امروز : یکشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ می باشد.

مشکلات جنسی زنان

مشکلات جنسی زنان

شامل فقدان و یا کاهش میل جنسی ،مقاربت دردناک ، اسپاسم عضلات صاف دهانه واژن ، سابفه سو استفاده جنسی و فقدان ارگاسم.

 فقدان ارگاسم زنان
 پنجاه درصد زنان تحت هیچ روشی به ارگاسم نمی رسند و حدود بیست درصد بندرت ارگاسم را در حین نزدیکی تجربه کرده اند اما به روش های دیگر ممکن است به ارگاسم برسند.
 دلایل روانشناسی شامل:
 تصور گناه بودن ارتباط جنسی ، حیا و شرم ارتباط جنسی ،استمنا ، نزدیکی دردناک ، سابقه سو استفاده جنسی و غیره.
درمان:
در درمان این افراد باید بیشتر به فاکتور های احساسی توجه شود درمان شامل دادن اطلاعات و تکنیک های مخصوص جهت تمرین در منزل در این مرحله پزشک کمک می کند تا اضطراب و یا هیجان کاهش پیدا کند همچنین برای کشه احسا ساتی که در به ارگاسم رسیدن برای زن خوشایند است یک برنامه منحر بفرد طراحی نماید
Trauma sexual
سو استفاده جنسی
 سو استفاده جنسی باعث طیف وسیعی از مشکلات جنسی می گردد از جمله:
 عدم ارگاسم ، عدم لذت از رابطه جنسی ،ترس ، انقباض ماهیچه های اطراف واژن و غیره.
 Vaginismus
انقباض ماهیچه های اطراف واژن
 در این حالت قسمتی از عضلات صاف دهانه واژن به شکل غیر اختیاری دچار اسپاسم می شوند بطوریکه نزدیکی را سخت و یا غیر ممکن می سازد نزدیکی توام با درد احساس حقارت و یا احساس ترس می باشد.
 دلایل روانشناسی شامل:
 سابقه سو استفاده جنسی دوران کودکی ، تجاوز و یا اولین تجربه جنسی دردناک ، تصور کوچک بودن واژن ، احساس ترس و گناه از نزدیکی و ترس از حاملگی و یا هر گونه ترس و نگرانی دیگر.
 درمان:
 درمان شامل آموزش های روانشناسی در مورد مسائل احساسی است همچنین تلاش برای بالا بردن اعتماد به نفس و آموزش اینکه علت بیشتر این مشکلات استرس و اضطراب می باشد.
 Painful Intercourse / Dysparenia
مقاربت دردناک
 زنان گاهی حین مقاربت درد را تجربه می نمایند ولی وقتی به شکل مدام باشد باید درمان گردد. مقاربت دردناک ممکن است نشانه اندومتریوز ، خشکی واژن ، نازک شدن دیواره واژن در اثر یائسگی ، واکنش های حساسیت به مواد کاربردی مانند شتشو دهنده ها ،مواد اسپرم کش و غیره باشد.
 اگر مقاربت دردناک ماهها و یا سالها باقی بماند عوامل روانشناسی مانند استرس ،هیجان ، اضطراب در مورد نزدیکی سو استفاده جنسی و غیره دخیل باشند.
 درمان:
درمان با توجه به علت درد ناک بودن مقاربت صورت می گیرد و مثلا در خشکی واژن از ژل های لوبریکنت در یائسگی از هورمون های استروژن می توان استفاده نمود و غیره .
دارو های جنسی

دارو های جنسی

دارو های جنسی
 Viagra سیلد نافیل
ویاگرا نام تجاری داروی سیلد نافیل میباشد. این دارو به مردانی که دچار اختلال نعوظ میباشند کمک میکند تا توانایی جنسی خود را باز یابند و در واقع این دارو پایه اصلی تمامی داروهایی است که در این زمینه در بازار دارویی وجود دارد . این دارو به صورت قرص ۱ ساعت قبل از تصمیم به مقاربت مصرف می شود ودر طی یک ساعت نباید بیش ازیک قرص مصرف شود . این دارو به شکل قرصها …… میلی گرمی موجود است.
 در مورد اغلب بیماران درمان با قرص ۵۰ میلی گرمی آغز می گردد . حتی در صورت استفاده از ویاگرا باز هم جهت ایجاد نعوظ احتیاج به تحریکات فیزیکی و ذهنی و تمایل بیمار به ایجاد نعوظ وجود دارد
  برخی از عوارض جانبی شایع ویاگرا :
 سر درد
 قرمزی و احساس گرما در صورت و قسمت فوقانی
 ناراحتی معده
 آبریزش بینی
 عطسه های مکرر
 تغییرات بینائی
 آبی رنگ به نظر رسیدن اجسام
 موارد منع مصرف :
  در صورتی که از نیترو گلیسرین یا داروهای نیتراتی زیر استفاده میکنید نباید از ویاگرا استفاده کنید.
 ایزوسورباید مونو نیترات
 ایزوسورباید دی نیترات
 قرصها یا اسپری زیر زبانی نیترو گلیسیرین
 نوار ها و بر چسب های ترابوستی نیتروگلیسیرین
 اگر شما از ویاگرا استفاده میکنید و دچار درد قفسه سینه شدید به پزشک مراجعه کنید.
 قطره و قرص گیاهی آفرودیت:
 آفرودیت محتوی چندین گیاه شامل دارچین ، خار خاسک ، زعفران و زنجبیل می باشد مطالعات وسیعی روی اثر این گیاهان برای رفع اختلالات جنسی در سطح جهان انجام شده است مواد موثره گیاهی بخصوص ساپونین و اسانسها و استروئید ها موجود در این گیاهان در بر طرف نمودن ناتوانی جنسی موثر می باشد و با اتساع عروق آلت تجمع خون را در این عضو زیاد کرده و موجب ظهور یک عمل جنسی رضایت بخش می شوند.
 مطالعات بالینی نشان می دهند که آفرودیت موجب افزایش تعداد اسپرم شده و می تواند در بیمارانی که بعلت کمبود اسپرم دچار درجاتی از عقیمی هستند موثر واقع شود ، در مطالعات بالینی اثر ساپونین جدا شده از خار خاسک روی اختلالات ناشی از ناتوانی جنسی مورد ارزیابی قرار گرفته است و اثر بخشی آن به اثبات رسیده است .
 اثر بخشی آفرودیت در افراد تحت مطالعه بررسی شده و معلوم گردیده که حداقل هشتاد درصد در این افراد نعوظ بادوامی ایجاد می گردد همچنین نشان داده شده است که آفرو دیت تعداد اسپرم را افزایش میدهد جالب توجه است که ساپونین مجزا شده از خارخاسک تولید فولیکول استیمولیت هورمون از هیپوفیز را زیاد می کند که خود باعث افزایش تعداد اسپرم می شود ساپونین پیوند رسپتورهای استروژن در هیپو تالاموس شده و از طریق واکنش پس نورد منفی تولید فولیکول استیمولیت هورمون را زیاد می کند .
در بعضی افراد اختلالات جنسی همراه با اضطراب ناشی از ناتوانی انجام دهی عمل جنسی است آفرودیت قادر به بر طرف کردن این اضطراب بوده موجب آرامش و اعتماد به نفس می شود.
 موارد احتیاط و منع مصرف:
 بیماران قلبی ، بیمارانی که اخیرا مبتلا به سکته قلبی شده اند در مصرف این دارو باید احتیاط کنند
عوارض جانبی:
 بیمارانی که نسبت به اسانس های گیاهی حساسیت دارندباید این دارو را با احتیاط مصرف کنند در کمتر از یک درصد بیماران عدم تحمل گوارشی سر درد مختصر و بر افروختگی صورت گزارش شده است.

 مقدار مصرف قطره به میزان ۵۰ تا ۶۰ قطره ۳ بار در روز در یک فنجان آب قند بعد از غذا میل شود ، قرص به میزان یک قرص ۳ بار در روز بعد از غذا میل شود آفرودیت را می توان برای حصول بهتر مستمر مصرف نمود.

منبع: تریبون آزاد

بازدید:۷۸۵۶۲۱

رتبه مقاله در گوگل:4.5-Stars

ارسال نظرات

۱۵ دیدگاه برای “مشکلات جنسی زنان”

 1. بهار گفت:

  سلام
  یه سوال دارم برای یه خانم که خود ارضایی داشته قبل ازدواج،بعد ازدواج چقدر طول میشکه که به ارگاسن برسه؟؟؟؟

 2. نرگس گفت:

  به نظر من در افراد متفاوت زمان رسیدن به ارگاسم میتونه متفاوت باشه

 3. يكتا گفت:

  سلام من چند ساله ازدواج کردم اصلأ میل جنسی ندارم .زمانی که با همسرم نزدیکی میکنم اصلأ لذت نمیبرم ولی تردشم نمیکنم همسرم بعضی وقتها بهم میگه مواظب باش شوهرت رو از چنگت در نیارن.و من ناراحت میشم.من چطور با این مشکل کنار بیام؟؟؟

 4. نرگس گفت:

  برو فلفل و ترشی تند بخور همه چی حله

 5. نرگس گفت:

  یادم رفت بگم افشرده گل سرخ هم خیلی مؤثره میتونید از داروخانه تهیه کنید باعث افزایش میل جنسی میشه

 6. ناديا گفت:

  سلام
  ببخشید ازاینکه من خیلی صریح بیان میکنم
  من دوران مجردی با آلت مصنوعی از مقعد خود ارضایی میکردم و این باعث شده که مقعدم باز بشه و الان همسرم بهم شک داره که با یه نفر دیکه *****داشتم و هرچه میگم باور نمیکنه.چکار کنم این مشکل حل شه؟؟؟؟

  • مهران گفت:

   همسرتون هم از پشت با شما رابطه برقرار کرده؟ راحت تونست انجام بده که شک کرده؟

   • دکتر ژاله طاهری گفت:

    به هر حال به خاطر وجود اعصاب زیاد در این ناحیه خیلی از افراد از این طریق خودشون رو ارضا میکنن که متاسفانه باعث میشه برای ماهیچه های این ناحیه مشکلاتی به وجود بیاد … که یکی از عوازض نداشتن کنترل خوب روی دفع هست … خب خداوند برای هر حسی راهی رو قرار داده تا انسان ها ازش بهرمند بشوند ولی متاسفانه خیلی از افراد راه هایی رو انتخاب میکنن که به این نارحتی ها منجر میشه مثل دوستمون که اگر وضعیت خیلی حاد باشه باید توسط جراحی مشکلش رو حل کرد

 7. ناشناس گفت:

  مگه از راه مقعد هم میشه خود ارضایی کرد…..؟؟؟

 8. كيميا گفت:

  اینطوری که معلومه از هر راهی میشه خود ارضایی کرد

 9. مهران گفت:

  شما همسرتون هم از پشت باهاتون رابطه داره یا خودتون پیشنهاد دادین؟

 10. ترانه گفت:

  سلام من به شدت ازرابطه میترسم و یعنی وقت عشق بازی لذت میبرم ولی برای **** تمام بدنم میلرزه چون ازدرد وحشت دارم الان یک سال و نیمه درگیر این مشکلیم و عروسیمون عقب افتاده همسرم فک میکنه من واقعا نمیتونم و زندگیم در خطره من باید بااین ترس چکار کنم

  • ◄Responder► گفت:

   آغاز هر رابطه ای خوب است و سرشار از خوشحالی برای طرفین ، اما گاهی اوقات احساسات و افکار مختلف باعث ایجاد ترس و ناراحتی هایی در بین طرفین می شود. اگر از این موضوع جلوگیری نشود گاهی اوقات امکان از بین رفتن رابطه وجود دارد.
   وقتی می شنویم یک زوج از هم جدا شده اند، اولین علتی که به ذهنمان خطور می کند، این است که با هم تفاهم نداشته اند یا تربیت متفاوت و اختلاف فرهنگی باعث ایجاد این جدایی شده است و کمتر کسی به این نکته توجه می کند که استرس زیاد هم می تواند باعث ازهم پاشیدن رابطه ​ شود. درواقع هرچه میزان استرس زندگی بیشتر باشد، آمادگی برای دعوا و نزاع و نارضایتی از زندگی زناشویی بیشتر می شود.
   به گفته یک روان شناس، استرس زیاد چه به خاطر مسائل کاری و مشکلات خانوادگی و چه به علت خستگی، نداشتن تناسب اندام، ترس از ناتوانی جنسی، رابطه دردناک، هراس از بارداری و ترس از برقراری روابط زناشویی بخصوص در اوایل ازدواج باشد، می تواند​ آتش شور جنسی را خاموش کند. این استرس می تواند در هر سنی و برای هر دو جنس اتفاق بیفتد، ولی اغلب ابتدای ازدواج و در دوران بارداری و یائسگی زنان و در دوران سالمندی مردان شایع تر است.

   امروزه ثابت شده اختلالات اضطرابی با تشدید بسیاری از بیماری ها ازجمله بیماری های قلبی، دیابت، پرفشاری خون، اختلالات گوارشی و روحی می تواند عملکرد جنسی زن و مرد را مختل کند و باعث زودانزالی، ناتوانی و بی میلی جنسی در مردان و کاهش برانگیختگی و نرسیدن به ارگاسم در زنان شود و می توان گفت استرس و اختلال های جنسی بر یکدیگر اثر متقابل دارند. یعنی استرس ممکن است به بروز مشکلات جنسی در فرد بینجامد یا بر عکس مشکلات جنسی به عنوان عاملی اضطراب آفرین بر زندگی فرد سایه بیفکند.

   اما باید این حقیقت را پذیرفت که پاسخ افراد به تغییرات زندگی متفاوت است و حتی یک استرس یا مشکل کوچک هم می تواند فرد را از چند ساعت تا چند روز درگیر کند و انگیزه و انرژی بدن را برای داشتن یک رابطه زناشویی مطلوب تقلیل دهد.

   تجربه ناموفق، رابطه را سرد می کند

   استرس در روابط عاطفی و زناشویی می تواند باعث شود همسران به جای ارائه رویکردهای ارتباطی ـ عاطفی از رویکردهای ارتباطی ـ اجتنابی استفاده کنند.

   کبری ایمان نژاد، کارشناس ارشد روان شناسی در این باره می گوید: استرس و نگرانی یکی از زوجین یا هر دوی آنها باعث می شود رابطه زناشویی موفقیت آمیز و لذت بخشی را تجربه نکنند و به جای تمرکز بر لذت بردن از رابطه، ذهنشان درگیر نگرانی ها و استرس ها باشد. تکرار چنین تجربه ای در روابط جنسی ممکن است اضطراب های شدیدی در همسران پدید آورد و باعث شود یکی از طرفین به دلیل اضطراب و تجربه های ناموفق گذشته از همسرش دوری کرده ، به دلایل غیرمنطقی مانند خستگی، بی میلی، نداشتن زمان کافی یا مشغله های دیگر از برقراری این ارتباط خودداری کند. با ادامه این نگرش به آرامی افکار منفی در ذهن زوجین شکل می گیرد و روابط زناشویی خود را شکست خورده قلمداد کرده و حالا دیگر دو طرف از انجام روابط خودداری می کنند که تبعات آن ناسازگاری و نارضایتی از زندگی زناشویی و در نهایت جدایی و متارکه خواهد بود.

   این روان شناس تصریح می کند: معمولا همسران در بسیاری از موارد به اشتباه، علت نداشتن رابطه زناشویی را بروز مشکلات جنسی عنوان می کنند، حال آن که استرس و مشکلات ارتباطی بین فردی دلیل اصلی نداشتن این ارتباط است.

   استرس را به حال خود رها نکنید

   به گفته ایمان نژاد، گاهی هم زوجین به دلیل علاقه ای که به یکدیگر دارند، اجتناب از برقراری رابطه را راه حلی مطمئن برای کاهش بحث ها و نگرانی های خود در نظر می گیرند و همه توجه و تمرکزشان را بر مسائل دیگر زندگی مانند روابط دوستانه و بین فردی، مسائل کاری و… معطوف کرده و عملا از پرداختن به روابط زناشویی پرهیز می کنند، غافل از این که استرس و اضطرابی که این گونه سرکوب می شود تاثیرهای مخربی بر عواطف و هیجان های بین فردی می گذارد و مشکل را حادتر می کند که در این شرایط زوجین باید بلافاصله به افراد متخصص مراجعه کنند تا با بررسی و ارزیابی دقیق روابط بین فردی، علل مشکلات زناشویی شناسایی و در نهایت با ارائه درمان ها و آموزش ها مشکل حل شود.

   وقت بگذارید

   ایمان نژاد به علت دیگر بروز استرس و اضطراب در روابط زناشویی می پردازد و می گوید: بسیاری از زوجین به دلیل این که در طول رابطه جنسی درک نمی شوند یا ترس از ارضا نشدن یا عدم ارضای طرف مقابل دارند یا اصول و روش های رابطه جنسی را نمی دانند، دچار اضطراب شده و همین باعث اختلالات جنسی در مرد یا زن می شود.

   البته تحقیقات نشان داده است استرس الزاما موجب کاهش میل جنسی نمی شود و درجه آن در زنان و مردان متفاوت است.

   ه طور مثال مردان بهتر از زنان می توانند بر استرس خود غلبه کنند، ولی زنان در شرایطی که خسته و مضطرب هستند یا آرزوها و تمایلات مختلفشان برآورده نشده است، از نظر جنسی ضعیف می شوند که به توصیه مشاوران سلامت جنسی، مردان باید قبل از برقراری رابطه از نظر عاطفی وقت لازم را برای رفع تنش و آمادگی روحی همسر به کار گیرند چراکه اگر یکی از زوجین در زمان برقراری روابط دچار استرس، فشار و هیجانات منفی باشد هیچ یک از طرفین احساس رضایت نخواهد داشت.

   استرس در برقراری اولین رابطه

   ​ مشکل شایع دیگر​​ برقراری روابط زناشویی برای اولین بار است که می تواند بسیار استرس زا باشد، بویژه اگر زوج یا زوجه آگاهی چندانی از چگونگی برقراری این روابط نداشته و به میزان کافی آموزش ندیده باشند. به گفته ایمان نژاد، روابط جنسی اولیه زن و مرد اگر بخوبی انجام شود در استقبال زوجین برای برقراری مجدد این روابط و در نتیجه، داشتن زندگی جنسی رضایت بخش نقش بسزایی دارد.

   او بیان می کند: تجربه جنسی ناموفق و استرس زای اولیه می تواند تا سال ها بدون آن که دلیل خاص و مشخصی داشته باشد موجب کارکرد بد جنسی زوجین شود. بنابراین توصیه می شود در طول مشاوره قبل از ازدواج درباره این مساله بوضوح به زوجین آگاهی داده شود.

   یکدیگر را متهم به ناآگاهی نکنید

   به گفته یک روانپزشک، اگر زوجین به داشتن رابطه زناشویی تمایل دارند باید با کاهش استرس و فراهم آوردن شرایط محیطی و روانی مناسب برای برقراری رابطه اقدام کنند و هرگز یکی از طرفین، دیگری را برخلاف میلش وادار به این کار نکند یا در صورت ناتوانی در برقراری این روابط یکدیگر را متهم به ناآگاهی نکنند، زیرا چنین رفتاری موجب سردی و استرس در تمایلات جنسی و مشکلات بعدی می شود. حمایت عاطفی و تلاش برای لذت بردن زن و شوهر از یکدیگر، شرط اصلی موفقیت در تجربه های جنسی اولیه است و سایر مهارت ها آموختنی است.

   اصلی ترین رکن شکل گیری یک رابطه

   آگاهی از تفاوت های فردی و سعی در درک و احترام به یکدیگر، اطلاع از کارکرد اندام های تناسلی، آگاهی از چگونگی ارتباط کلامی و غیرکلامی رضایت بخش، تخیل و تمرکز حسی، حداکثر تلاش برای آمادگی دو طرف، چگونگی شکل گیری میل جنسی و به ارگاسم رسیدن، تلاش برای لذت بردن، داشتن حداقل میل جنسی برای برقراری رابطه، داشتن مهارت های عاطفی لازم، امتحان شرایط مختلف و متنوع برای برقراری رابطه مورد نظر و انتخاب مکان و زمان متفاوت از اصلی ترین اصول شکل گیری یک رابطه مطلوب است.

   ​به توصیه روان شناسان برای داشتن یک رابطه سالم، ابتدا باید رابطه عاطفی را بهبود بخشید تا احساس خجالت و غریبگی، رابطه ای مصنوعی و اجباری در پی نداشته باشد . همچنین لازم است بدانید صرفا عشق و علاقه برای داشتن میل جنسی کافی نیست و زن و مرد باید نسبت به یکدیگر جذابیت جنسی نیز داشته باشند که این جذابیت با کسب مهارت های عاطفی و جنسی و گفت وگو و به تفاهم رسیدن در نیازها و خواسته های معقول یکدیگر ایجاد می شود.

   استرسی که جنون جنسی می آورد

   بد نیست بدانید گاهی استرس​ عامل برانگیزاننده و تشدیدکننده ​ رابطه جنسی به شمار می رود و به نوعی در ذهن و تخیل فرد به طور دائم می ماند، یعنی فرد از طریق تکرار مداوم این روابط آلام عاطفی و عقده های روانی خود را تسکین می دهد. اعتیاد به رابطه جنسی در هر دو جنس زن و مرد مشاهده شده است. درواقع انجام این روابط سبب آزادسازی آدرنالین و اندورفین شده، به فرد احساس سرخوشی می دهد و به طور موقت آرام می شود. این افراد گاهی با وجود همسر برای تخلیه استرس و اضطراب خود به عادات نامناسب جنسی روی می آورند که خود در بروز اختلالات جنسی و حتی ناباروری بی تاثیر نیست.
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

 11. محمد گفت:

  سلام
  بنده ۳ سال است که ازدواج کرده ام در روزهای اول ازدواج در حالی که میخواستم با خانمم رابطه داشته باشم ایشان به دلیل دردی که خودشان احساس میکردند از اینکار امتناع و به شدت ناراحت میشدند با تصمیم من به پزشک متخصص زنان مراجعه کردیم که ایشان گفتن خانوم بنده هیچ مشکلی در ان ناحیه ندارن فقط ترسو هستند که اینبار من پا فشاری بیشتری کردم و باعث خونریزی خانومم شد و ایشان بدتر از قبل شدند ومن با استفاده از اینترنت متوجه بیماری واژنیسموس خانومم شدم و به روانشناس مراجعه کردیم که ایشان با تمریناتی که انجام میدادند یک مقدار بهتر شدند ولی اینجانب تا به حال دخول کامل انجام نداده ام و از این بابت احساس افسردگی میکنم و حتی بارها به ذهنم اومده از ایشان جدا شوم ولی متاسفانه الان یک بچه داریم و اوضاع خیلی بدتر از قبل شده چون ایشان میترسن دوباره حامله بشن از هرگونه دخول به هر جا بدون استفاده از کاندوم و حتی در همان اندازه کم اجازه نمیدهند.ممنون میشم راهنمایی کنین اگه خوب نمیشن بگین تا منم تکلیفموبدونم به هر حال من با این شرایط نمیتونم کنار بیام.

  • ◄Responder► گفت:

   در این مورد نیاز هست با نظر مشاورتون عمل کنید … در ضمن لازمه خانم شما اطلاعاتی در این مورد بدست بیاره تا از ترس بی دلیلش کاسته بشه
   پس توصیه میکنم حتما” در این خصوص با مشاور ایشان بطور خصوصی و تنها مشورت کنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

پاسخی بگذارید

*