امروز : یکشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ می باشد.

آقایان خوش قیافه وکیفیت اسپرم

آقایان خوش قیافه وکیفیت اسپرم

پژوهشگران بر این باورند آقایان زیبا روی قدرت باروری کمتری در قیاس با چهره های نرمال دارند. طبق مقاله‌ای که در مجله  Evolutionary Biology چاپ شده‌است،اسپرم آقایان زیبا کم کیفیت است

زنان باید بین خوش‌قیافگی مردان و بارور بودنشان یکی را انتخاب کنند. محققان دانشگاه والنس اسپانیا برای اثبات این موضوع ۵۰ دانشجوی پسر را زیر‌نظر گرفتند و از مردان و زنان متعددی خواستند به آنها بر حسب زیبایی نمره دهند.

در عین حال خود محققان آنالیز آنتروپومتریک انجام دادند و بر حسب اندازه چشم، پهنای شانه‌ها و دیگر مقیاسهای زیبایی ،مردان را سنجیدند. سپس میزان زیبایی آنها را با میزان قدرت باروری و کیفیت اسپرماتوزوییدهایشان مقایسه کردند.

نتایج نشان داد، مردانی که از نظر زنان زیباتر تشخیص داده شده بودند، آنهایی بودند که چانه‌های مربع و مردانه‌تری داشتند، اما کیفیت اسپرم این افراد اکثرا پایین بود. محققان می‌گویند مردانی که جذاب‌ترند و صورت مردانه‌تری دارند میزان تستسترون خونشان به نسبت بالاتر از مردان دیگر است و این مسئله خود بر تولید اسپرم و کیفیت آن اثر منفی می گذارد. اما قبل از آنکه خانم‌ها به فکر بیافتند تا برای فرزندانشان پدری بد قیافه انتخاب کنند بهتر است تحقیقات کامل‌تری در این زمینه انجام شود.
منبع: ساینس دیلی

بازدید: ۶۴۸۵۲۱

رتبه مقاله درگوگل: 4.5-Stars

ارسال نظرات

۳ دیدگاه برای “آقایان خوش قیافه وکیفیت اسپرم”

  1. ناشناس گفت:

    خیلی جالب بود تا حالا نمیدونستم قیافه روی باروری اثر داره

  2. شهرام گفت:

    سلام مدتیه که بدون تحریک شدن هنگام دفع ادار از من منی خارج میشه البته همیشگی نیست و چند وقت یک بار این اتفاق میفته.به نظر شما مشکلی هست؟

  3. حسين گفت:

    این مسئله عادی ست و اصلأ جای نگرانی ندارد

پاسخی بگذارید

*