امروز : یکشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ می باشد.

معضلی بنام ” کنایه “

معضلی بنام ” کنایه “

زن و مرد به جز این که از جملات شبیه به هم استفاده می کنند گاهی در تصورتشان از جملات متفاوت استفاده می کنند. “

  

مشاوره خانواده : یکی از بزرگترین  مشکلات  همسران  این است که از یک  جمله برداشتهای  مختلفی دارند ، آنها  از هر لغت برای خود یک  تعبیر  دارند که دیگری از آن بی اطلاع است .

زنان همیشه احساسات خود را بزرگتر از چیزی که هست نشان می دهند و برای لغات و جملات خود هیچ محدودیت و معضریتی را لازم نمی دانند اما مردان کلمات را همان گونه که هست به صورت واقعی می بینند  و واکنش‌های نامعقولی از خود نشان می دهند. مردان گفته ها ی  زنان را جزء به جزء و حقیقی  معنا می‌کنند.
برای روابط  بهتر باید به خانم ها پیشنهاد کنیم که وقتی با همسرشان گفتگو می کنند  از لغات حساب شده  وکنترل شده و از روی فکر استفاده کنند و آقایان هم در نوع جملات خانم ها حساسیت به خرج ندهند به آنها ایراد نگیرند.

وقتی زن و مرد با هم گفتگو می‌کنند و یا سوال و جواب می‌پرسند، انتظار یک  جواب معقول و درست را دارند. پاسخ‌هایی که به یکدیگر می دهید هزاران راه را پیش روی خود می گذارید  ، ممکن است جوابتان رابطه را بهتر و روشن تر و نزدیکتر کند و یا ارتباط را دردناک و نا به هنجار کند تا به  قطع شدن برسد. وقتی جواب می دهید شخصیت درونی خود را به یکدیگر نشان می‌ دهید.

جواب‌های بدون فکر و گزنده و تلخ باعث کدورت و جر بحث بیهوده بین طرفین  شنونده می‌شود و این‌ جواب‌ها سادگی و عجول بودن فرد پاسخ‌دهنده را نشان می‌دهند.

جواب‌های گمراه کننده  و سرزنش‌آمیز نشان می دهد طرف شما پر از عقده های درونی و اعصابی نا آرام است و نشان می دهد که او راه های ارتباطی را آموزش ندیده است . پاسخ ها یی که بدون کینه  و سرزنش و با لغاتی کاملا منطقی باشند از رو ی فکر زده شوند جواب هایی صادقانه هستند که به راحتی خواسته هایتان را نشان می دهد ، قطعا ارتباط زیبا تری را به جلو سوق می دهد و حتما دارای پایداری بهتری در زندگی خواهند داشت.

در جایی که می توانیم  بطور واضح گفتگو کنیم و دلخوری های  خود را از راه های آسان و مستقیم حل کنیم  چرا باید راه های کج و سخت را انتخاب کنیم و با طعنه و کنایه با هم صحبت کنیم  و یا به جای اینکه  مشکلات خود را از پایه حل کنیم با زبانی آزار دهنده یکدیگر را آزار دهیم .

در این صورت فقط به مشکلات دامن می زنیم و ناراحتی ها را بیشتر می کنیم و هیچ مشکلی حل نمی شود.بهتر است تلاشتان را بر این بگذارید که در زندگی مسائل و مشکلات را خودتان حل کنید، و مسئله ای را به دیگران واگذار نکنید و موضوعی را بین خود  حل نشده باقی نگذارید.

وقتی زن و مرد از هم دلخور می شوند هیچ تلاشی برای رفع آن انجام نمی دهند  ، وقتی تسلیم ناراحتی‌ها و دلخوری‌ها می شوند و می گذارند روی هم انبار شود ،همچون ماشینی می‌شوند که پر از لجن باشد. اگر این ماشین  بار خود را خالی نکند، بوی بدش همه را آزار می دهد.

همسرانی  که رنجش‌های خود را بهبود نمی‌ دهند ، باید در انتظارسرد و تمام شدن رابطه شان  باشند .

وقتی یکی مورد ناراحتی از دیگری می‌ شود، بی‌منطق، بی حوصله  می‌شود، حال ببینید قضاوت چنین افرادی نسبت به یکدیگر چگونه است و مشکلات چگونه حل نشده می مانند.

منبع: مشاورانه

بازدید: ۶۹۸۲۶۵

رتبه مقاله درگوگل: 4.5-Stars

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*