امروز : چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ می باشد.

پرسش و پاسخ رابطه مقعدی

در این زمینه سوالات زیادی مطرح می شود و لازم دیدیم که پاسخ های شما را بدهیم برخی از افراد برای تشریح سوالات خود خاطرات رابطه مقعدی خود را ارسال کردند. و یا اولین رابطه مقعدی که با همسرشان داشتند برایشان مشکل ساز بوده است.

 

معاینه مقعدی مردان و معاینه مقعدی زنان

معاینه با انگشت برای تشخیص مشکلات ساختار لگنی و زیر شکم کاربرد دارد، لوبریکانت ابزاری است دکتر با استفاده از دستکش، انگشت خود را وارد رکتوم می کند.

این روش برای شناسایی مشکلات پروستاتی در گذشته، شناسایی مشکلات واژن و رحم در زنان، تغییر در ساختار روده و مشکلات ادراری و مقعدی و سرطان کولورکتال مورد استفاده قرار می گیرد.  این نوع تشخص برخی مواقع سبب خونریزی مقعدی می گردد به دلیل فشار بر روی بافت های آن می باشد.

اجبار همسر به رابطه مقعدی

خانمی پرسیدن که آیا رابطه مقعدی درد دارد و در ادامه این سوال بنده جویا شدن که چرا این سوال را مطح کردند و ایشان گفتند که همسرشان مجبورشان به انجام رابطه مقعدی کرده است.

در چنین حالاتی در ابتدا باید بدانید که طبق فتوا مراجع این رابطه کراهت دارد و بنا بر احتیاط واجب باید زن رضایت داشته باشد ولی از آنجا که همسر ممکن است خیانت کند و زندگی ایشان دوچار مشکل شود. لذا به ایشان روش های رابطه مقعدی را توضیح داده و خواستم که با همسرشان صحبت کرده و عواقب سکس مقعدی را به او اطلاع دهند. زیرا بسیاری از مردان از خطرات رابطه مقعدی آگاهی ندارند.

بی شک این رابطه اگر به آرامی و رعایت برخی اصول باشد درد کمتری دارد و اگر ناگهانی و بدون آموزش باشد بافت های پاره شده، خونریزی رخ داده و در بلند مدت ممکن است منجر به سرطان شود.

قبل از این رابطه حتما نظر خانم ها در مورد رابطه مقعدی بپرسید زیرا علاوه بر آسیب های جسمی، آسیب های روحی از جمله عدم تمایل به رابطه جنسی و ادامه دادن زندگی مشترک می تواند رخ دهد.

تشخیص رابطه جنسی از مقعد

رابطه جنسی از مقعد اگر بیش از سه بار باشد قابل تشخصی است. دلایل پزشکی آن تخریب چین‌ های دور سوراخ و این بافت ها به دلیل سایش صاف تر از قبل است. پوست اطراف سوراخ ضخیم شده و گاهی پوست جدید آورده و به سمت داخل کشیده می شود.

اگر این رابطه بلند مدت باشد علاوه بر پوست بیرونی، بخش های داخلی از جمله رکتوم نیز پوست کلفتی پیدا می کند. در این حالت مقعد به صورت قیف به سمت داخل در آمده و سبب شل شدگی اسفنکتر می شود. از علایم دیگر زخم در ناحیه مقعدی و یا بیماری هایی از جمله بواسیر، زگیل و هموروئید می باشد.

این روش ها توسط پزشکی قانونی برای امور حقوقی برای تشخیص رابطه مقعدی پسر و رابطه مقعدی با دوست پسر نیز مورد استفاده قرار می گیرد و در امور شکایت یا تجاوز از مقعد نتایج به دادگستری و دادگاه ارسال می شود.

چگونه واژن و مقعد قبل و بعد از زایمان تنگ کنیم؟

برخی زنان بر اثر رابطه مقعدی با شوهر دچار مشکل شده و سوال می کنند که مقعدم خیلی گشاد شده ، چگونه مقعدم را تنگ کنم ؟ در جواب این سوال باید بگوییم که  گشاد شدن مقعد هنگامی که رابطه مقعدی را ترک کنید تا حدی بر می گردد و با برخی تکنیک ها می توانید مشکل را حل کنید این تمرینات به زنانی که زایمان کرده و واژنشان بزرگ شده نیز کمک می کند.

شاید اولین بار که با همسرشان رابطه داشتن برای کاهش درد به روش های بزرگ کردن مقعد فک کردند ولی اکنون به دلیل مشکلات روده ای نیازه به کاهش آن دارند.

یکی از راه های درمان گشادی مقعدی  تمرینات کیگل است. این تمرین سبب تقویت ماهیچه مثانه، واژن و مقعد می شود و از متداولترین روش های درمان گشاد شدن مقعد می باشد. در زمان ادرار بدون استفاده از دست به مدت ۴ ثانیه جلو آمدن ادرار را گرفته و سپس رها کنید.

برای چک کردن اینکه تمرین را به درستی انجام می دهید دست خود را شسته در واژن فرو کرده آرام فشار دهید و گر حساس کردین که می توانید به دست خود که در درون واژن است فضار وارد کنید، حتی اندک، تمرینتان را درست انجام داده اید و هر روز به مدت ده بار ادرار خود را برای چهارثانیه نگداشته و سپس رها کنید.

این کار را دو ماه ادامه دهید و اگر تاثیری حس نکردید از روش های دیگر به جای تمرینات کیگل استفاده کنید.

روش های دیگه تقویت می توان به مخروط واژنی و تحریک الکتریکی اشاره کرد ولی راه دیگری که هیزینه بر نبوده و عواض ندارد. این است که روزا به مدت ۲۰ بار در فاصله زمانی تقریبا مشخص (منهای زمان خواب) ماهیچه های آن بخش را که میخواهید تنگ شود منقبض و منبسط کنید.

در این روش ایستاده این کار را کرده، به پشت و شکم بخوابید و امتحان کنید. از رون پا به سمت مقعد فشار وارد کنید. در روزهای اول ممکن است فشار کم باشد ولی به مرور فشار به ناحیه زیاد شده و ماهیچه های آن بخش تقویت می شود.

معایب پزشکی ریختن آب منی داخل مقعد

این اتفاق در برخی روابط رخ می دهد در این روابط دو خطای خیلی بزرگ گریبان گیر فرد می شود. یک از کاندم استفاده نشده و خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی و ویروسی همچون ایدز رخ می دهد.

دومین نکته این است منی به دلیل حاوی بودن مواد قندی و پروتئینی، سبب رشد باکتری در سوراخ و نواحی مقطع شده و این موضوع برای زن بسیار خطرناک است و در برخی مطالعات عامل اعتیاد مقعدی شناخته شده است.

سومین نکته این است باکتری ها وارد دستگاه تناسلی مرد شده و سبب بیماری هایی از پروستات می شود. لذا از ریختن اسپرم در مقعد و عدم استفاده از کاندوم اجتناب کنید.

منبع: مشاورانه

ارسال نظرات

۱۷ دیدگاه برای “پرسش و پاسخ رابطه مقعدی”

 1. ایلیا گفت:

  سلام اگه دختری رابطه مقعدی داشته باشه. سوراخ گشاد میشه؟ اندازه طبیعی سوراخ مقعد در همه افراد متفاوته؟

  • مشاور گفت:

   سلام به شما دوست عزیز
   رابطه مقعدی می تواند بسته به شرایط بدنی و نوع رابطه ، اندازه آلت و… باعث اسیب های متفاوتی برای فرد شود و با رابطه جنسی مقعدی زیاد و یا بدون شرایط مناسب امان آسیب به اسفنکترها وجود دارد که می تواند باعث باز تر شدن اندازه مقعهد شود .
   در این مورد برای بررسی به متخصص زنان مراجعه کنید .

 2. لعیا گفت:

  سلام.
  ایا با انجام ندادن رابطه مقعدی مقعد به شکل اول برمیگرده؟؟
  و اینکه برای تنگی و رفع بواسیر نوع چهار چیکار کنم(جز عمل)؟؟

  • مشاور گفت:

   سلام به شما دوست عزیز
   در این مورد نیاز هست که به متخصص در این زمینه مراجعه کنید چون بهم ریختگی مقعد می تواند به دلیل بیماری بواسیر نیز باشد و تنها به دلیل رابطه مقعدی نیست هرچند رابطه مقعدی می تواند این بیماری را تشدید کند اما در این مورد نیاز است که متخصص برای درمان شما نظرشان را بیان کنند .

 3. محسن گفت:

  سلام ایا در رابطه مقعدی استخوان لگن پهن میشود؟ و ایا شل شدگی اسفنکتر درمان میشه؟

 4. حسن گفت:

  با سلام جوان ۲۰ساله هستم که از طفولیت با گی اشنا شدم و روز به روز این عمل ناخاسته در وجود من شکل گرفت معفول شدم و از اخرین سکس که داشتم معقدم درد گرفته مدت دو هفته درد او ارام نشده چیکار کنم مقعدم تنگ بشه ودرد او ارام بشه لطفا کمکم کنید

  • مشاور گفت:

   سلام به شما دوست عزیز
   در این مورد در اول بهتر است به پزشک برای معاینه شرایط جسمی خود مراجعه داشته باشید تا در صورت ایجاد شدن مشکلات جسمی به شما کمک شود تا بهبود پیدا کنید و در این مسیر با توجه به اینکه همجنس بازی یک انحراف محسوب می شود نیاز است که به صورت حضوری برای درمان این انحارف به روان درمانگر نیز مراجعه داشته باشید تا ما بتوانیم به شما کمک کنیم تا در طی جلسات هویت جنسی خود را بهتر بشناسید و نیازها و احساساتتان را بهتر درک کنید و در این مسیر نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰

 5. مهدی گفت:

  سلام پسر ۲۱ساله م که حدودا ۱۰سال پیش از روی کم عقلی که مقعدم خارش داشت اشیاع پلاستیکی فرو برم که باعث شد مقعدم گشاد بشع و نمیدونم ب کدوم پزشک و کجا مراجعه کنم .

  • مشاور گفت:

   سلام به شما آقا مهدی
   در این مورد بهتر هست بدون سرزنش کردن خودت به متخصص ارولوژیست مراجعه داشته باشی تا در این مسیر با بررسی شرایط بدنی شما به شما کمک شود تا بتوانید اگر مشکلی در این مسیر برای شما ایجاد شده است برای درمان آن اقدام کنید .

 6. Ali گفت:

  سلام.
  اگر معقد کسی بر اثر فرو بردن اشیای پلاستیکی گشاد بشه و چینهای آن از بین بره بدون مراجعه ب پزشک چن سال طول میکشه تا ب حالت اول برگرده خواهشا جامع جواب بدین برای کسیکه میخاد ارتش و نیروانتظامی جذب بشه مهمه و نگرانه از بوسیله درمان تشخیص داده بشه و مردود بشه ممنون.

  • مشاور گفت:

   سلام به شما دوست عزیز
   در این مورد ما اطلاعات لازم را نداریم و نیاز است که با متخصص ارولوژیست در این مورد صحبت کنید تا اطلاعات دقیق در این مورد به شما داده شود اما بعید است که در معاینه این موارد مورد بررسی قرار گیرد .

 7. گلرخ گفت:

  سلام.دختری ۲۲ ساله هستم که طی دو سه سال حدود ۷ بار رابطه مقعدی داشتم . و الان ۵ ساله ک هیچ رابطه مقعدی نداشتم.
  میخاستم بدونم که آیا امکان گشاد شدن مقعدم وجود داشته و الان بعد از ۵ سال ترمیم شده ؟یا هنوز امکان داره ک گشاد باشه ؟!

  • مشاور گفت:

   سلام به شما گلرخ جان
   در این مورد نیاز است برای بررسی شرایط جسمی خودتان به متخصص زنان مراجعه کنید تا با معاینه در این مسر به شما اطلاعات دقیق در مورد شرایط بدنیتان داده شود .

 8. Amin گفت:

  سلام خسته نباشید
  برای درمان گشادی مقعد به دلیل داشتن رابطه
  داروی خاصی وجود داره؟

 9. سمیرا گفت:

  سلام با تشکر از اینکه به حرفم گوش میدید. من شوهرم رابطه از پشت رو دوست داره ولی من بواسیر دارم و پشتم خیلی تنگه نمی‌دونم چکار کنم و دو ساله مرتب ازم درخواست می‌کنه حالا چطور میتونم مقعدم رو کمی گشادتر کنم برای انجام این رابطه که زیاد درد هم نداشته باشم

  • مشاور گفت:

   سلام به شما سمیرا جان
   ببین عزیزم در هرصورت رابطه از پشت یک سری آسیب ها را به دنبال دارد که یکی از آنها بواسیر هست و برای شما که از قبل به این مشکل مواجهه هستید می تواند تشدید کننده باشد پس بهتر است که در اول برای درمان اقدام کنید و بعد با آگاهی بیشتر هردویتان در ان مورد تصمیم گیری داشته باشید .
   عمده مشکلات این سبک رابطه در طولانی مدت می تواند شامل موارد زیر باشد :
   سرد مزاجی و بی میلی جنسی
   بی اختیاری مدفوع
   بیماریهای آمیزشی
   بیماریهای آمیزشی مقعد
   فشار به کیسه های منی
   زودانزالی
   عفونت های کلیه، گوارشی و روده ای
   سرطان
   ایدز و زگیل و تبخال تناسلی
   ایجاد بواسیر و هموروئید و شقاق
   برای رابطه مقعدی از کاندوم استفاده کنید تا از ابتلا به بیماری های آمیزشی جلوگیری کند.
   ناحیه ی مقعد دارای رشته های عصبی زیادی است بنابراین قبل از برقراری رابطه به خوبی همسر خود را آماده کنید وعمل دخول را به آرامی انجام دهید.
   ساختار واژن و مقعد باهم متفاوت هستند و نمی توان با قدرت و سرعت رابطه واژنی، رابطه مقعدی هم برقرار کرد.
   رابطه مقعدی دائمی نداشته باشید زیرا که مضرات بسیاری را برای هر دو طرفین این رابطه به همراه می آورد.
   بهتر است هنگام برقراری رابطه از ژل های روان کننده استفاده کنید تا آسیب کمتری به زن وارد شود و احتمال ابتلا به بیماری هایی مثل بواسیر کاهش یابد.
   اگر می‌خواهید سکس مقعدی را تجربه کنید، اول از همه زن باید به ارگاسم رسیده باشد. در یک معاشقه یا دخول واژینال، اجازه دهید همسرتان به ارگاسم برسد. این ارگاسم کمک می‌کند عضلات کف لگن و مقعد در حالت آرامش باشد و فرد در این حالت درد کمتری را متحمل می‌شود.
   بعد از ارگاسم، زن به پشت دراز بکشد و از لوبریکانت استفاده کنید. در همان وهله اول آلت را وارد نکنید بلکه از انگشت شروع کنید. حواس تان باشد باید با آرامش پیش بروید.
   بعد از اینکه کمی با انگشت این کار را انجام دادید، آلت را وارد کنید. از پوزیشن‌های دیگر فعلا استفاده نکنید. در همان حالت مرد روی زن، این کار با فشار کمتر، درد و آسیب کم تری انجام می‌شود.
   ابتدای دخول آلت حرکت انجام ندهید. چند دقیقه صبر کنید، سپس هم حرکات را آرام آرام ادامه دهید تا همسرتان به شرایط عادت کند.-فراموش نکنید، رابطه مقعدی در دفعات زیاد توصیه نمی‌شود. از آن به عنوان راهی برای تنوع بخشیدن به رابطه‌تان استفاده کنید. اگر همسرتان درد احساس کرد، حتما باید فعالیت را متوقف کنید. اگر در اطراف مقعد ضایعه‌ای وجود دارد، رابطه جنسی مقعدی برقرار نکنید.

پاسخی بگذارید

*