امروز : شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ می باشد.

۶ دلیل برای پریود شدن زودتر

6دلیل برای پریود شدن زودتر

6دلیل برای پریود شدن زودتر

در صورتی که سیکل قاعدگی شما کاملا منظم باشد، داشتن یک پریود زودتر می تواند منجر به ایجاد واکنش اضطرابی محدود (و در برخی مواقع قابل توجه!) شود.

یک سری سوالاتی در این مورد ایجاد می شود: آیا می توانم بر روی زایمانم کنترل داشته باشم؟ آیا من باردار هستم؟ آیا مورد نادرستی را انجام داده ام؟! این شرایط استرس زا می باشد.

همچنین به دلیل اینکه ما مطلع هستیم رفتار بدن به صورت غیرمنتظره می تواند منجر به ایجاد اضطراب شود – به خصوص در زمانی که این رفتارها در سیستم تناسلی شما صورت بگیرد – ما با دکتر جنیفر وایدر[۱]، یک متخصص سلامت زنان صحبت کرده ایم تا نسبت به دلایل بروز زودتر پریود مطلع شویم.

وی بیان کرده است که تغییرات سبک زندگی، رژیم غذایی، بیماری و حتی استرس می تواند بر روی بروز پریود تاثیرگذار باشد.

در ادامه شش دلیل اصلی مربوط به بروز پریود به صورت غیرمنتظره بیان شده است.

  • رژیم غذایی شما

در صورتی که شما رفتار غذایی خودتان را تغییر داده باشید یا سعی کرده باشید که وزن خودتان را کاهش بدهید، تعداد و نظم مربوط به پریود شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

دکتر وایدر بیان کرده است در صورتی که شما وزن خودتان را به صورت قابل توجهی کاهش بدهید، ممکن است که کلا پریود نداشته باشید، ولی همچنین کاهش وزن می تواند باعث شود که پریود شما زودتر از حالت معمولی صورت بگیرد.

  • شما دارو مصرف می کنید

هر شخصی که قرص کنترل نوزاد را برای یک دوره ای مصرف می کند، مطلع می باشد که در صورت عدم مصرف یک یا دو قرص، پریود وی زودتر صورت خواهد گرفت.

دکتر وایدر بیان کرده است که همچنین رقیق کننده های خونی می توانند باعث بروز پریود زودتر شوند.

  • شما دچار استرس شده اید

دکتر وایدر بیان کرده است که “استرس روانی می تواند منجر به ایجاد نوساناتی در هورمون ها شود و این نوسانات بر روی سیکل پریود زنان تاثیرگذار خواهد بود.

” بنابراین در صورتی که مدرسه یا کار منجر به ناراحتی و استرس شما می شود، پریود شدن سریعتر از زمان مورد انتظار یک مورد غیرعادی نخواهد بود.

6دلیل برای پریود شدن زودتر

6دلیل برای پریود شدن زودتر

  • اخیرا بعد از مصرف قرص، صبحانه خورده اید

این مورد در رابطه با تمامی موارد صبحانه خوردن بعد از مصرف قرص صحت ندارد، ولی دکتر وایدر بیان کرده است که “در صورتی که شما طی سه روز یا بیشتر، بعد از مصرف قرص صبحانه بخورید، به دلیل تخمک گذاری، پریود شما زودتر صورت خواهد گرفت”

  • شما شرایط یا بیماری تشخیص داده نشده ای داشتید

بر اساس اظهار نظر دکتر وایدر “اندومتریوسیز[۲]، شرایط تیروئیدی، PCOS (سندرم تخمدان چند کیسه ای) و سایر شرایطی که منجر به ممانعت از کار هورمون ها در بدن شما می شوند”، می توانند باعث شوند که پریود شما زودتر صورت بگیرد. در صورتی که در زندگی تان یکی از این شرایط را داشته باشید، با پزشک خودتان مشورت کنید.

  • شما در حال نزدیک شدن به یائسگی هستید

در صورتی که در اواخر دهه پنجم زندگی خودتان و در مرحله قبل از یائسگی هستید، ممکن است متوجه شده باشید که پریودهای شما کمتر قابل پیشبینی شده اند و فقط در هنگامی که قاعدگی شروع می شود، شما متوجه آن می شوید.

نزدیک شدن به دوره یائسگی می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی بروز زودتر پریود شما بگذارد.

در پایان هر روز، هر شخصی شرایط متفاوتی دارد.

در صورتی که متوسط تغییرات قابل توجهی در سیکل قاعدگی خودتان شده باشید و نسبت به شرایط در حال بروز مطمئن نباشید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید، عبارت از مراجعه به پزشک در زودترین زمان ممکن می باشد.

پزشک می تواند شما را به صورت مناسبی راهنمایی کند.

بر اساس نظریه دکتر استفان هلت[۳]

۱۴ژوئن ۲۰۱۷، ۷:۳۶ دقیقه قبل از ظهر

نویسنده : تریبون آزاد

[۱] Jennifer Wider

[۲] endometriosis

[۳] Stephanie hallett

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*