امروز : چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ می باشد.

سایزآلت تناسلی مردانه

سایزآلت تناسلی مردانه

سایزآلت تناسلی مردانه

عدم آگاهی لازم از اندازه های استاندارد دستگاه تناسلی خارجی در مردان باعث ایجاد نگرانی و بروز مختلفی در کیفیت زندگی زناشویی و عدم برآورده شدن نیازه ای جنسی و ناتوانی در تولید مثل شده است .

این اعتقاد وجود دارد که مردان زودتر از رسیدن به سن بلوغ در این مورد از خودشون حساسیت نشان میدهند.

و این نگرانی در اوایل جوانی به اوج خود میرسد،و ممکن است با درجاتی مختلف از حساسیت در سنین بزرگسالی هم بروز نماید. و این خود گواه افزایش مراجعات مردان به کلینیک های آندرولوزیست که از کوچکی آلت خود شکایت دارند.

و جالب اینجاست که با توجه به نوموگرام ؛هیچ کدام از بیماران واقعا” دارای آلت کوتاه نبوده اند.

خیلی از متخصصین آندرولوژی و ارولوژی که در مورد اندازه های دستگاه تناسلی مشاوره میدهند، برای ابراز نظر از مرجع خارجی استفاده میکنند. اندازه های دستگاه تناسلی خارجی مردان در اقوام و نژادهای مختلف متفاوت است .

امیدواریم این مطلب به بسیاری از جوانان ما کمک کند،تا تحت تاثیر اطلاعات غیرواقعی و مبالغه امیز که اکثرا” به وسیله اینترنت و یا ماهواره کسب میشود،قرار نگیرنه.

به این ترتیب از بسیاری از سودجویی های تبلیغاتی که شامل درمان طبی و جراحی برای بزرگ سازی دستگاه تناسلی ، جلوگیری شود.

سایزآلت تناسلی مردانه

سایزآلت تناسلی مردانه

اعمال جراحی تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه :

شامل اعمال افزایش طول آلت تناسلی مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی مردانه می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال،افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند. به همین خاطر بعد از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی مشکلشان برطرف میشود.

اعمال جراحی تنها در افرادی که حقیقتا” اندازه الت تناسلی کوچک دارند و در برقراری رابطه جنسی دچار ناتوانی هستند اجرا میشود . که این مرحله نیاز به مشاوره روانپزشکی هم دارد.با توجه به داروها و وسایلی که احیانا” در فضای مجازی و یا ماهواره ها تبلیغ میشود، هیچگونه تاثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدید خواهد شد.

اعمال جراحی افزایش دهنده طول آلت تناسلی شامل اعمال آزادکردن لیگمانهای آویزان کننده آلت ،همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی ،استفاده از سیاهرگه اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد.که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز نوع عمل مشخص خواهد شد.گاهی پس از انجام این عملها استفاده از وسایلی همچون واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می باشد.

اعما جراحی افزایش دهنده قطر الت مردانه شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی ،قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود.

ظاهرکوچک آلت تناسلی در افراد چاق :

گاهی در کودکان و بالغین چاق به خصوص اگر ختنه و یا برداشت پوست زیاد صورت گرفته باشد، الت تناسلی در چربی پایین شکم گیر کرده و مخفی میشود و ظاهر آلت بسیار کوچک به نظر میرسد،به شکلی که گاهی فقط سرآلت رویت میشود.بسیاری از این موارد پس از ایجاد نعوظ آلت طول مناسب پیدا میکنه و از چربی پیین شکم خارج میشود و فرد توانایی برقراری مقاربت مناسب را پیدا میکند.در مواردی که این بیماری ایجاد اختلال در نزدیکی مناسب و یا عوارض ادراری بکند،بایستی توسط عمل جراحی نسبتا” ساده این چربی های اضافی پایین شکم برداشته شود تا وضعیت فرد تثبیت گردد.

به این ترتیب فرد میتواند از رندگی نرمالی بهرمند شده و از آن لذت ببرد.

منبع:مرکز مشاوره ستاره ایرانیان

بازدید:۴۵۸۳۲۶

رتبه مقاله درگوگل:4.5-Stars

ارسال نظرات

۱۱۳ دیدگاه برای “سایزآلت تناسلی مردانه”

 1. فزشاد گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  پسری هستم ۲۱ساله ومجرد الت تناسلی من طبق مطالعات خودم در اینترنت زیادی بزرگ است در حالت نعوظ ۲۴سانت است و قطر۱۳سانت برای ازدواج دچارمشکل نمیشوم باتوجه به اینکه طول واژن خانم ها ۷/۵ سانت است؟
  راهی برای کوچک کردن آلتم هست؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   در این مورد مشکلی نیست شما بجای قطر در واقع محیط آلتتون رو اندازه گرفتین شما میتونین با سانتیمتر یه محیط ۱۳ سانتی رو در نظر بگیرین وبعدقطرهمون دایره با محیط ۱۳ سانت رو اندازه بگیرین که متوجه میشید که ۴ سانت میشه وطبیعی هست … ولی اگر از این مورد نگران هستید میتونید با متخصص ارولوژیست در این مورد مشورت کنید

 2. مرتصی گفت:

  سلام من التم تو نفوذ ۸سانته وزودانزالی هم دارم کمکم کنید

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز استاندارد برای حداقل طول آلت براساس نژاد و جغرافیا ایرانی حدود ۹ و سه دهم سانته …پس برای بررسی و درمان با یک متخصص ارولوژیست مشورت کنید … مورد زودانزالی رو بعد از این درمان میتونید اقدام کنید

 3. esfandi گفت:

  سلام طول الت من در حالت نعوذ ۲۲ س هست هنگام مقاربت با همسرم به سختی دخول صورت میگیرد و هنگام خروج امکان دخول دوباره نیس چون ناحیه واژن کاملا ملتهب میشود و دردناک علت چیست؟چکار باید کرد؟

 4. amir گفت:

  سللم خدمت شما
  من پسری ۱۵ ساله هستم که به علت خود ارضایی زیاد آلتم زخم شده .باید چیکار کنم تا خوب بشه.
  برای ترک خود ارضایی میتونید راهی بهم پیشنهاد کنید؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   در این مورد باید نوع زخم مشخص بشه … ولی اگر زخم سطحیست میتونید از پماد آ د استفاده کنید و هر روز وضعیت رو ببینید تا در صورت ادامه داشتن به پزشک مراجعه کنید
   برای ترک خودارضایی نباید خودتون رو در معرض تحریک شدن قرار بدید … چون پله اول در خودراضایی همین تحریک شدن هست که در مورد آقایان بسیار سریع اتفاق میفته
   ورزش کنید و انرژی رو در مسیر درست مصرف کنید … چیزی که بسیار اهمیت داره کاهش تعداد دفعات تکرار این عمل هست تا به مرز ترک کردن برسونیدش

 5. عسل گفت:

  سلام من یه خواستگار دارم که بهم گف التش کوچیکه و در حالت نعوظ نه سانت هس.لطفا منو راهنمایی کنین و بگین که مشکل داره و این مسعله به بچه دار شدن هم ربطی داره یا نه!

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز مقاله ای در این مورد وجود داره که میتونید در سایت مطالعه کنید
   حداقل طول آلت برای مرد برای نژاد ایرانی نه و سه دهم سانته ولی اگر احساس میکنید نیاز به معاینه هست به متخصص ارولوژیست مراجعه کنید …

 6. کامبیز گفت:

  با سلام مردی ۳۳ ساله هستم که چندیست به خانمی جهت ازدواج علاقه مند شدم و فکر میکنم ایشون هم به من علاقه مند هست والبته هنوز موضوع را با کسی مطرح نکرده ام چیزی که موجب تردید من شده اینه این خانم به لحاظ هیکل از من درشت تر هست من قدم ۱۶۸ و وزنم ۵۸ کیلو هست ولی این خانم حدود ده سانت از من بلندتر و وزنشم حدود ۸۰ هست با توجه به اینکه الت تناسلی من به نسبت کوچک هست در حال نعوذ حدود ۱۰ سانت و تقریبا نازک میخواستم ببینم ایا با توجه به این اختلافات این ازدواج چقدر ریسک داره ؟ ایا ممکنه در زناشویی دچار مشکلات بشم و نتونم ایشون رو. ارضا کنم ؟ و ایا خانمهایی که که مثل ایشون درشت هیکل هستند در روابط جنسی با مردانی که جثه کوچک دارن ارضا میشوند ؟ ایا سایر امتیازاتی که من دارم از قبیل شغل پر درامد و مسکن مناسب و ماشین مدل بالا میتواند باعث شود که علی رغم میل باطنی جواب مثبت دریافت کنم ؟ ممنون از پاسخگوییتون

  • ◄Responder► گفت:

   وقتی تا این حد تردید دارید و تازه فکر میکنید به هم علاقه دارید ریسک چنین ازدواجی بسیار بالاست
   بهتره اول معیارهای زندگی خودتون رو مشخص کنید و بر اساس اون برای ازدواج اقدام کنید

 7. Sha گفت:

  سلام
  من پسری هستم ۲۳ ساله
  طول آلتم در حالت نعوظ ۹ سانته
  میخواستم چنتا موضوع رو بگم
  اول اینکه من از هرکی پرسیدم که آیا طول آلتم مناسبه یا نه به دروغ بهم گفت آره و اینکه طول آلت مهم نیستو از این مزخرفات. اما توی عمل متوجه شدم که واقعا مهمه. من و شریک جنسیم از امتحان کردن اکثر پوزیشن ها محرومیم. کسی که آلت کوچکی داره تا میاد ۴ تا تلمبه بزنه آلتش از واژن بیرون میزنه. همچین شخصی باید دور ارضا کردن شریکش با آلت رو خط بکشه. شاید باورتون نشه اما خیییلی وقتا شریک جنسیم حتی نمیفهمه که آلت من توی واژنشه. این ها به کنار. الت کوچک از نظر روانی اثرات به مراتب بدتری میذاره. شما هر روزو هر ساعت به یه مرد بگید که آلتش مناسبه. اما اگه خودش فک کنه اندازش کوچیکه آسمونم به زمین بیاد این آدم از آلتش راضی نخواهد بود. قبول دارم که واسه ارضا کردن یه زن راه های زیادی هس. حتی بدون داشتن آلت هم میشه یه زن رو ارضا کرد. اما مسئله این نیس… یه مرد دوس داره از زنش بشنوه که چه آلت بزرگی.داری… یه مرد دوس داره زنش رو با آلتش ارضا کنه نه با ۲ تا انگشت!!! اینو میدونم که عشق بازی های قبل سکس خیلی مهمه. اما اینم میدونم که اگه من بهترین عشق باز دنیا باشم با آلت ۹ سانتی خیییلی فرق دارم با کسی که بهترین عشق باز دنیاس با آلت ۱۶ سانتی.
  اما هرچی که باشه باید سوخت و ساخت…

  • ◄Responder► گفت:

   در این مورد میتونید با متخصص ارولوژیست مشورت کنید با جراحی میتونید، طول آلت رو افزایش بدید

   • ز گفت:

    سلام. من این اقا رو کاملا درک میکنم. شوهر منم همین مشکلو داره. وضعیت ماهم کاملا شبیه ب این اقاست. ما یک ساله ازدواج کردیم و من از اول ب شوهرم گفتم با این موضوع مشکلی ندارم. درصورتیکه چند ماهه واقعا ب مشکل خوردم.گاهی اوقات فقط تظاهر ب ارضا شدن میکنم تا ناراحت نشه ولی دارم عذاب میکشم. زروم نمیشه بهش بگم بره دکتر ..لطفا راهنمایی کنید

 8. ناصر گفت:

  سلام .
  ۳۰ سالمه . آلتم در حالت نعوظ ۱۲ سانت میشه . ولی احساس میکنم اگه کمی بلندتر بشه برا طرف مقابل و خودم بهتره .

  ۱ . اینکه چه راههایی برا اینکار هست و آیا این داروهای مگنارکس و غیره که تبلیغش هست موثره و ضرری نداره ؟
  ۲ . محیط سر آلت از حسگرهایی پر شده که باعث احساس لذت و ارضا شدن میشه . آیا اگه این حسگرها به هر روشی کم بشن توی دیر انزال شدن تاثیر داره و روشی برا اینکار هست ؟ و توی احساس لذت مشکلی بوجود نمیاد ؟

  ممنون از وقتی برام میذارید .

  • ◄Responder► گفت:

   حداقل طول آلت برای نژاد ایرانی نه و سه دهم سانته و شما مشکلی ندارید
   ولی اگر تمایل دارید میتونید با جراحی کمی افزایشش بدید و باید با متخصص ارولوژیست مشورت کنید
   پس به تبلیغات ماهواره ای توجه نکنید … و با متخصص مربوطه مشورت کنید
   در موردسوال دوم مسلما” تمام لذت و احساس شما به این اعصاب مرتبطه

 9. ناصر گفت:

  سلام دوباره…

  سوالم اینه که ۱ ـ روغن خراطین که برای حجم دادن استفاده میشه برای افزایش طول آلت موثر هست یا نه ؟ گفته میشه در طول استفاده از این روغن باید از پمپ وکیوم (خلأ) هم استفاده و آلت گرم نگه داشته بشه . اگر این روغن موثر هست راه استفاده درست رو لطفا ذکر کنید .

  ۲ ـ چه راههای برای انزال دیرتر وجود داره ؟ مثلا داروی خوراکی برای این منظور که که حالا ترجیحا تأثیر آنی داشته باشه وجود داره ؟( غیر از اسپری و ژل و کاندوم دارای کرم بی حسی )

  ۳ ـ در روش جراحی آلت برای افزایش طول ، وقتی رباطهای نگه دارنده برداشته میشن آیا حفظ حالت نعوظ با مشکل مواجه نمیشه ؟

  معذرت بابت سوال زیاد.

  • ◄Responder► گفت:

   این روغن اگر اصل باشه برای حجیم کردن موثره در هر جای بدن که استفاده بشه
   برای انزال دیرتر بهتره از کاندوم های تاخیری استفاده بشه …هر دارویی اثر سطحی داره و برگشت پذیره
   ذکر این نکته مهم است که طول واژن زنان ۵/۷ سانتی متر می باشد که در طول تحریک جنسی به ۱۰ سانتی متر می رسد و لذا با این توضیح اغلب مردان در حالت نعوظ بالای ۱۰ سانتی متر طول آلت را دارند و لذا به طور کامل واژن زن را پر خواهند کرد و نیاز به درمان اضافه ندارند.به همین خاطر حداقل طول آلت مردانه نه و سه دهم سانته
   دوست عزیز هر جراحی میتونه عوارض خاص خودش رو داشته باشه به همین خاطر در معاینه پزشک میتونه به شما پاسخ بده
   عمل جراحی افزایش درازای آلت تناسلی(surgical lengthening)
   سازوکار اصلی این عمل جراحی در قطع رباط نگهدارنده آلت تناسلی(suspensory ligaments) به بدن در انتهای آن می باشد. بر اثر قطع این رباط ها قسمتی از آلت تناسلی که در داخل بدن نهفته است بیرون آورده میشود… و بنابر این انتظار میرود
   که تا حد چشمگیری در افزایش درازای آلت موثر باشد. اما بعد از انجام این عمل جراحی می بایستی جهت جلوگیری از التیام
   و باز یافت حالت پیشین رباط ها که منجر به بازگشت اندازه طولی آلت تناسلی به میزان گذشته خود میگردد, از روشهای کششی بهره جست تا طول اضافه شده حفظ گردد. بدون ایجاد حالت کششی آلت به سمت خارج از بدن پس از عمل جراحی, و نگاه داشتن در همین حالت نتایج حاصل گردیده پس از عمل کاملا محو خواهند شد. مسئله مهم در این رابطه این است که نتایج حاصل گردیده پس از عمل تنها و تنها در حالت استراحت(flaccid) آلت تناسلی به چشم میخورد و در حالت نعوظ(erection) محسوس نمی باشد. بعلاوه بسیاری از موارد گزارش شده است که به علت فیبروز(fibrosis) که منجر به سفت و کوتاه شدن
   بافت های درگیر می گردد, افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند, پس از مدتی نه تنها درازای آلتشان به اندازه قبلی بازگشته, بلکه در بسیاری از موارد به علت همان فیبروز بافتی طول آلت در حالت نعوظ نیز کوتاه تر گردیده است.مدون ترین تحقیقات در این رابطه بوسیله مجله الکترونیک مسائل جنسی( electronic journal of human sexuality) به چاپ رسیده است. در این پژوهش, از میان ۵۸ مردی که از سنین ۲۲ تا ۶۷ سال برگزیده شه بودند, طول آلت تناسلی پس از انجام
   این عمل تنها از ۱۳٫۷۱ سانتی متر به ۱۴٫۴۷ سانتیمتر افزایش پیدا نمود و این در حالیست که در ۶۹% از افراد انتخاب شده
   به هیچ عنوان نتایج مورد نظر بدست نیامد. بعلاوه, جدا از ناتوانی این عمل جراحی برای افزودن درازای آلت تناسلی, دستکاری
   رباط های مربوطه نیز عواقب خطرناک و بعضا جبران ناپذیری را در پی دارد. از آن جمله می توان به کاهش وسیع زاویه نعوظ, مقدار چرخش الت و آزادی تحرک آن در حالت نعوظ و همچنین کاهش مقاومت آلت در برابر کشش, پارگی,ضربه و جراحت نام برد. از سوئی دیگر میزان خطا و خطر حین انجام عمل جراحی در رابطه با خونریزی داخلی و جراحت, خونریزی های پس از انجام عمل و حساسیت بیش از حد آلت نسبت به ضربه و جراحت نیز از مضرات آن می باشد.

   عمل جراحی افزایش قطر آلت تناسلی(girth augmentation)

   با وجودیکه این روش دارای خطراتی مشابه با افزایش درازا می باشد, این راهکار اندکی ازروش طول, کم خطر تر به نظر می رسد. روش مورد استفاده در این عمل , سابقا از طریق راهکاری به نام انتقال بافت چربی (fat transfer technique) انجام می گرفت. در این راهکار سلولهای چربی از طریق مکش چربی یا liposuction از قسمت پائین عضلات شکم(abs) یا بخش داخلی ران برداشته, سپس خالص سازی گردیده و در راستای تنه آلت مابین بافت شق پذیر( erectile tissue) و پوست بیرونی
   آلت تزریق می شد. متاسفانه, این راهکار در اکثر قریب به اتفاق موارد به علت بازجذب آهسته و مجدد چربی تزریق شده به بافت آلت و بدن, با شکست مواجه می گردید. بعلاوه, انجمن جراحی پلاستیک و زیبائی آمریکا(american society for aesthetic plastic surgery) (ASAPS)..ضریب خطر نسبتا بالائی را برای این عمل جراحی , در نظر گرفته وبه خاطر کارائی و امنیت نتیجه عمل برای بیمار, آنها را مردود دانسته است. روش دیگر افزایش قطر آلت تناسلی مردانه, که می توان آنرا جایگزین راهکار اتقال بافت چربی(fat transfer) دانست, پیوند بافت داخلی و خارجی پوست , جهت افزایش قطر اندازه آلت(dermal graft augmentation) می باشد. در این روش نوار باریکی از بافتی که دارای تمامی لایه های پوستی و چربی های زیر پوستی(subcutaneous) از زیر صفحات گلوتیال(gluteal) در عضلات مربوط به باسن( هر کدام از عضلات باسن را به نام گلوتئوس(gluteus) می خوانند که بزرگترین آنها به نام gluteus maximus می باشد…. برداشته شده و هر کدام به یک سمت آلت داخل می گردند. به این علت که این نوار ها با ضریب اطمینان, دقت ئ تسلط بیشتری در مکانهای مربوطه وارد می گردند و باف چربی در حال انتقال کمتر دچار آسیب دیدگی و له شدگی می شود, اثرات پیش بینی شده تا حدی از روش قبلی با دوام تر و پایاتر می باشند. با این وجود همچنان مشکلات و عواقب وخیمی, در صورتیکه قطعات پیوند شده نتوانند زنده بمانند روی خواهد داد که از آن زمره می توان به بدشکلی ها, کجیها, قوس دار شدن طول آلت تناسلی آلت(curvature) و عدم تناسب (asymetry) اشاره نمود. بر اساس تحقیقات انجام گرفته توسط مجله الکترونیک مسائل جنسی که به آن اشاره گردید, روشهای مربوط به افزایش قطر آلت تناسلی , اندکی قابل اطمینان تر, بی خطر تر, و اثر بخش تر از روشهای افزایش درازای آلت می باشد. در افراد مورد آزمایش در این تحقیقات , قطر آلت تناسلی در حالت استراحت(flaccid) به طور متوسط از ۷٫۸۷ به ۱۰٫۴۱ سانتی متر افزایش یافته و این در حالیست که قطر آلت ایشان در حالت نعوظ از ۱۰٫۴۱ به ۱۲٫۱۹ سانتی متر افزایش پیدا کرده است. بنا براین همانگونه که مشاهده می نمائید , افزایش, بیشتر در حالت استراحت(flaccid) گزارش گردیده است. در آخر متذکر می شویم که, با وجود تمامی این راه کار ها و روشها, به علت خطرات بسیار موجود در این قبیل اعمال جراحی, انجمن ارولوگ های آمریکا(AUA) به هیچ عنوان هیچ یک از این اعمال جراحی را مطمئن, بی خطر, موثر و تایئد شده ندانسته و استفاده کردن از این روشها را منع میکند.

 10. ناصر گفت:

  معذرت بخاطر تکرار سوالم.

  بنده در کامت قبل روشهای انزال دیررس رو پرسیدم و روشی غیر از کاندوم و اسپری و امثال اینها مدنظرم بود . ولی شما کاندوم رو به عنوان پاسخ ارائه دادید . منظور بنده داروی خوراکی که مختص دیر انزال شدن باشه بود .

  ممنون میشم در جوابتون تجدید نظر کنید دکتر .

  • ◄Responder► گفت:

   هشدار : دارو فقط و فقط تحت نظر پزشک باید باشه ..هرچند بعد از قطع مصرف دوباره همین حالت پیش خواهد امد
   و به عوارض جانبی اون براساس سیستم و ساختار بدنتون باید دقت کنید

   درمان زود انزالی با استفاده از قرص‌های تاخیری:

   مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین
   این نوع داروها یکی از انواع قرص‌های تاخیری بوده که از آنها برای افزایش طول رابطه جنسی و درمان زود انزالی استفاده می‌شود. تاثیرات جانبی مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین یک از موارد تاثیرگذار بوده و هنگام انتخاب آن‌ها به عنوان داروی تاخیری باید به این تاثیرات جانبی توجه نمود. این تاثیرات جانبی شامل عوارض روانی و عصبی، واکنش‌های پوستی، اثرات آنتی کولینرژیک، نوسان در وزن بدن، تداخلات دارویی و تاثیرات جانبی جنسی بجز انزال زودرس همچون کاهش میل جنسی و یا اختلال نعوظ می‌باشند. از جمله داروهای مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین موارد زیر می‌باشند.

   پاروکستین ( (Paroxetine
   داروی پاروکستین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود انزالی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از این قرص‌های تاخیری تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود انزالی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

   قرص های تاخیری، درمان انزال زودرس، زودانزالی، زود ارضایی

   سرترالین (Zoloft)
   داروی سرترالین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می‌توان از آن برای درمان زود انزالی استفاده نمود. احتمال دارد، بهبود حاصل از دارو تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته در درمان زود انزالی تاثیری نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

   قرص های تاخیری، درمان انزال زودرس، زودانزالی، زود ارضایی

   سیتالوپرام ( (Celexa
   همانند داروی سرترالین، داروی سیتالوپرام نیز یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که از آن برای درمان زود انزالی استفاده می‌شود. احتمالا بهبود حاصل از این قرص‌های تاخیری تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان نمی‌دهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود انزالی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

   فلوکستین ( (Fluoxetine
   در درمان زودانزالی عملکردی مشابه با قرص‌های تاخیری پاروکستین، سرترالین و سیتالوپرام دارد.

   روش های دیر ارضا شدن در رابطه جنسی

   داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای
   داروهایی که علائم مشابهی همچون داروهای SSRIدارند، از قبیل بعضی از انواع خاص داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای ( (TCAsرا می‌توان به عنوان داروی درمان زود انزالی استفاده نمود. داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای که بیشتر از بقیه در زمینه درمان زود انزالی بر روی آن تحقیق شده است کلومیپرامین بوده که شاید بیشتر از خیلی از داروهای SSRI برای این منظور مفید باشد.

   مهارکننده فسفودی استراز نوع ۵
   در بعضی از تحقیقات سیلندافیل و سایر مهارکننده هایفسفودی استراز نوع پنج (PDE5) همچون تادالافیل به همراه داروهای SSRI تاثیرات بهتری نسبت به استفاده مطلق از مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین داشته‌اند. لازم بذکر است، استفاده از دو دارو عوارض جانبی بیشتری نسبت به مصرف فقط یک دارو می تواند به همراه داشته باشد.

   درمان زودانزالی با استفاده از داروهای موضعی:
   داروهای بی‌حس کننده موضعی
   کرم‌ها و داروهای بی‌حس کننده موضعی قادر به کاهش حساسیت و تحریک‌پذیری آلت بوده و باعث تاخیر در انزال می‌شوند. این کرم‌ها از کم خطرترین داروهایی هستند که برای درمان زود ارضایی مصرف می‌شوند. در صورتی‌که مصرف‌کننده حساسیت خاصی به این داروها نداشته باشد، عوارض جانبی سیستمیک کمی در پی دارند. لیدوکائین و پریلوکائین ۲٫۵ درصد از جمله داروهای بی‌حس کننده موضعی می‌باشد..

 11. پویان گفت:

  سلام از سال۱۳۶۸ مبتلا به دیابت نوع ۲ شدم.سال۱۳۷۵در الت تناسلی غده ای مشاهده کردم به پزشک مراجعه کردم .گفت بدلیل ریسک بالا تا مرحله حاد نمیتواند کاری برایم انجام دهد.درسال ۸۴ بدلیل مشکلات ایجاد برایم مجددا به پزشک مراجعه کردم گفت به بیماری پیرونی مبتلا شدی و باید عمل کنی پس از عمل مشکل کوتاهی پنیس پیش امد.سال ۹۱ پروتز پنیس برایم تعبیه کردند.اینک مشکل کوتاهی پنیس دارم حدود ۶ سانتیمتر ان بیرون از بدنم است.با همسرم مشکل دخول دارم واو هنگام نزدیکی درد دارد.میخواستم بدانم ایا امکان تعویض ان هست تا پنیس بزگتر تعبیه کنند؟ضمنا انزال نیز دارم.ایا میتوانید پزشک یا بیمارستانی تخصصی در این زمینه معرفی کنید؟ با تشکر
  ضمن عذر خواهی فراموش کردم بگم ۵۵ ساله هستم.

  • ◄Responder► گفت:

   مسلما” یک متخصص ارولوژیست میتونه به شما کمک کنه …
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه

 12. Koorush گفت:

  سلام. من ۲۰ سال سن دارم و طول التم در حالت راست شده ۱۲ سانت است. اعتماد به نفس منو این طول التم پایین اورده و حتی باعث تمسخر ان توسط شریک جنسیم شده.بگذریم شنیدم روغن خراطین اصل میتونه تاثیر داشته باشه. کدوم مارک اصله و ایا این واقغیت داره و اگه داره چند سانت افزایش میده. ایا تاثیرش دائمی هست؟ من میخوام حداقل ۱۵ سانت بشه

  • ◄Responder► گفت:

   حداقل طول آلت برای مردان در ایران ۹ و سه دهم سانته و شما از نظر فیزیولوژی مشگلی ندارید
   ولی بازم برای ارامش ذهنی خودتون با یک متخصص ارولوژیست مشورت کنید

 13. محمدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید. من ی جوان ۲۱ ساله ام که آلت تناسلی من درحالت راست ۱۳ س میباشد.برای همین کوچکی آلتم ذهن منو خیلی درگیر به خودش کرده روش هایی هست که من بتونم بزرگش کنم

 14. محمد گفت:

  من ۳۰ سالمه و طول التم ۲۳ سانته.با هر خانمی که دوست میشم دیگه سخت ازم جدا میشه.گاهی رفتارشون خستم میکنه و میخوام رابطرو تموم کنم ولی اونا اصرار به ادامه رابطه دارن.ورزشکار هستم و ۱۸۴قدمه و ۱۰۴ کیلو هم وزنمه.کلا برام دردسر شده.میخوام ببرمش بندازمش جلو گربه تا یذره به کارای خودم برسم و پیشرفت کنم.الان همش باید تلفن جواب بدم.شما میگی من چیکار کنم که دست از سرم بردارن.خودم هم سکس دوس دارم ولی نه دیگه انقد.گاهی میشه تو یه هفته با هشت نفر سکس میکنم.از ۱۸سال تا ۴۵سال.

  • ◄Responder► گفت:

   دوست عزیز این که با شما رابطه خودشون رو حفظ میکنن .
   بیشتر به خاطر سکس نیست .بلکه بخاطر وابسته شدنه.
   شما هم بخاطر اعتیاد به رابطه جنسی ادامه میدید .
   و تا خود شما نخوایت از این اعتیاد بیرون بیایت کار خاصی نمیشه کرد .
   مشاوره روانشناسی تلگرامی:
   http://t.me/kanonmoshaveran_bot

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

  • ◄Responder► گفت:

   دوست عزیز برای رهایی از هر اعتیادی اراده و خواست شخص مهمه.
   به همین خاطر وقتی در هفته با هشت نفر سکس دارید .
   نمیتونید انتظار معجزه داشته باشید .
   مگر خودداری و اعتقادی در شما شکل بگیره .
   که شمارو از ورود به این شرایط حفظ و کمی دور کنه .
   و یکی از این اهرمها ازدواج شماست .

 15. محمد گفت:

  مرسی از جوابتون.همین الان تازه رسیدم خونه و از دست خودم عصبانیم.چندبار حتی خطمو عوض کردم ولی باز هردفه کارای سابقو ادامه دادم.زن بگیرم هم حس میکنم که خیانت میکنم و تو زندگیم ششکست میخورم.بدجور گیر افتادم.

پاسخی بگذارید

*