امروز : یکشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ می باشد.

سوتین اسفنجی

سوتین اسفنجی

سوتین یا همان سینه بند که در گذشته به آن کرست می گفتند انواع گوناگونی دارد. نوعی از آن با اسفنج ساخته شده که می تواند اسفنج ساده و یا فشرده باشد.

سوتین اسفنجی چیست

نوعی سوتین است که در آن اسفنج به کار برده می شود. در واقع این با نوع میتوان طرح های جذابی (قلبی، سیبیلی، چشمی و غیره)  ایجاد کرد. خانم هایی که می خواهند جذاب تر به نظر برسند این نوع را انتخاب می کنند.

تفاوت سوتین ابری و اسفنجی

سوتین ابری را می توان نوعی سوتین اسنفجی در نظر گرفت. البته در برخی موارد به سوتین اسفنجی نرم، ابری گفته می شود زیرا سینه بند اسفنجی فشرده نیز وجود دارد که در آن از فنری برای ایستایی بیشتر استفاده می شود. البته گاهی نیز برای از کش قیطونی استفاده شده زیرا فشار فنر سبب آسیب به پستان می شود.

فواید سوتین اسفنجی

از فواید و مزایای این نوع سینه بند ها می توان به طرح دار شدن آن ها اشاره کرد. تولید کنندگان می توانند طرح ها و فرم های گوناگونی با این نوع سوتین ها ایجاد کنند. همچون فرم برگ گل و یا سوتین قلبی

مزیت دیگر این نوع، جابه جایی خوب هوا و عدم آسیب به بستان است. همانطور که در مقاله سوتین چیست گفته شد یکی از دلایل اصلی سرطان سینه سفت بستن پستان بند است لذا این نوع سینه بند فشار کمتری به پستان ها وارد کرده و هوای لازم جهت بافت ها و غدد را به پستان می رساند.

ایا سوتین اسفنجی سینه را کوچک میکند

برخی افراد از این نوع شعارهای تبلیغاتی “سوتین اسفنجی سینه را کوچک می کند” استفاده می کنند. تا کنون به صورت علمی چنین چیزی ثابت نشد است با این حال همانطور که در مقاله فواید سوتین گفته شد، سینه بند اسفنجی از افتادگی و بزرگ شدن پستان جلوگیری می کند.

آیا سوتین اسفنجی ضرر دارد

این نوع همچون انواع دیگر عوارض دارد. بدین معنا که استفاده در مدت زمان طولانی و سفت بستن آن سبب ایجاد بیماری می شود. این در حالی که این نوع پستان بند عوارض کمتری داشته و باعث ایجاد جریان هوا در نواحی دور پستان شده، رطوبت نواحی (که عامل اصلی قارچ و باکتری است) را کاهش داده و فشار کمتری به سینه وارد می کند.

در حالت کلی نمی توان گفت اسفنجی ضرر دارد. در واقع نوع استفاده از سوتین ضرر آن را مشخص می کند. البته برخی از این نوع سوتین ها با پلاستیک و مواد کم کیفیت تولید می شوند که سبب تحریک پوست، ایجاد رطوبت و بیماری پوستی می شوند.

بیشتر در مقالات علمی معایب استفاده نادرست از سینه بند ذکر شده است و  ضررهای سوتین اسفنجی و معایب سوتین اسفنجی آن مطرح نشده است. با این حال انواع فشرده آن که از فنر استفاده شده است به پستان فشار وارد کرده و خطر ابتدا به سرطان را افزایش می دهد لذا مدل ساده و حتی مدلهای کش ساده  دار آن توصیه می شود.

تاثیر سوتین اسفنجی

از تاثیرات آن می توان به جذابیت بیشتر زنان اشاره کرد. زیرا این نوع سوتین به صورت ایستاده قرار گرفته و سینه شما را رو به جلو و بزرگ تر نشان می دهد و همان طور که در این مقاله گفته شد جنس خوب این نوع سوتین می تواند سبب کاهش رطوبت در نواحی سینه، کاهش ابتلا به قارچ پوستی، کاهش فشار به سینه و ابتلا به سرطان، جلوگیری از افتادگی سینه و ایجاد طرح های جذاب برای تنوع بخشی برای بانوان اشاره کرد.

منبع: تریبون آزاد جنسی

مقالات مرتبط

سوتین مناسب سینه خود را چگونه شناسایی کنید؟

لباس زیر زنانه متناسب با لباس مهمانی و اندام خود انتخاب کنید

کدام نوع سوتین بهتر است

چه سوتینی مناسب است

سوتین چیست

علائم اختلال فتیشیستیک

فرم دادن سینه مخصوص خانم ها

مطالب مرتبط

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*