امروز : شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ می باشد.

کم کردن غریزه ی جنسی

کم کردن غریزه ی جنسی

اساساً یکی از ارکان ازدواج غریزه ی جنسی است !!

غریزه ای بسیار خطر ناک که میتونه جوان ها رو به فلاکتی برسونه که اصلاً تصورش هم سخته .

متاسفانه با دور شدن جوان ها از ازدواج ، غریزه ی جنسی و شهوت بالا دست از سر جوان ها بر نمی داره و مدام صبح تا شب مزاحم کار و زندگی شون میشه .

اگر شما هم از هر چند وقت یک بار دچار این حالت شهوت گرفتگی میشید ، می تونید این مقاله رو بخونید تا یاد بگیرید که حداقل چه جوری این میل جنسی لامصب رو کم کنید تا بتونید حداقل یک نمره ی ۱۰ ای در امتحانات این ترم بگیرید و تا ترم دیگه هم خدا بزرگه .

 • راه های عملی برای کم کردن شهوت و میل جنسی رو شروع می کنیم .

۱- خود را به ورزش و کار و فعالیت های زیاد سرگرم کنید، ورزش و کار در کاهش طغیان غریزه ی جنسی اثر فوق العاده سودمندی دارد، و به همین علت است که معمولا ورزشکاران و آنهائیه در زندگی فعالیت های سنگین دارند، گاهی دیرتر ازدواج می کنند و نیز کمتر از فشار جنسی آسیب می بینند .
۲- گردش و تفریح و کوهنوردی، از عواملی است که برای کاهش شهوت و تسکین نیروی جنسی نقش موثری دارد

-البته قطعاً منظور نویسنده از کوه رفتن این نبوده که شما برید کوه دختر های مردم رو دید بزنید و به خیال خودتون اومدید تا غریزه ی جنسی خودتون رو کم کنید !!

۳- مسافرت که خواه ناخواه در اخلاق و روحیات انسان تحولاتی به وجود می آورد، غریزه جنسی را نیز تسکین می بخشد .
۴- مطالعه، علاقه به کارهای فکری ، سرگرمی های هنری و خواندن سرگذشت قهرمانان علمی انسان را تا اندازه زیادی از شعاع خود خارج می کند و سرانجام این سرگرمی و آشنائی های روحی باعث کاهش نیروی جنسی می گردد.

۵- صبر و بردباری، اعتماد به نفس، استقامت و پایداری و ایمان و تقوا ، سنگرهای بزرگ روحی هستند که می توانند به انسان مدد بخشند و او را از لغزش و شکست حفظ نمایند .

قرآن کریم می فرماید : « آنان که وسائل زناشوئی ندارند، باید عفت و پاکی را پیشه سازند، تا اینکه خدا از فضل خود آنان را بی نیاز گرداند …» (سوره نور آیه ۳۳ – تفسیرالمیزان ج ۱۵)
وقتی غریزه جنسی به سراغ کسی می آید و او را رنج و عذاب می دهد، اگر صبر و بردباری کند و خود را آلوده ننماید، اضافه بر اینکه آبروی خود و دیگران را حفظ کرده، به یک مقام معنوی هم دست یافته است .
امیرالمومنین علی (ع) می فرماید : «صبر دو گونه است، صبر در مصیبت که نیکو و پسندیده است و صبر در مقابل گناه و نافرمانی خدا، که از صبر اول شایسته تر و نیکوتر است» (سفینه ج ۲ ص ۵) اما کسیکه زیر فشار شهوت واقع شده، چنان چه خود را از دست بدهد و ارزش معنوی خود را نادیده بگیرد ، خدای بزرگ می فرماید : « هر بنده ای دنبال میل و هوس خود رود و خواسته و فرمان مرا نادیده بگیرد در کارهای دنیایی او نیز پریشانی و اضطراب به وجود می آید »

۶- ششمین راه تسکین غریزه جنسی این است که از دیدن فیلم ها ، عکس ها ، بدن های عریان زنان و خلاصه از دیدن مناظر شهوت انگیز جدا خودداری فرمایید. زیرا « هر آنچه دیده بیند دل کند یاد »

در روایت آمده است : «از نگاه به نامحرم بپرهیزید، زیرا نگاه در قلب تخم شهوت مکی افشاند !»

لازم به ذکر است که در مورد فیلم های پورنو ، گزینه ی یک نگاه حلال است صادق نیست !!!

۷-غذاهای گرم مثل شکلات و…کمتر مصرف کنید
۸-حرارت زیاد در رختخواب هم موثر است( منظور اینکه باعث افزایش میل جنسی میشود)
۹-.از حضور در مکان هایی که باعث تحریک شما میشود تا حد امکان خودداری کنید ودر صورت حضور نگاه خود را کنترل نمایید.

مثلا تو اتوبوس روی این صندلی هایی که برعکس نصب شده اند نشینید و  دختر های مردم رو دید نزنید!

۱۰-سعی کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد
۱۱-از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید
۱۲- از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا” خودداری کنید و به محض مواجه شدن با این امور چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنیددوستان انقدر اینترنت مطالب خوبی داردکه لزومی ندارد تصاویر منحرف را نگاه کنید
۱۳- از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی وتحریک کننده و فکر کردن در این امور جدا” پرهیز کنید
۱۴-از خوردن موادغذایی که محرک است مانند : خرما، پیاز، فلفل ، تخم مرغ ، گوشت قرمز،غذاهای پرچرب ، حتی المقدور اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید
۱۵–قبل از خواب حتما” مثانه خود را تخلیه نمایید
۱۶-هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید
۱۷- از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی دست ورزی نکنید مخصوصا هنگامی که در رختخواب هستید
۱۸- هرگز به رونخوابید
۱۹-به منظور تخلیه انرژی زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش کنید
۲۰- هیچ گاه بیکار نباشید و برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشیدو آن را با مطالعه ، ورزش ، زیادت عبادت کتاب و …پر کنید
۲۱- هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید
۲۲- هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران بسر نبرید بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید بهترین روش پیشنهادی در این حالت این است که به دوستانتان تلفن زده وبا انها مدتی صحبت کنید
۲۳- هفته ای یکی دو روز روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی ، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا راکاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید
۲۴- با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید
۲۵- هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، حتی برای آموزش و …
۲۶- قرآن زیاد بخوانید و درباره معانی آیات آن فکر کنید
۲۷-.تا قبل از اینکه شما را خواب نگرفته به رختخواب نروید (سعی کنیدزمانیکه میخواهید به رختخواب بروید با خواندن کتاب یا تماشای تلویزیون افکارجنسیرا از خوددور کنید).به محض بیدار شدن رختخواب را ترک کنید
۲۸-.اگر قصد استحمام داریدو مورد حجوم افکار جنسی واقع هستیداز استحمام خودداری کنید

منبع: ساینس دیلی

بازدید:۶۵۸۹۲۶۱

رتبه مقاله درگوگل: 4.5-Stars

ارسال نظرات

۱۲ دیدگاه برای “کم کردن غریزه ی جنسی”

 1. javan گفت:

  سلام میگن که استمنا ضرر داره و انجام ندین حالا اگه کسی آتش رو تو سوراخی قرار بده و…باعث ارضاش بشه هم ضرر داره؟؟؟

 2. ناشناس گفت:

  شما بهتره که با یک مشاوره به صورت حضوری مشورت کنید اگه به کارتون ادامه بدیت بهش اعتیاد پیدا میکنید

 3. سلمان گفت:

  اینم که گفتی حالتی از استناء هست دیگه

 4. محمود گفت:

  سلام من پسری ۲۰ ساله هستم که سالهاست استمناء میکنم و نمیتونم ترکش کنم دنبال چاره بودم که بهم پیشنهاد شد که اگه یه بار ازدواج موقت داشته باشم دیگه سراغ این کار نمیرم.به نظر شما این پیشنهاد درستیه؟آیا این مشکل با ازدواج موقت حل میشه؟

 5. ناشناس گفت:

  آخه این چه پیشنهادی برادر من به نظر خودت به یه بار رابطه داشتن چطور مشکلتون حل میشه؟

 6. سلمان گفت:

  دوش آب سرد تو این مواقع میتونه کمک زیادی به شما بکنه

 7. حسين گفت:

  روشهای زیادی برای ترک وجود داره این پیشنهاد خوبی نیست .میتونی از یه مشاوره هم راهنمایی بگیری

 8. mohsen گفت:

  سلام دوست عزیز مشکلی که شما مطرح کردین مشکل خیلی از جووناست شما .بهترین راهی که شما میتونید برای این مشکل انجام بدین ورزش کردن شما میتونید به یک باشگاه ورزشی برین و حداقل روزی یک ساعت رو ورزش کنید

 9. ناشناس گفت:

  آره منم با محسن موافقم البته علم ثابت کرده که خیلی از مشکلات جنسی با ورزش حل میشه

 10. mohsen گفت:

  سلام من چند سالی خود ارضایی میکردم ولی الان تو ترکم .و حالا با کوچکترین فکر و یا کوچکترین چیز ازم منی خارج میشه.میخواستم بدونم چطور میتونم فکرم رو کنترل کنم.و یا آیا دارویی برای کاهش شهوت هست؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   خب این یک غریزه طبیعی در بدن مرده و وقتی سطح هورمونهای جنسی در خون شما بالا میره حتما” این انزال اتفاق میفته … پس قدم اول اینه که تا حد امکان از تحریک شدن دور بشید و وقتی در این حالت قرار گرفتید باید موقعیت خودتون رو تغییر بدید و به کار دیگه ای خودتون رو مشغول کنید تا این حالت رفع بشه … ولی مایعی که در این حالت از شما خارج میشه منی نیست …پس بیشتر در زمینه ساختار بدنی خودتون مطالعه کنید

 11. حمید گفت:

  همه این ها درسته ولی من یه راه دیگه ای پیشنهاد میکنم .
  یه حالت بمب تحرکی ذهنی داشته باشیم و اگه نداریم ایجاد کنیم.
  منظور از بمب عمل کردش هست که وقتی منفجر میشه همه فکر و دهن تون رو مشغول میکنه. مثل شب امتحان که ذهن مشغول میکنه مثل اماده شدن یک مهمونی یا داشتن یه پروژه کاری یا خلق اثر و خلاقیت .
  خلاصه باید اون بمب مثل هدف آدم های موفق مدام تکرار کنیم . همه ما میدونیم چه کارهایی باعث بیشتر شدن عمل گناه میشه و چه کارهایی کمتر میشه . همه میدونن قرآن ورزش تقوا نماز کتاب خوبن و دیدن فیلم و عکس و صحبت با جنس مخالف وخیلی از کارهای دیگه بدند و این بدها مارو که ضعیف شدیم شکست میدن . من دارم از یه چیزی میگم که حالت بمب میمونه که اصلا مجالی به فکر کردن به منفی ها نمیده. نمونه این بمب ها مثلا نفر اول شدن در چیزی که دوس داری وخوبه ، یا حرفه ای یا هنری ، مثلا رسیدن به فلان درآمد، مثلا خاص بودن در نقطه ای که هستیم مثلا موفقیت در کاری خاص و مفید ، مثلا خلق یک اثر خاص و خلاقیت در نقطه که هستیم.
  اخر حرفم هام بگم قرآن ورزش نماز دوش آب سرد نمی تونن جلوی این مشکل رو بگیره مگر خودمون بخوایم ( بمب یادت نره) و این ها کمک میکنن که ما به سمت گناه نریم.این ها در حد کمک کردنن اصل مطلب خودمونیم و فکر میکنم راهش (بازم بمب) باشه.

پاسخی بگذارید

*