جذب جنس مخالف نشید …اگر واقعا اینطوری باشه نیاز به درمان دارید
   و همین تصورات روزانه شما در خواب منعکس میشه … اگر بتونید چنین افکاری رو با نوشتن و چند بار خواندن و بعد اتش زدن نوشته از بین ببرید نیازی به مراجعه ندارید

 19. baharnarang گفت:

  سلام ۲۵ سالمه و دختر…چیزی که منو کشوند اینجا و نیاز پیدا کردم به اینکه مشاوره بگیرم این هست که…به شدت احساس میکنم میل جنسیم زیاد شده! در حالیکه هیچوقت رابطه جنسی نداشتم! از خودارضایی هم کاملا دوری میکنم و عکس و فیلم و … هم نگاه نمیکنم که تحریک بشم…دوست پسر هم ندارم!

  الان این حس منو به شدت آزار میده چون امتحانات سختی در پیش دارم و تمرکز منو بهم میریزه…شاید نزدیک به چهارماه باشه که سعی کردم مواد غذایی محرک رو یا نخورم یا خیلی کم بخورم…وقتی این حس سراغم میاد میرم ورزش میکنم، موقعیتمو عوض میکنم، دوش آب سرد…ولی دقیقا بعد چن ساعت دوباره این حس شدید برمیگرده

  خواستگار مناسب نداشتم، یه نفر رو هم که عاشقانه دوستش داشتم بخاطر اینکه حاضر نشدم باهاش رابطه جنسی داشته باشم و حرفایی از این دست بزنم منو رها کرد…مدت یه سال قرص افسردگی مصرف کردم تا تونستم با این قضیه کنار بیام…

  آدم نسبتا مذهبی و مقیدی هستم…واقعا این حس داره کلافم میکنه ، نمیدونم چیکار کنم…کم کم داره بهم غلبه میکنه…میترسم خدایی نکرده به خودارضایی رو بیارم…

  من به خودم احتیاج دارم، به سلامت روح و جسمم…این قضیه خیلی آشفته ام میکنه!

  اینو هم بگم که نزدیک به دوران قاعدگیم این حس به قدری شدید میشه که حتی منو بدخلق میکنه بخاطر اینکه نمیتونم ارضاش کنم! میدونم که بخاطر تغییرات هورمونی هست….ولی داره زندگیم رو بهم میریزه….انقدر از فکرم کار میکشه که دیگه خسته میشم برای درس خوندن!

  یه راهکار بهم بدید که واقعی باشه!

  • ◄Responder► گفت:

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

پاسخی بگذارید

*