امروز : یکشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ می باشد.

تفاوت میل جنسی زیاد و بیش فعالی جنسی

تفاوت میل جنسی زیاد و بیش فعالی جنسی

فرق بین میل جنسی زیاد و بیش فعالی جنسی

برای برقراری ارتباط جنسی در روز یا هفته، نشانه و رقم مهم نیست . بعضی ها پرسش می‌کنند که مثلا در دهه ۴۰ زندگی چند دفعه ارتباط جنسی در هفته نیاز است .درحالی که به هیچ‌ عنوان در مورد تعداد برقراری رابطه نرمال در دهه های مختلف عدد و رقم وجود ندارد و ارتباط جنسی مثل بیماری دیابت نیست که مثلا بگوییم اگر قندخون بیشتر از ۱۰۰ میلی‌گرم در ۱۰۰ میلی‌لیتر خون باشد، طبیعی نیست.

از آن طرف، میل جنسی زیاد را نباید با بیش‌فعالی جنسی که روان‌شناسان و روان‌پزشکان آن را «اختلال رفتاری» محسوب می‌کنند، اشتباه گرفت. بیش‌فعالی جنسی عبارت از تمایل و احساس نیاز مرضی به برقراری رابطه زناشویی است، به‌طوری‌که فرد مبتلا مثلا با ۲۰-۱۵ بار برقراری رابطه در روز هم ارضا نمی‌شود اما در شرایطی ممکن‌است مردی در روز ۳ بار رابطه زناشویی داشته باشد ولی این حالت بیماری به‌شمار نمی‌رود.
به‌علاوه، دفعات روابط زناشویی به نیازهای طرفین بستگی دارد و ممکن است یک زوج ۳۰ ساله با ۲ بار برقراری رابطه در هفته نیازهایشان برطرف شود ولی زوج ۳۰ ساله دیگر با ماهی یکبار رابطه نیازهایشان برطرف شود. برخلاف تصور عام، رابطه زناشویی هیچ‌گونه اثر سوئی بر بدن ندارد و این باور که هر بار رابطه زناشویی باعث مصرف هزاران کالری انرژی و از بین رفتن مقادیر زیادی ویتامین و موادمعدنی از بدن می‌شود، کاملا نادرست است. ۶۰درصد حجم منی ترشحات پروستات و حدود ۴۰درصد بقیه ترشحات کیسه منوی است که فاقد هر نوع ویتامین، کلسیم و… است. عده‌ای حتی پا را از این فراتر گذاشته و بر این باورند که نزدیکی باعث پوکی استخوان و کاهش دید می‌شود که به هیچ‌وجه صحت ندارد اما با این حال گاهی دفعات روابط زناشویی و درخواست از طرفین به میزانی است که باعث ایجاد مشکل در زندگی روزمره می‌شود. در این موارد است که تعدد روابط مشکل‌ساز می‌شود، آن هم نه مشکلات جسمی، بلکه مشکل در رابطه با همسر، کارهای روزمره و شاید هم آثار سوءروانی. به همین دلیل در مواردی که میل جنسی زیاد است (و مرضی هم نیست) با توجه به تجربه‌های به دست آمده باید به ۲ نکته مهم توجه داشته باشید؛ معمولا علاقه یا نیاز جنسی زوج‌ها کاملا با هم منطبق نیست و درمواردی که این نداشتن تطابق اندک است، طرفین با تعدیل در میل جنسی به حالت تعادل می‌رسند و زن و شوهر بدون مشکل در کنار هم زندگی و نیازهای جنسی همدیگر را برطرف می‌کنند ولی مشکل زمانی ایجاد می‌شود که این نداشتن تطابق زیاد باشد. مثلا مرد یا زنی تمایل داشته باشد ۳-۲ بار در روز رابطه برقرار کند ولی همسرش حتی تمایل به برقراری یکبار رابطه در ماه هم نداشته باشد. در این موارد مشکلات پیچیده می‌شود و حتی کار به جدایی می‌کشد. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از ازدواج از میزان نیازهای جنسی همدیگر برآوردی دقیق داشته باشید.


نکته مهم دیگر، منجر شدن میل جنسی زیاد به اختلال در کار روزانه و روزمره زندگی است. مثلا اخیرا زوجی به کلینیک مراجعه کرده بودند که رابطه زناشویی کاملا طبیعی داشتند و نیازهای آنها نیز تطابق خیلی زیادی با همدیگر داشت و زندگی مشترک ایده‌آلی داشتند ولی خانم به‌شدت مضطرب و ناراحت بود و می‌گفت در برقراری رابطه زناشویی هیچ مشکلی ندارد و میل جنسی‌اش به همان اندازه شوهرش است ولی کار به جایی رسیده که می‌خواهد تقاضای طلاق بدهد چراکه ۷ سال است ازدواج کرده‌اند و در این مدت تقریبا از ۷ روز هفته حتما ۵ روز شوهرش او را برای برقراری رابطه زناشویی ساعت ۳، ۴ یا ۵ صبح بیدار می‌کند. علاوه بر این، حتی در بیشتر زمان‌هایی هم که خسته هستند، شوهرش اجازه ۱۵ دقیقه استراحت هم به وی نمی‌دهد و درخواست فوری و فوتی برای برقراری رابطه دارد. اینگونه مسائل به‌تدریج باعث تنفر فرد از رابطه زناشویی می‌شود و حتی ممکن است مثل این زوج، باعث ‌شود همسر از فرط استیصال تقاضای جدایی کند.

منبع: تریبون آزاد

بازدید:۵۹۲۵۳۶

رتبه مقاله درگوگل:4-Stars

ارسال نظرات

۳۱ دیدگاه برای “تفاوت میل جنسی زیاد و بیش فعالی جنسی”

 1. ناشناس گفت:

  با سلام چطور میشه فهمید که یک فردی مبتلا به بیش فعالی جنسی میباشد؟

 2. سيما گفت:

  مشخصات مردانیکه دارای بیش فعالی جنسی هستند:
  • این بیماران دارای احساس فوریت جنسی هستند. با احساس نیاز جنسی باید بلافاصله آنرا برطرف کنند و احساس آنها قابل کنترل نیست.
  • این بیماران اگرچه وارد رابطه جنسی متعدد می شوند ولی رضایت جنسی پیدا نمی کنند و ممکن است لذت جنسی هم نداشته باشند.
  • نیاز جنسی مداوم و پایدار و کنترل نشده
  • رفتار نامناسب در مواجهه با دیگران
  • احساس نیاز اجباری به خودارضایی
  • رفتار و صحبت هرزه گونه
  • دوست داشتن به لاس زنی
  • در آوردن لباس خود و یا دیگران
  از خصوصیات این بیماران این است که تمایلات جنسی آنها محدود به یک فرد نیست بلکه معطوف به هر فردی می تواند باشد. یکی از مواردیکه در آن بیش فعالی جنسی زیاد دیده می شود، خانه سالمندان است. حدود ۵۰ درصد ساکنان خانه سالمندان دچار بیماری آلزایمر هستند حدود ۴ درصد این بیماران دارای بیش فعالی جنسی و یا رفتار جنسی تهاجمی هستند که سبب ایجاد آزار و اذیت برای خود، فامیل و کارکنان می شوند.

 3. نگار گفت:

  سلام
  ممنون مطلب جالبی بود
  حالا چه چیزای باعث میشن یه فرد دچار بیش فعالی جنسی بشه؟

 4. سيما گفت:

  علل بیش فعالی جنسی
  دانشمندان بر این عقیده هستند که علت این بیماری عدم تعادل در مواد بیوشیمیایی مغز است. در مغز یک عده موادی بنام رابطه های عصبی هستند که از جمله می توان از سروتونین، دوپامین و نورآدرنالین نام برد. این مواد بیوشیمیایی خلق و رفتارهای جنسی را کنترل می کنند.

  این بیماری یک عده علل شناخته شده ای دارد که در زیر توضیح داده می شوند ولی در تعدادی از موارد نیز علی رغم بررسیهای وسیع علتی برای آن یافت نمی شود:
  • بیماری آلزایمر: یکی از علل مهم بیش فعالی جنسی بیماری آلزایمر است.
  • بیماری پارکینسون: یکی از علل مهم بیماری بیش فعالی جنسی است. علت آن داروهایی است که این بیماران مصرف می کنند.
  • بعضی انواع صرع (تشنج، غش): لوب گیجگاهی و لوب پیشانی مغز میل جنسی را کنترل می کنند هر نوع بیماری در این مناطق ممکن است سبب برداشته شده مهار جنسی شده و منجر به بیش فعالی جنسی شود.
  • اعمال جراحی بر نواحی بخصوصی از مغز
  • سکته مغزی که نواحی بخصوصی از مغز را گرفتار کند مثل لوب گیجگاهی مغز
  • بیماری ام اس
  • بیماری روانی دو قطبی
  • گاهی بیش فعالی جنسی یکی راهی برای فرار از تنهایی، افسردگی، استرس و اضطراب است.
  • مصرف بعضی از داروها
  این بیماری معمولا شروع تدریجی دارد. اگر فرد احساس کند که تمایل غیر قابل کنترل و اجباری به رابطه جنسی دارد، باید بلافاصله با متخصص مربوطه مشورت کند چون با گذشت زمان بیماری تشدید می یابد. برای راهنمایی بیماران یک تعداد سئوال در زیر مطرح می شوند، اگر پاسخ فرد به هرکدام از آنها مثبت باشد حتما باید با متخصص مربوطه مشورت نماید:
  • آیا شما می توانید تحریکات جنسی را کنترل کنید؟
  • ایا رفتار جنسی شما سبب آسیب به رابطه با همسر، شغل و موقعیت اجتماعی شما شده است؟
  • آیا رابطه جنسی همیشه در فکر شما است حتی اگر نخواهید به آن فکر کنید؟
  در صورت وجود هر یک از موارد زیر بلافاصله به متخصص مربوطه مراجعه نمایید:
  • شما فکر می کنید که با رفتارهای جنسی کنترل نشده سبب آسیب و زیان شوید.
  • اگر شما مبتلا به بیماری دو قطبی بوده و فکر می کنید که رفتارهای حنسی شما قابل کنترل نیستند.
  • دارای افکار خودکشی هستید.
  یک عده عواملی هستند که فرد را مستعد ابتلا به بیش فعالی جنسی می کنند که به آنها عوامل خطر ساز می گویند. مهمترین آنها عبارتند از:
  • سوء مصرف مواد و الکل
  • داشتن یک بیماری روانی مثل اختلال خلق
  • سابقه سوء استفاده جنسی
  • سابقه سوء استفاده فیزیکی
  یک تعداد فعالیتهای جنسی هستند که جزو علایم هشدار دهنده برای بیش فعالی جنسی می باشند:
  • داشتن شرکای جنسی متعدد
  • رابطه جنسی خارج از خانواده
  • داشتن رابطه جنسی با افراد ناشناس و زنان بدکاره
  • نداشتن رابطه عاطفی در رابطه جنسی
  • استفاده از انواع مختلف رابطه جنسی تجاری مثل تلفن
  • خود ارضایی بیش از حد
  • استفاده بیش از حد از مواد پورنوگرافی
  • دوست داشتن به آزار دادن و آزار دیدن در رابطه جنسی

 5. sara0 گفت:

  salam.aya baraye darmane in ekhtelal rahi ham vojod dare?

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   درمان بیش فعالی جنسی شامل روان درمانی، رفتار درمانی و دارو درمانی است. بستگی به شرایط، باید در مورد نوع درمان بیمار تصمیم گرفت. در روان درمانی و رفتار درمانی طول می کشد تا اثرات درمان مشخص شوند. اگر بیمار کاندید این دو نوع درمان است بهتر است توام با دارودرمانی باشد، چون دارودرمانی اثراتش زود ظاهر شده و تا حدودی بیمار را از مشکلات رهایی می دهد و می تواند درمان خود را دنبال کند.

   گاهی لازم است این بیماران بستری و درمان شوند تا از خطرات این بیماری کاسته و بیمار تحت کنترل باشد. برای دارو درمانی انواع داروهای زیاد و موثر وجود دارند که می توان برای بیمار تجویز کرد.

 6. سيما گفت:

  درمان بیش فعالی جنسی شامل روان درمانی، رفتار درمانی و دارو درمانی است. بستگی به شرایط، باید در مورد نوع درمان بیمار تصمیم گرفت. در روان درمانی و رفتار درمانی طول می کشد تا اثرات درمان مشخص شوند. اگر بیمار کاندید این دو نوع درمان است بهتر است توام با دارودرمانی باشد، چون دارودرمانی اثراتش زود ظاهر شده و تا حدودی بیمار را از مشکلات رهایی می دهد و می تواند درمان خود را دنبال کند.

  گاهی لازم است این بیماران بستری و درمان شوند تا از خطرات این بیماری کاسته و بیمار تحت کنترل باشد. برای دارو درمانی انواع داروهای زیاد و موثر وجود دارند که می توان برای بیمار تجویز کرد.

 7. ایسا گفت:

  سه ماه ازدواج کردیم و همسرم ب نظرم میل جنسی بالایی داره و منم همیشه سعی کردم ک باهاش همکاری کنم
  چند وقته ک متوجه شدم تو گوشیش عکسا و فیلمهایی ک تو سایت هاای پورنو دارن دانلود کرده ، و. واسه دیدنشون کنجکاو هست من حس میکنم بخاطر بهتر شدن رابطه خودمون اینجاها میره و پیگیری میکنه ولی من دوسست ندارم همچین عکسا و فیلمها رو ببینه ، چیکار کنم ز

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   خب با ایشون صحبت کنید … اگر ایشون از مدتها قبل به دیدنشون عادت کرده باشه نمیتونید یک شبه برای ترک کردنش اقدام کنید …برای اینکار راهکارهایی وجود داره که خود فرد هم باید بخواد که در این درمان قدم بگذاره … به همین خاطر با شوهرتون در این مورد صحبت کنید و متقاعدش کنید که برای ترک کردن این کار بیهوده که اعتیاداور هم هست قدمی برداره …
   ۱٫ تشخیص دهید که پورنوگرافی به خاطر تاثیرات هورمونی که دارد از عادت های بد دیگر اعتیادآورتر است و درنتیجه فقط زمانیکه خودتان واقعاً بخواهید می توانید آن را کنار بگذارید.

   ۲٫ منابعی که از آن پورنوگرافی دریافت می کنید را شناسایی کنید. آیا این منبع اینترنت است؟ یا یک مجموعه فیلم؟ به مرحله ۴ دقت کنید.

   ۳٫ بین خودتان و آن منابع فاصله بیندازید، مثلاً: کامپیوترتان را در یک اتاق عمومی در خانه قرار دهید نه در اتاق خواب شخصیتان. همچنین می توانید این وب سایت ها را در ویندوز کامپیوترتان بلاک کنید تا دیگر نتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

   ۴٫ از شر منابعی که در دست دارید خلاص شوید. روی دی وی دی ها با خودکار خط بیندازید که دیگر قابل استفاده نباشند و بعد دور بریزیدشان. عکس ها و مجله های پورنویی که دارید را پاره کرده و دور بریزید. کلیه فایل های پورنویی که روی کامپیوترتان دارید را پاک کنید.

   ۵٫ موقعیت هایی که شما را بیشتر تحریک می کنند شناسایی کنید و با این موقعیت ها فاصله بگیرید. اگر یک آهنگ یا بازی ویدئویی خاص این تحریک را ایجاد می کند، آن را برای مدتی کنار بگذارید. شاید مجبور شوید چند وقت از رفت و آمد با دخترها یا پسرهای جذاب صرفنظر کنید. البته بعد از اینکه اعتیادتان از بین رفت می توانید به وضعیت عادی برگردید.

   ۶٫ یک عادت تازه را شروع کرده تا جایگزین عادت به پورنوگرافی شود.

   ۷٫ پیگیری روند پیشرفتتان هم می تواند کمک کند. به ازای هر روزی که بدون پورنوگرافی می گذرانید یک تیک روی تقویمتان بزنید. سعی کنید یک رشته طولانی از این تیک ها ایجاد کنید.

   ۸٫ یک دوست پسر/دوست دختر پیدا کنید. احتمالاً به این خاطر به پورنوگرافی معتاد شده اید که آرزو داشتید یک شریک عشقی در زندگی واقعی داشتید. شاید اینقدر خجالتی هستید که نمی توانید در دنیای واقعی با دختر یا پسر موردعلاقه خود حرف بزنید.

   ۹٫ بعد از گذشت یک مدت طولانی—مثلاً شش ماه، یک سال– به خودتان پاداش بدهید.

   ۱۰٫ کارهای اینترنتی مثبت برای خود ایجاد کنید. درمورد یک موضوع خاص عضو یک انجمن شوید. یا وقتی احساس بیکاری و بیحوصلگی میکنید از بازی های آنلاین استفاده کنید.

   ۱۱٫ اگر به هر دلیل دوباره به پورنوگرافی روی آوردید، برای اینکه نتوانسته اید خودتان را کنترل کنید خود را مجازات نکنید چون اینکار فقط اعتماد به نفس شما را پایین می آورد و باعث می شود بیشتر از قبل به پورنوگرافی روی بیاورید. برای چند روز استفاده از فیلم هاف عکس ها، شبکه ها و سایت های پورنو را برای خود ممنوع کنید.

   ۱۲٫ از دوستانی که شما را به اینکارها ترغیب می کنند دوری کنید.

   ۱۳٫ استفاده از کامپیوتر را برای خود محدود کنید. شاید اگر کامپیوتر جلوی رویتان نباشد به فکر این چیزها نیفتید. سعی کنید شب ها پای کامپیوتر ننشینید.

   نکات

   · بفهمید که اعتیاد به پورنوگرافی تنها لذتی نیست که باید از آن دوری کنید، به آن بعنوان یک اعتیاد نگاه کنید که هیچوقت قابل درمان نیست.

   · با کسانی که به آنها اعتماد دارید در این رابطه حرف بزنید و از آنها بخواهید که از شما حساب بکشند. اکثریت مردم به پورنوگرافی اعتیاد دارند اما خجالت می کشند که آن را به زبان بیاورند.

   · پورنوگرافی می تواند باعث شود که در مقابل جنس مخالف خجالتی تر و افسرده تر شوید.

   · در صورت امکان از تنها ماندن در شب ها جلوگیری کنید.

   · موقعیت هایی که این اتفاق ها برایتان می افتد را شناسایی کنید. آیا وقتی بی حوصله هستید به پورنوگرافی روی می آورید یا وقتی عصبانی هستید؟ یا وقتی دلتان شکسته است؟ خسته اید یا احساس تنهایی می کنید؟

   · اگر فکر می کنید والدینتان به شما شک کرده اند به طور خصوصی با آنها حرف بزنید و مشکلتان و برنامه ای که برای ترک آن دارید را برایشان توضیح دهید.

   · در صورت امکان برنامه ای دانلود کنید که کلیه سایت های پورنو را فیلتر می کند.

   · این مشکل مختص شما نیست پس ناراحت نباشید. البته این هم بهانه برای تماشای اینگونه فیلم ها و عکس ها نیست.

   · اگر با گوش کردن به موسیقی هوس میکنید سراغ پورنوگرافی بروید، مراقب خواننده هایی که آهنگ هایشان را گوش می کنید باشید.

   · اگر تصمیم گرفته اید با این عادت خود مقابله کنید، فقط کافی است یک “نه” محکم به خود بگویید و بلافاصله به کار دیگری مشغول شوید.

   · اگر با دیدن یک دختر یا پسر فکرهای اینچنینی به مغزتان رسید، سعی کنید بلافاصله فکرتان را به چیز دیگری مشغول کنید.

   هشدارها

   · وقتی در حال ترک پرنوگرافی هستید، هیچوقت کسی را مجبور به سکس با خودتان نکنید چون اینکار فقط مشکل را بدتر می کند.

   · هیچقت به خودتان اجازه ندهید از تحریک شدن برای رو آوردن به پرنوگرافی احساس گناه کنید. همه آدمها وسوسه می شوند.

   · تماشای پرنوگرافی برای افراد ممنوع و غیرقانونی است. پس قانون مدار باشید.

   · اگر احساس می کنید از نظر هورمونی تحریک می شوید، کارتان را به خاطر آن توجیه نکنید.

   · به خاطر آن از خودتان متنفر نشوید. شاید به نظر عجیب باشد اما اکثر آدم ها پرنوگرافی نگاه می کنند. یادتان باشد شما تبه کار نیستید، یک قربانی هستید.

   · از رفتن به سایت هایی که پرنوگرافی ندارند اما لینک های سایت های پرنوگرافی در آنها هست خودداری کنید.

   • ایسا گفت:

    من چطور باید بهش بگم ک از این کارش خبر دارم ، اخه این عکس ها رو توو گوشیش داره عکس ها رو ذخیره نمیکنه فقط توی صفحه های گروه های واتس اپش ک رفتم دیدیم ، گوشیش رمز و اینا نداره و خیلی وقتها هم دست من هست چون اعتماد داره و فک نمیکنه من تو گوشیش فضولی کنم ب نظرم اگر بش بگم من اینا رو دیدم بدتر شه و بهم بی اعتماد شه

    • دکتر ژاله طاهری گفت:

     در این موارد باید قانون پل طلایی رو رعایت کنید و پل برگشت رو خراب نکنید اگر به طور مستقیم بهشون بگید اول انکار میکنه و بعد دیگه شما متوجه کارهای دیگه اش نمیشید … پس بهتره در این مورد فقط به طور غیر مستقیم انزجار و ناراحتی خودتون رو ابراز کنید … هرچند با توجه به گفته های شما در این مورد جای نگرانی نیست … چون از این اتفاقات در برنامه های اجتماعی میفته ولی اگر ایشون در این مورد مشکلی داشتن شما به همین راحتی نمیتونستید تا این مرحله پیش برید پس به اعتمادی که به شما داره احترام بذارید

 8. ایسا گفت:

  کسایی ک اینا رو براش میفرستن دوستاش هستن ک بعضیا متاهل وو بعضیا هم مجردن. من نمیتونم بگم با همشون قطع ارتباط کن چون تنها میشه ، ولی یبار ب بهانه اینکه اینترنت خوب نیست و گروه ها باعث. میشن ما دیگه با هم خرف نزنیم هم گروه های خودم و هم گروه های اونو با رضایت خودش پاک کردم ولی انگار بعد از چند مدت دوباره عضو شده

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   خب دوست عزیز در این گروه ها ممکنه بدون درخواست شمارو به عضویت دربیارن … به هر حال این موارد بسیار زیاد شده و بهترین حالت حضور داشتن شما در کنارش هست که بتونید اگر مواردی هست مدیریت کنید … دلیلی برای نگرانی شما نیست … نگرانی وقتی باید باشه که به شما اعتماد نداشته باشه ولی در حال حاضر ایشون رابطه خوبی با شما داره و شما میتونید خیلی راحت وارد گوشی و گفتگو هاش بشید

 9. امین گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ۲۲ سالمه و مجردم ، وقتی با دوست دخترم صحبت می کنم یا کنارش میشینم سریع نعوظ اتفاق میفته و در اکثر مواقع رطوبت از آلتم خارج میشه که گاهی از روی شلوارم مشاهده میشه ، با وجود اینکه رابطه جنسی نداشتم اما از زود انزال بودن خودم اطلاع دارم و شدید هم هست
  میخواستم بدونم علت این مسائل میتونه از میل جنسی زیاد باشه؟ یعنی میل جنسی زیاد میتونه عاملی بر عدم کنترل باشه
  ممنون از زحماتتون

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   خب شما در اول رابطه مشترک هستید و حاسیت شما طبیعیه در زندگی مشترک که در اینده برای شما رخ خواهد داد این حالت برای شما از بین میره و این تازگی کمتر خواهد شد برای زودانزالی هم باید در رابطه جنسی به این مورد توجه کنید که وقتی بتونید با همسرتون باتفاق به اوج لذت جنسی برسید (ارگاسم)شما مشکل زود انزالی ندارید

 10. تنها گفت:

  سلام
  ببخشید من یه مشکلی دارم که خیلی افسردم کرده و داره زندگیمو از هم میپاشه.
  من از بچگی دختری بودم که میل جنسی خیلی زیادی داشتم و گاها خودارضایی میکردم و به دلیل خونواده مذهبی که داشتم میترسیدم مشکلمو به کسی بگم و همش عذاب وجدان داشتم… وقتی بزرگتر شدم مشکلم بدتر شد
  با اینحال دلم نمیخواست فقط بخاطر همین نیاز ازدواج کنم و تموم سعیمو کردم ازدواج عاقلانه ای داشته باشم. خیلی صبر کردم و تحمل کردم تا بلاخره ۲۳ سالگی ازدواج کردم و خداروشکر ازدواج خوبی هم داشتم، شوهرمو خیلی دوست دارم و دقیقا مشکل همینه! شوهرم کارش خارج از شهره. واسه همین ماهی فقط هفت روز مرخصی داره و میاد پیشم 🙁 تازه وقتیم که هست نصفش تو خونه مامان اون و مامان من میگذره! وقتیم که نیست فقط روزی دوبار دو سه دقیقه حرف میزنه باهام…همین
  با اینکه اونجا امکانات داره و میتونه منو ببره پیش خودش اینکارو نمیکنه حتی واسه یکی دو روز! 🙁
  میدونه که من خیلی گرمم و همیشه کم دارمش…
  تا حالا هزار بار ازش خواهش کردم ولی به خواستم توجه نمیکنه… واقعا موندم با چه زبونی ازش بخوام!
  فکر میکنم توقع زیادی نیس اگه بخوام شوهرم حداقل نیازمو رفع کنه 🙁
  آخه من اگه تنهایی رو دوست داشتم که دیوونه نبودم ازدواج کنم :((
  ما سکسمون خیلی خوبه و تنها مشکل اینه که شوهرم کم پیشمه و با اینکه یک سال ونیم از ازدواجمون گذشته عطش روزای اولو دارم چون هیچوقت اونقد پیشم نبوده که این عطش رفع بشه
  شما بگین چیکار کنم؟؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   عزیزم اول از همه با خودشون صحبت کنید و تمام این حرفایی رو که به من گفتید رو به ایشون بگید و دلایل ایشون رو هم برای عدم حضور شما در محل کارش بشنوید شاید دلایل قانع کننده ای داشته باشه … ولی اگر نتیجه ای نگرفتید میتونید با خانواده خودتون مطرح کنید تا با واسطه گرفتن از معتمدین خانواده که در واقع همون ریش سفیدان فامیل هستند بتونید این مشکل رو رفع کنید … چون دوری شما در دراز مدت مدت ایجاد سردی و بی انگیزگی خواهد کرد که میتونه زندگی و ازدواج شمارو به خطر بندازه

   • تنها گفت:

    ممنون خانم دکتر
    باهاش صحبت کردم اما فایده ای نداره
    میگه اونجا شلوغ پلوغه! نمیتونم ببرمت
    در حالی که میدونم خانمای همکاراش میرن اونجا و کاملا طبیعیه اما اون میگه من فلانی نیستم که زنش همش اونجا پلاسه!
    کاش فقط این بود…وقتی هم که پیش منه اصلا حواسش نیست بهم…یعنی میبینم که خیلی مهم نیس بود و نبود من…وقتیم که تنهاییم خیلی حرف مشترکی نداریم چون جز سکس و بیرون رفتن کار دیگه ای نمیکنیم
    من خیلی فیلم دوستم و تا حالا هزار بار ازش خواستم باهم فیلم ببینیم ولی تو این یک سال و نیم عقد فقط یه نصفه فیلم با هم دیدیم!
    به نظرتون این طبیعیه؟؟؟

    • دکتر ژاله طاهری گفت:

     خب یا شرایط شغلی ایشون طوری که چنین رفتاری رو میکنه و یا اینکه ذاتا” چنین فردی هست … در واقع اون به شما بی اهمیت نیست ولی نوع رفتارش اینطوریه و شما باید بدونید در اینده ایشون هیچ تغییری نخواهند کرد پس بهتره در مورد خواسته ها و انتظاراتتون صحبت کنید …و یا اینکه میتونید از فردی معتمد در آشنایان و فامیل استفاده کنید …تا بتونه واسطه بین شما و ایشون باشه و حرفتون رو بتونید لااقل بزنید … در غیر اینصورت شما چاره ای جز به صبر ندارید …تا شرایط زندگیتون مهیا بشه و خانواده ای مستقل تشکیل بدید

     • تنها گفت:

      ممنون خانم دکتر
      باهاش خیلی حرف زدم ولی کوچکترین تغییری نکرد…
      میخوام دادخواست طلاق بدم چون واقعا تحمل تنهایی و رفتار بیتفاوتشو ندارم
      بازم ممنون بخاطر راهنماییتون

     • دکتر ژاله طاهری گفت:

      خیلی متاسف شدیم ولی اینو بدونید طلاق پایان کار نیست … و میتونه شروعی تازه برای شما باشه … توکل بخدا کنید کسی از فردای خودش خبر نداره

 11. بیدار گفت:

  باسلام حضور سروران گرامی
  مردی متاهل و ۳۹ ساله هستم که ۱۲ سا ل است با همسر ۳۰ ساله و بسیار مهربانم زندگی میکنم رابطه جنسی ما بسیار گرم است طوری که هر رابطه بیش از یک ساعت مداوم طول میکشد و در هر ارضا همسرم بیش از یک بار به ارگاسم میرسد همیشه هم رابطه با ابراز رضایت ایشان و تشکر خاتمه پیدا می کند مشکل در تعداد رابطه است که تقریبا هرشب با درخواست طرفین انجام میگیرد و با اینکه کار من به گونه ای است که.صبح خروس خوان سر کار میروم و مسافت ۶۰ کیلومتری تا محل کار را با اتومبیلم رانندگی میکنم و غروب ساعت ۷ از محل کار برمیگردم و بعد از آن تادیروقت هفته سه بار برای خرید مایحتاج اقدام میکنم اما تمام این مسایل باعث کاهش میل و رغبت به انجام رابطه نشده حتا در ماه مبارک رمضان ودشواریهای مختص غسل و غیره البته هر.شب تادیر وقت تشریفات حمام را به جا می آوریم چند مدتی است که همسرم رغبت کمتری از خود نشان داده و درخواستهای من را بلاک میکند سوال من این است که آیا این رفتار به علت بالا فتن یا زیاده روی جنسی است و اساسا آیا در انجام سکس زیاده روی نموده ایم همسر من خانه دار است و به صورت طبیعی جلوگیری میکنیم از هیچگونه وسایل کمک جنسی لاتکس پماد یا اعمالی که باعث اشمزاز ایشان باشد استفاده نمیکنیم و در طول عمل همواره خلاقیت و نوآوری داشته ایم آیا احتیاج به مشاوره حضوری داریم و اینکه رفتار به این منوال ممکن است باعث آسیب به ازدواجمان گردد
  نکته:در رابطه با سکس و آنچه دوست داریم به صراحت با هم صحبت میکنیم و از این بابت مشکلی نداریم
  با تشکر

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   خوشبختانه شما در این موارد میتونید راحت با همدیگه صحبت کنید و مشکلی در این مورد نیست … پس اول از همه در این مورد با ایشون صحبت کنید شاید رفتاری باعث این سردی و عدم رغبت در ایشون شده … اگر تونستید این مشکل رو حل کنید که هیچ وگرنه باید با مشاورروانشناس/س.ک.س تراپیست مشورت کنید تا همسر شما رو از جنبه های جسمی و روانی مورد بررسی قرار بده … چون گاهی تغییرات هورمونی و گاهی مواردی همچون استرس و اضطراب میتونه روی این روند تاثیر داشته باشه … در بعد دیگه ممکنه به خاطر اینکه شما باید مدت طولانی کار کنید و فشاری روی شما وارد نشه از رابطه جلوگیری میکنه و به نوعی به شما کمک میکنه … که در گفتگوی دوطرفه تون میتونید علت اصلی رو پیدا کنید

 12. alma.m.b گفت:

  سلام.خسته نباشید.من دختری۱۹ساله هستم ک مدتیه نامزد دارم..امروز من و نامزدم ب صورت ازروی لباس باهم ارتباط حتسی داشتیم ولی نامزدم التش رو وارد نکرد و فقط ارتباط از روی لباس بود..من حواسم نبود و دستم رو ب الت نامزدم زدم وبعد فککنم ب الت خودم تماس دادم..ممکنه بارداری اتفاق بیفته امروز روز۸سیکلمه و یکروز از پریودیم گذشته..
  خواهش میکنم جوابمو یریع بثین خ نگرانم..ممکنه حتی خودش دستش اغشته ب مایع پیش ارضا و منی بوده ک با التم تماس داده باشه

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز اگر دست شما آغشته به مایع منی بوده باشه و مستقیما” با واژن خودتون تماسش داده باشید … بله در موارد نادر میتونه باعث حاملگی بشه ولی بسیار بسیار نادره پس نگران نباشید …. عقب افتادن پریود شما به خاطر اضطراب و نگرانی هست که دارید اگر آرامش خودتون رو حفظ کنید این مشکل برطرف میشه …
   برای اینکه خیالتون راحت بشه تست خون بتا برای حاملگی رو بصورت ازاد در ازمایشگاه های تشخیص طبی بدید … تا خیالتون راحت بشه … و از این استرس خودتون رو رهایی بدید

 13. alma.m.b گفت:

  مرسی خانوم دکتر از پاسختون..خیلی ممنونم..فقط ازمایش بتا رو باید حتما نسخه پزشک باشه؟بعد ازاین اتفاق ک امروز افتاد من دقیقا کی باید ازمایش بدم؟چندساعت بعد؟ باید ناشتاباشم؟خانوم دکتر من تازه دیشب پریودم تموم شد ینی امروز روز۸امم بود..
  خانوم دکتر خ دعام کنین واقعا خ اتفاقی شدخیلی

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   عزیزم اگر پریود شدید پس احتمال حاملگی شما منتفیه … ولی اگر پریود شما به نعویق افتاده میتونید بطور آزاد در خواست این تست رو در آزمایشگاه بدید نیازی به نسخه پزشک نیست
   این آزمایش ۱۰۰ در ۱۰۰ میتونه به شما جواب درست رو بده

 14. alma.m.b گفت:

  سلام
  ببخشید خام دکتر یک سوال داشتم
  اگه حاملگی اتفاق افتاده باشه ممکنه دربازه زمانی۱۴روز شکم جلو بیاد؟؟من نتونستم ازمایش بتابدم فعلا ولی شکمم جلو اومده چون خ لاغرم زود معلوم میشه..ینی ممکنه حامله باشم؟جنین ۱۴روزه ممکنه باعث جلواومدن شکم بشه؟؟
  وای توروخدا بگین خ استرس دارم

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز جنین در هفته دوم بارداری بیشتر شبیه یک تخم مرغه .. با شرایطی که شما گفتید حاملگی بعیده ولی همونطور که به شما گفتم بهتره تست بتا رو حتما” بدید
   و ممکنه برای استرسی که دارید روی سیکل پریود شما تاثیر گذار شده باشه … تاکید من به شما انجام تست بتا بود که تاریخ نهم تیرماه تا به امروز پشت گوش انداختید…
   این تست خیال شمارو راحت و از هجوم استرس و نگرانی دور میکنه …

 15. Hanie گفت:

  با سلام
  خانمی ۲۲ساله هستم و نامزدم ۲۳ ساله
  اخیرا متوجه شدم نامزدم میل جنسی بسیاری داره بطوریکه دو تا سه بار در روز نعوظ داره
  چون ما از هم دور هستیم نمیتونیم رابطه داشته باشیم در این زمانا خیلی علاقه داره واسهک من از پایین تنشون عکس بفرستن دو سه بار فرستادن و چون من ازین کار خوشم نمیاد قول داد دیگه تفرستن ولی دو بار بعد از چهار پنج ماه دوباره فرستادن ولی نه مستقیم از التشون فقط از پایین تنه فرستاد
  ایا اشون انحراف جنسی دارند؟

  • ◄Responder► گفت:

   تا در دوران نامزدی هستید تمام هدفتون روی شناخت هم باشه نه روابط جنسی …پس این هشدارو جدی بگیرید
   برای روابط جنسی وقت دارید که بتونید نسبت بهش اگاهی پیدا کنید …
   امیدوارم ایشون هم بتونه خودش رو کنترل کنه و اگر مشکلی بر سر ازدواجتون نیست زودتر وارد زندگی مشترک بشید

پاسخی بگذارید

*