امروز : شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ می باشد.

۵ فایده اصلی پریود شما

بله، پریود شما به صورت قابل توجهی دارای یک سری مزایایی می باشد. تمامی شب های بی خوابی به دلیل گرفتگی عضلانی وحشتناک ناشی از قاعدگی و سردردها، در نهایت جبران می شوند – پریود شما دارای یک سری مزایایی می باشد که می تواند برای سلامتی شما مناسب باشد.

قاعدگی باید به عنوان یک مورد شگفت انگیزی در زندگی زنان در نظر گرفته شود. در حالیکه برخی از زنان در برخی مواقع با استفاده از داروهای کنترل تولد و سایر روش ها می توانند منجر به خاتمه یافتن یا پیشگیری از پریود خودشان شوند، ولی مزایای مربوط به قاعدگی بیشتر از زیان های آن می باشد.

در ادامه یک سری از مزایای قابل توجهی مربوط به پریود شما بیان شده است:

  1. قاعدگی شما می تواند در مورد بیماریهای آینده به شما هشدار بدهد

زنان نسبت به بدن خودشان مراقبت زیادی دارند. رنگ، طول و بوی خون قاعدگی می تواند نشان دهنده شرایط بالینی شما باشد.

برخی از زنان جریان قاعدگی سنگین و طاقت فرسایی را تجربه می کنند، یا بعد از یک دوره طولانی مدت بدون پریود می باشند که نشان دهنده وجود داشتن یک مشکل در بدن آنها می باشد و باعث می شود که این افراد نسبت به وجود یک سری تغییراتی مطلع باشید.

زمانی که شما دارای یک بیماری قلبی، دیابت یا سایر مشکلات سلامتی تولید مثلی باشید، سیکل پریود شما متوقف خواهد شد. شما خوش شانس هستید، زن بودن به شما کمک می کند که نسبت به سلامتی خودتان هوشیار باشید.

  1. قاعدگی شما می تواند منجر به زیباتر شدن شما شود

همواره باید نسبت به هورمون های خودتان سپاسگزار باشید. در طول اولین روز، سطح استروژن شما بسیار پایین می باشد. اکثر دختران در روز اول خونریزی مربوط به پریود خودشان، دچار افسردگی، ناراحتی و مشکلات عاطفی می شوند.

با این وجود بعد از گذشت چند روز، سطح استروژن شما افزایش می یابد و منجر به انتشار اندورفین هایی می شود که می تواند منجر به ایجاد احساس هشیاری، خوشحالی و سرحال بودن در شما شود. شما به یک احساس فعال بودنی دست پیدا می کنید که تقریبا هر چیزی را می توانید انجام بدهید.

افزایش سطح استروژن بدن شما باعث خواهد شد که شما احساس جذابیت و زنانگی بیشتری داشته باشید، چرا که بخاطر تاثیر استروژن بر روی نحوه کنترل عواطف توسط مغز شما، منجر به متوقف کردن استرس شما می شود.

صورت شما به طور قطع سرخ تر خواهد بود و پوست شما نرم و لطیف به نظر خواهد رسید. همچنین جوش های شما از بین خواهند رفت.

  1. پریود شما کمک می کند تا یک سطح متفاوتی از لذت جنسی را تجربه کنید

در حالیکه برخی از مردان در هنگامی که زنانشان دچار پریود می شوند، از برقراری رابطه جنسی با آنها امتناع می کنند، ولی یک سری افرادی وجود دارند که علاقه زیادی به تجربه رابطه جنسی در طول پریود دارند و دوست دارند که همانند سایر روزهای معمولی رابطه جنسی داشته باشند.

در واقع بر اساس نظر پزشکان، رابطه جنسی در طول پریود از نظر بالینی مشکلی ندارد. زمانی که یک زن دچار پریود می شود، شهوت جنسی وی افزایش می یابد.

پریود شدن به شما کمک می کند که به ارگاسم هم دست پیدا کنید، چرا که در طول پریود شدن، بخش های تناسلی شما حساسیت بیشتری پیدا می کنند.

  1. پریود شما به صورت طبیعی شما را تمیز می کند

امروزه تمیز کننده های بهداشتی و نوشیدنی های تمیز کننده محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. به دلیل شانس خوبی که دارید، زنی که به صورت مرتب دارای قاعدگی می باشد، بدون استفاده از وسایل خاصی بدن تمیزی را دارد.

خود قاعدگی یک تمیزکننده طبیعی می باشد. سیکل شما عبارت از روش بدن شما برای تمیز کردن و بیرون ریختن مواد سمی به صورت طبیعی می باشد.

بدن شما در طول پریود شما آهن اضافی را تخلیه می کند. بیرون ریختن آهن اضافی در کاهش ریسک بیماری قلبی – عروقی مفید می باشد.

با این وجود استفاده از مکمل های آهن همچنان مفید می باشد، به خصوص برای زنانی که در طول قاعدگی دچار سرگیجه می شوند.

  1. پریود شما کمک می کند تا زندگی طولانی مدت تری داشته باشید

پریود شما منجر به کُندتر شدن فرآیند مسن شدن شما می شود. زمانی که دچار قاعدگی می شوید، بدن شما آهن را تخلیه می کند، که یکی از دلایل مهم برای تاثیر پریود بر روی جوان باقی ماندن بدن شما و طول عمر بیشتر زنان در مقایسه با مردان می باشد.

براساس مطالعات صورت گرفته توسط کارشناسان حوزه طول عمر، کاهش آهن می تواند در کاهش ریسک آسیب و بیماری قلبی مفید باشد.

دلیل مربوط به طول عمر در برخی مواقع مربوط به جنسیت می باشد. دچار پریود شدن در حالت کلی یک مورد بدی نمی باشد.

برخی از فواید مربوط به قاعدگی بدون شواهد علمی می باشد، با این وجود دچار قاعدگی شدن یک مورد طبیعی در زندگی یک زن می باشد.

بدن شما این فرآیند را به عنوان یک مورد عادی تشخیص می دهد. جنبه های مثبت پریود را مد نظر قرار بدهید و زن بودن را دوست داشته باشید.

نویسنده: تیا جنل[۱]، پست شده در ۱۹ ژانویه ۲۰۱۷

[۱] Teya Janelle

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*