امروز : دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲ می باشد.

نقطه جی چیست؟

نقطه جی چیست؟

نقطه جی (یا نقطه G ) ناحیه ای حساس در دیواره جلویی واژن است. برای برخی از زنان، این ساختار نشان دهنده یک منطقه اروژنی است و هنگامی که تحریک می شود، مسئول برانگیختگی جنسی قوی است و به نظر می رسد در رسیدن به ارگاسم زنانه نقش داشته باشد.
از این پس باید گفت که وجود، موقعیت و عملکرد نقطه جی از موضوعاتی است که در جامعه پزشکی-علمی بسیار مورد بحث است.

نقطه جی چیست؟

نقطه G ناحیه ای با حساسیت اروژنی بالا است که در دیواره قدامی کانال واژن ، در چند سانتی متری ورودی قرار دارد.

این ناحیه به دلیل ویژگی های ارگاسمیک خود شناخته شده است: اگر مستقیماً با فشارهای متناوب تحریک شود – حتی مستقل از سایر قسمت های دستگاه تناسلی زنان – می تواند لذت جنسی بسیار شدید و حتی مکرر ایجاد کند. برای برخی از زنان، میل جنسی که از طریق تحریک نقطه G به دست می‌آید، تحریک‌کننده‌تر از کلیتوریس است و به نظر می‌رسد که نقطه اوج، مسئول تحقق عمیق‌تر است.

چرا نقطه G به این نام خوانده می شود؟

نقطه G به نام « ارنست گرفنبرگ» متخصص زنان آلمانی که به اشتباه این کشف را به او نسبت داده اند ، به عنوان نقطه گرافنبرگ نیز شناخته می شود . در حقیقت، تحقیقات دکتر به تحریک مجرای ادرار اختصاص داشت و در مقاله ای در سال ۱۹۵۰، دکتر نقش مجرای ادرار زن را در رسیدن به ارگاسم زیر سوال برد . بنابراین، گرافنبرگ هیچ “نقطه حساس واژن” را توصیف نکرد، اما اظهار داشت که وجود یک ناحیه اروژن در دیواره قدامی واژن، در امتداد مسیر مجرای ادرار (که بعداً به عنوان اسفنج مجرای ادرار شناخته شد ) را می توان نشان داد.

قرن‌ها پیش، حداقل در فرهنگ شرقی ، به نظر می‌رسد که وجود ناحیه‌ای حساس در بدن زن از قبل شناخته شده بود که علاوه بر کلیتوریس، برای دستیابی به لذت کامل جنسی تعیین‌کننده بود. از این منطقه به عنوان ” نقطه خورشید ” یا “نقطه لذت” یاد می شد .

در غرب، در نیمه دوم قرن هفدهم، اولین دکتری که در مورد نقطه G صحبت کرد، هلندی Reigner de Graaf بود (به طور واضح، کسی که ما کشف فولیکول تخمدان را مدیون او هستیم، که بعدها به عنوان شناخته شد. فولیکول دو گراف). رساله های تشریحی او از وجود ناحیه ای با حساسیت اروژنی بالا و به ویژه فعال در نزدیکی واژن حمایت می کرد. این متون هرگز یافت نشد، اما توسط بسیاری از همکاران آن زمان استناد شده است.

مفهوم نقطه G مناسب در حدود سال ۱۹۸۲ با انتشار ” نقطه G و سایر اکتشافات اخیر درباره جنسیت انسانی ” با ویرایش آلیس کان لاداس، بورلی ویپل و جان دی پری وارد فرهنگ عمومی شد.

آیا وجود دارد یا وجود ندارد؟

در زمینه پزشکی-علمی، نقطه G همچنان موضوع بحث قوی است. علیرغم اینکه از دهه ۱۹۴۰ موضوع تحقیقات و مطالعات گسترده ای بوده است، اختلاف نظر در مورد تعریف، وجود و مکان این ساختار همچنان ادامه دارد.

نقطه G: رابطه با کلیتوریس و دیگر بحث های تشریحی

نقطه G وجود دارد

با جمع بندی فرضیه های مختلف به نفع وجود، نقطه G تاکنون در نظر گرفته شده است:

  • گسترش کلیتوریسبرخی از متخصصان جنسی بر این باورند که نقطه G ممکن است مربوط به قسمت انتهایی ساختار کلیتوریس باشد، یک اندام نعوظ کوچک که در جلوی دهلیز، در نقطه اتصال لب های کوچک قرار دارد، که می تواند به داخل بدن زن برسد. ، طول کلی ۱۰ سانتی متر است. در تأیید این فرضیه، مسترز و جانسون، سکسولوژیست های مشهور آمریکایی نیز وجود داشتند که اولین مطالعه عمیق را در مورد فیزیولوژی جنسی انسان نوشتند: تحقیقات آنها نشان می دهد که نقطه G و ارگاسم کلیتورال منشأ یکسانی دارند، که از آن نظریه می گوید: ساختارهای کلیتورال در امتداد و به داخل لابیاها احاطه شده و گسترش می یابند. با مطالعه چرخه پاسخ جنسی زنان به تحریکات مختلف،و واژینال همان مراحل پاسخ فیزیکی را نشان دادند و متوجه شدند که اکثر افراد فقط می توانند به ارگاسم کلیتورال برسند، در حالی که یک اقلیت ارگاسم واژینال داشتند.
  • بخشی از غدد اسکن : محققان دیگر استدلال می‌کنند که این ساختار ممکن است متعلق به اسفنج مجرای ادرار باشد، یک پد اسفنجی از بافت واقع در قسمت پایینی ناحیه تناسلی زنانه. این بافت در مقابل استخوان ایلیاک و دیواره واژن قرار می گیرد، این بافت مجرای ادرار را احاطه کرده و غدد Skene را در خود جای می دهد که همولوگ اجدادی پروستات مردانه در نظر گرفته می شود. شباهت ها مربوط به ساختارهای بررسی شده توسط میکروسکوپ الکترونی و ترکیب مایعات ترشح شده توسط مجاری Skene در هنگام برانگیختگی زنانه و توسط غده پروستات مردانه است. به همین دلیل غدد اسکن به نام «پروستات زنانه» نیز شناخته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، لطفا با مراجعه بهمقاله اختصاصی .

دو روش اصلی برای تعریف و تعیین محل G-spot به عنوان ناحیه حساس واژن استفاده شده است:

  • سطوح برانگیختگی خود گزارش شده در طول تحریک؛
  • سونوگرافی برای شناسایی تفاوت های فیزیولوژیکی بین زنان و تغییرات در ناحیه نقطه G در طول فعالیت جنسی.

نقطه G وجود ندارد

تحقیقات پزشکی که از عدم وجود نقطه G پشتیبانی می کند به همان اندازه زیاد است. به ویژه وجود – بر اساس نمونه برداری و سایر روش های تحلیلی مانند سونوگرافی ترانس واژینال – یک ناحیه از دیواره واژن یا نقطه ای از عصب یا تراکم بیشتر از پایانه های عصبی حذف می شود

طرفداران نقطه G همچنین به دلیل اعتبار بیش از حد به شواهد حکایتی و روش‌های تحقیقی مشکوک مورد انتقاد قرار گرفته‌اند (برای مثال، مطالعاتی که شواهد مثبت تولید کرده‌اند شامل نمونه بسیار کوچکی از شرکت‌کنندگان است).

سایر محققان ارتباط فرضی بین غدد اسکن و نقطه G را ضعیف می دانند.

نظرات میانی

در سال ۲۰۰۹، مجله پزشکی جنسی ، مزایا و معایب وجود نقطه G را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که برای تأیید وجود این ساختار به شواهد بیشتری نیاز است .

علاوه بر شک و تردید عمومی در بین متخصصان زنان، متخصصان جنسی و سایر محققان در مورد وجود نقطه G، تیمی از کینگز کالج لندن در اواخر سال ۲۰۰۹ پیشنهاد کردند که وجود آن ذهنی است .

در این رابطه، به نظر می رسد که نقطه G تنها در حدود ۵۰ درصد از زنان وجود دارد: گاهی اوقات، نمی تواند هیچ نشانه ای از خود نشان دهد. در مواقع دیگر، می‌توان آن‌قدر رشد کرد که ارگاسم‌های بسیار شدیدی را ایجاد کند.

در هر صورت، سکسولوژیست ها و محققان خاطرنشان می کنند که اگر زنان از طریق تحریک نقطه جی هیجان و یا لذت را تجربه نمی کنند، نباید خود را ناکارآمد بدانند و تأکید می کنند که درک نکردن این احساسات کاملاً طبیعی است.

اخیراً حدس زده شده است که اوج لذت تجربه شده توسط برخی از زنان ممکن است به دلیل ناحیه ای بسیار بزرگتر از یک “نقطه” باشد. این ناحیه از بدن زن که مجموعه کلیتورال- مجرای-واژینال (CUV) نامیده می شود، از بافت ها، ماهیچه ها و غدد مختلف و همچنین کل رحم تشکیل شده است . اساساً، ناحیه CUV به صورت گروهی به هیجان و ارگاسم نهایی کمک می کند.

کجاست

با فرض وجود آن، نقطه G باید در فضای بین دیواره قدامی واژن و مجرای ادرار (تقریباً همسطح پایه مثانه ) قرار گیرد. این ناحیه می تواند از زن به زن دیگر متفاوت باشد، که توضیح می دهد که چرا تعیین دقیق آن اغلب دشوار است.

نقطه G: مختصات برای یافتن آن

به طور دقیق، نقطه G در دیواره قدامی واژن، در سومین بخش خارجی آن، در عمقی بین ۵ تا ۸ سانتی متر در ورودی کانال، درست پشت سمفیز پوبیس قرار دارد .این برای چیست

عملکرد نقطه جی چیست؟

عملکرد نقطه جی هنوز به طور کامل درک نشده است.

برای برخی از زنان، تحریک این ناحیه منجر به ارگاسم شدیدتر از فشار دادن کلیتوریس به تنهایی می شود. اوج را می توان با تحریک مستقیم دستی (مثلاً با دو انگشت) حتی به طور مستقل از سایر قسمت های دستگاه تناسلی زنانه به دست آورد. تلاش برای تحریک ناحیه از طریق دخول واژینال در هنگام کویتیشن، به ویژه در وضعیت میسیونری، به دلیل زاویه خاص نفوذ مورد نیاز دشوار است.

چگونه نقطه جی را تحریک کنیم؟

تا آنجا که به تحریک جنسی نقطه G مربوط می شود، به یاد داشته باشید که سطح نفوذ واژن ذهنی است، یعنی به تجربه شخصی فردی بستگی دارد و همه در آن نقطه حساس نیستند و/یا احساس لذت می کنند. اثرات تحریک را می توان با تمرکز همزمان بر سایر مناطق اروژنیک زنانه، مانند کلیتوریس یا فرج به طور کلی افزایش داد. و اسباب بازی های جنسی مخصوصا برای تحریک این ناحیه طراحی شده است.

برخی ملاحظات نهایی

صرف نظر از وجود یا نبودن، تفاسیر مختلف و تمایل به تبیین تمایلات جنسی زنانه با روشی علمی، لازم به توضیح است که:

  • نقطه G بخش مشخصی از آناتومی اندام تناسلی زنانه نیست، بلکه بخشی از مجموعه ای از ساختارهای بسیار حساس، واکنشی و پویا و همچنین ارتباط نزدیک با یکدیگر در طول فعالیت جنسی (کلیتوریس، واژن و غیره) است. ).
  • جستجوی نقطه G و تحریک آن به معنای تلاش برای فشار دادن یک “دکمه” خاص نیست: واکنش به تحریک جنسی می تواند هر از گاهی متفاوت باشد، بدون غفلت از اینکه دستیابی به لذت به عوامل دیگری نیز بستگی دارد که فراتر از آن است. اندام تناسلی
  • همه زنان از طریق تحریک نقطه جی رضایت پیدا نمی کنند و این بدان معنا نیست که چیزی اشتباه است یا به درستی در بدن کار نمی کند. مانند سایر مناطق اروژن، ترجیحات می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. در واقع، همه ارگاسم ها یکسان ایجاد نمی شوند، بنابراین هیچ راه درست یا غلطی برای رسیدن به رضایت جنسی وجود ندارد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*