امروز : یکشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ می باشد.

زمانهای محتمل برای حاملگی

زمانهای محتمل برای حاملگی

در میان مردم باورهایی درباره باردار شدن وجود دارد که گاه از تجربه‌های آنها نشأت می‌گیرد و دارای ریشه‌ای علمی و منطقی است اما گاه براساس تجربه‌های فردی یا غیرواقعی و به دلیل ناآگاهی از ریشه علمی با واقعیت در تضاد است.

۱ اگر آمیزش جنسی تنها چند ثانیه طول بکشد، باز هم امکان باردارشدن وجود دارد؟
هر زمان آلت مردانه با محدوده واژن در تماس قرار گیرد، شانس باردار شدن وجود دارد. اگر چه احتمال آن به اندازه هنگامی نیست که که انزال کامل صورت می‌گیرد، اما به هر حال احتمال باردار شدن وجود دارد.
۲ آیا با مایع پیش انزال هم امکان باردار شدن هست؟
مایع پیش انزال همان مایع شفافی است که پیش از انزال از آلت مردانه تراوش می‌کند. بیشتر مردها کنترلی روی آن ندارند و تراوش آن را احساس هم نمی‌کنند. این مایع دارای تعدادی اسپرم است پس می‌تواند بارداری ایجاد کند.
۳ اگر ارگاسم (ارضای جنسی) در زنان رخ ندهد، امکان باردار شدن از بین می‌رود؟
خیر، بارداری می‌تواند بدون رخ دادن ارگاسم پیش آید. ارگاسم به تخمک و بارور شدن آن ربطی ندارد و نقش آن تقویت حرکت مکشی لوله‌های فالوپ است.
۴ آیا اسپرم قابلیت نفوذ از پارچه یا لباس را دارد؟
برخی کارشناسان می‌گویند اگر لباس کاملا آغشته به اسپرم شود و با واژن خانم در تماس قرار گیرد، احتمال بسیار ضعیفی برای باردار شدن وجود دارد. تاکنون بررسی‌های دقیق و خاصی در این باره انجام نشده است. اگر چه این احتمال اندک است، در صورت شک داشتن به تماس با اسپرم، بهتر است از قرص‌های پس از نزدیکی (قرص ضد بارداری اورژانس) استفاده کنید.
۵ آیا در صورت آمیزش جنسی در آب، ممکن است یک خانم باردار شود؟
بله، زیرا هنگام دخول، اسپرم در محدوده واژن قرار می‌گیرد و وجود آب خارج از بدن، تداخلی در بارداری ایجاد نمی‌کند.
۶ اگر انزال در آب انجام شود (نه داخل واژن)، باز هم امکان بارداری وجود دارد؟
امکان اینکه اسپرمی به آن کوچکی بتواند در حجم آب یک استخر، وان حمام و… شنا کند و خودش را به واژن برساند و بارداری رخ دهد، بعید به نظر می‌رسد. اگر انزال در آب ولرم اتفاق بیفتد، اسپرم فقط چند دقیقه می‌تواند زنده بماند و اگر در آب استخر دارای موادشیمیایی، حباب یا سایر مواد رخ دهد، چند ثانیه زنده می‌ماند.
۷ آیا زودتر به ارگاسم رسیدن خانم‌ها یا همسرانشان، برتوانایی باردار شدن تاثیری دارد؟
پژوهشگران نشان داده‌اند اگر خانم‌ها پس از همسرشان به ارگاسم (اوج لذت جنسی) برسند، شانس باردارشدن افزایش می‌یابد زیرا هنگام ارگاسم ته رحم و گردن رحم به جنبش درمی‌آید و اسپرم‌ها را به سمت رحم می‌کشاند. این امر باعث می‌شود مقادیر بیشتری اسپرم به سمت لوله‌های فالوپ (جایی که بارور شدن رخ می‌دهد) حرکت کنند. ولی روی تخمک‌گذاری یا بارور شدن تخمک نقشی ندارد.
۸ آیا استرس و نگرانی تاثیری بر توانایی باردارشدن دارند؟
آرامش، می‌تواند شانس باروری را افزایش دهد. اگر می‌خواهید باردار شوید، نخستین و بهترین کار داشتن استراحت است. اگر ماه‌هاست درجه حرارت بدنتان را برای پیش‌بینی روز تخمک‌گذاری و بهترین زمان بارداری می‌گیرید، یکی، دو ماه استراحت کنید و بگذارید همه‌چیز روند طبیعی خودش را طی کند. گاه بهترین راه، دست کشیدن از تلاش و سعی زیاد است.
۹ آیا زمان و ساعت نزدیکی، تاثیری بر بارداری دارند؟
در حقیقت چندان فرقی نمی‌کند که در چه ساعت و زمانی نزدیکی داشته باشید. مهم‌ترین مساله وجود اسپرم در لوله‌های فالوپ هنگام تخمک‌گذاری است. البته پژوهش‌هایی نشان داده‌اند که مثلا تخمک‌گذاری در بهار، بیشتر نزدیک به سپیده‌دم رخ می‌دهد.

۱۰ آیا استفاده از دوش واژینال پیش از نزدیکی مجاز است؟
این دوش‌ها توصیه نمی‌شوند مگر آنکه ماما به دلیلی آن را توصیه کرده باشد. دوش‌ها با شستن مایع مفید گردن رحم، باعث کاهش میزان بارداری می‌شوند. ضمنا درباره ارتباط دوش‌ها با برخی عفونت‌ها و سرطان‌ها هنوز شبهه‌هایی وجود دارد.

منبع: ساینس دیلی

بازدید:۶۵۸۲۳۲
رتبه مقاله درگوگل:4.5-Stars

ارسال نظرات

۵ دیدگاه برای “زمانهای محتمل برای حاملگی”

 1. bahare گفت:

  سلام.اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.من سه ماهه که عقد کردم و حدود ۵ روز پیشبا همسرم نزدیکی داشتیم من نمیدونستم که احتمال بارداری با پیشاب مرد هم هست.حالا خیلی میترسم.البته وقتی فهمیدم قرص لوونورژسترول هم خوردم.به نظر شما احتمال اینکه باردار بشم هست؟؟؟

 2. امین گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ۳ روز پیش رابطه جنسی داشتم احتمال این هست که دستم به پیشاب آلوده بوده و با قسمت بیرونی واژن شریک جنسیم بر خورد کرده رابطه ما ۲۲ بهمن بوده و روز ۸ اسفند ایشون باید پریود شن می خواستم بدونم
  ۱- احتمال حاملگی هست؟
  (در ضمن ایشون باکره هستند)
  ۲-می خواستم بدونم در صورت حاملگی آیا راهی هست که بچه رو در همین ابتدا از بین برد بطوری که به بکارت صدمه ای وارد نشه؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   در مواقع نادری این اتفاق میفته چون پرده متخلل هست و ممکنه اسپرم وارد بشه ولی احتمالش ضعیفه …برای اطمینان ۱۰۰درصد در این مورد بهتره ازمایش خون /بارداری /تست بتا بدید تا اطمینان کامل حاصل شود … در مورد سوال دوم شما اگر حاملگی رخ داده باشه مگر در سزارین این پرده اسیب نبینه وگرنه در زایمان طبیعی اسیب دیدنش اجتناب ناپذیره …

 3. سحر گفت:

  سلام همسرم در رابطه جنسی با من از کاندوم استفاده نمی کنه چون میگه هیچ لذتی نمی برم و بعد از رابطه ایشون اسپرمشون رو بیرون میریزند ومن باز هم نگرانم که نکنه باردار بشم؟
  لطفا راهنماییم کنید با تشکر

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز این که استفاده نمیکنن و فکر میکن که لذتی نمیبرن تصوراتی اشتباهه ولی به هرحال در رابطه جنسی مستقیم به این نحو هم دیده شده حاملگی اتفاق میفته چون در مایعات خارج شده قبل از انزال ایشون هم اسپرم وجود داره … و اگر شما نگران بارداری هستید باید از روشهای جلوگیری دیگری استفاده کنید

پاسخی بگذارید

*