امروز : شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ می باشد.

چالش نوشتن تکالیف مدرسه

چالش نوشتن تکالیف مدرسه

” وادار کردن آنها برای نوشتن تکالیف مانند یک مبارزه دشوار است و در ریاضی و علوم هیچ وقت نتوانستم کاری از پیش ببرم”

این جملات را معمولا بسیار از والدین می شنویم. گاهی اوقات تکالیف برای والدین دلهره اور هستند همانطور که برای بچه ها هستند. والدین نگران می شوند وقتی‌که بچه ها تکالیف خودرا برای دقیقه اخر می‌گذارند یا از انجام همه انها سر باز میزنند، که می‌تواند منجر به درگیری در خانه شود. از طرف دیگر والدین همچنین ممکن است دلهره داشته باشند که اگر بچه ها از انها کمک بخواهند قادر به کمک کردن نباشند.

کنار امدن با تکلیف

به بچه ها شانس صحبت درباره تکالیف مدرسه شان را بدهید- وقتی‌که شما از انها درباره روزشان می پرسید بررسی کنید تا ببینید که انها چه چیزهایی را یاد می‌گیرند. حتی اگر در باره یک موضوع خاص اطلاعاتی ندارید همچنان شما می‌توانید با گوش کردن و کمک به انها برای پیدا کردن جوابهایشان، کمک کنید. اگر شما تکلیفی که به انها داده شده است را متوجه نمی‌شوید، انرا در اینترنت جستجو کنید یا از دوستان و خانواده سوال کنید. وقتیکه شما درکی از کار دارید ممکن است بهتر بتوانید کودک خود را پشتیبانی کنید.

به فرزندانتان برای پذیرش مسئولیت سازمان دهی و انجام تکالیفشان کمک کنید. هرگز فراموش نکنید که فرزندتان را برای کاری که در انجام ان شرکت دارند تشویق کنید. بسیاری از مدارس یک دفتر تکالیف یا دفتر ثبت وقایع روزانه دارند که والدین هر روز باید انرا امضا کنند. این به شما و فرزندتان برای دنبال کردن تکالیف  کمک می‌کند .

ایجاد یک محیط مناسب برای تکالیف

بعضی از کودکان ترجیح میدهند که تکالیف را بلافاصله بعد از مدرسه انجام دهند در حالیکه برخی دیگر ترجیح می‌دهند تا ابتدا کمی استراحت کنند. به کودکتان اجازه دهید که یک روش مناسب خود بیابد و انرا دنبال کند. ایجاد یک مکان مناسب که انها بتوانند تکالیف خود را انجام دهند مهم است، در حالت ایده ال محیطی تمیز با نور مناسب و بدون مزاحمت. اگر انها ترجیح میدهند با موسیقی کار کنند به انها اجازه دهید.

چالش نوشتن تکالیف مدرسه,

اگر شما فضایی در خانه ندارید یا به مکانی برای دسترسی به اینترنت احتیاج دارید، کتابخانه را امتحان کنید. هیچ چیزی ارزش انرا ندارد که در حالیکه منابع انلاین عالی بسیاری برای کمک به تکالیف فرزندانتان وجود دارد، کودک شما تکالیفش به تنهایی انجام دهد و به تنهایی یاد بگیرد.

کمک از مدرسه

تسهیلاتی که مدرسه فرزند شما ارائه میدهد را پیدا کنید. بسیاری از مدارس زمان هایی را برای نوشتن تکالیف دارند بویژه برای کودکانی که برای کار درمنزل مشکل دارند یا برای کامل کردن تکالیف خود نیاز به پشتیبانی دارند. اگر شما در نوشتن تکالیف توسط فرزندان مشکل دارید با مدرسه برای گرفتن توصیه هایی صحبت کنید. زودتر و نه دیر که انها بتوانند به شما کمک کنند. اگر کودک شما نیازهای اموزشی خاصی دارد شما میتوانید قرار ملاقاتی با معلم تنظیم کنید برای اینکه این نیازها را وقتی که تکالیف تعیین میشوند، برطرف کنند. کودک شما شایسته دریافت حقوق منطقی است که ممکن است شامل منابع اضافی وروشهای جایگزین برای تکمیل تکالیف باشد.

 منبع: کودک و نوجوان

مطالب مرتبط

 • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

۲ دیدگاه برای “چالش نوشتن تکالیف مدرسه”

 1. پریسا علیزاده گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من پریسا هستم ۱۴ سال است که ازدواج کرده ام و دختری ۱۳ ساله دارم. متاسفانه چند روزی است که متوجه شدم دخترم تو اتاقش خود ارضایی میکنه. نمیدونم از کی شروع کرده به انجام این کار. چند وقتی است که او را زیر نظر دارم. میره تو اتاقش و تکلیفاشو مینویسه ولی وسط انجام تکالیف متاسفانه این کار رو انجام میده. چند بار خواستم به شدت باهاش برخورد کنم اما ترسیدم که نکنه روحیش خراب بشه.
  خواهش میکنم راهنمایی کنید که چیکار کنم. خیلی نگرانشم.
  ممنون

  • ◄Responder► گفت:

   در دوران نوجوانی با افزایش هورمون های جنسی، تفکرات در ارتباط با جنس مخالف شدت می یابد و این مساله طبیعی است اما اگر کسی اصول اخلاقی را زیر پا بگذارد، می تواند باعث انحطاط اخلاقی خود و خانواده اش شود. این حالت می تواند خطرهایی هم در پی داشته باشد. بهتر است والد همجنس با فرزند صحبت کند که در این مورد خاص این وظیفه برعهده پدر است و اگر پدر توانایی این کار را ندارد، باید از یک روان شناس یا مشاور کمک بگیرید تا درباره زیان های این کار و مسایل اخلاقی با فرزندتان صحبت کند. ضمن اینکه باید تمهیداتی در این زمینه بیندیشید؛ مثلا انرژی نوجوان باید با روش هایی مانند انجام انواع ورزش ها تخلیه و فکر و تمرکزش برای درس هایش بیشتر شود .
   در این مورد حتما” با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

پاسخی بگذارید

*