امروز : دوشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ می باشد.

اتفاقات بدی که برای آلت تناسلی مردان می افتد

اتفاقات بدی که برای آلت تناسلی مردان می افتد

آلت تناسلی در مردان از مهمترین اعضای بدن بحساب می آید و گاهی بی توجهی بسیار ساده در این مورد مشکلات زیادی را برای اقایان به بار می اورد .

غلاف شدگی (invaginated):

یک اصطلاح تخصصی است که پزشکان برای توصیف حالتی از آن استفاده می‌کنند که آلت تناسلی مرد به داخل برگشته و باصطلاح غلاف شده است. این اتفاق ممکن است برای شما نیز رخ دهد. به این حالت اصطلاحاً آلت تناسلی به دام افتاده نیز می‌گویند که معمولاً تا حدی ناشی از نوعی فشار شدید بر روی آن می‌باشد. در واقع، آلت تناسلی با فشار زیاد مستقیماً به درون بافت چربی زیرپوستی واقع در میان لگن و آلت تناسلی فرو می‌رود.

با توجه به عکس‌های نمونه‌های موردی اخیر دکتر وانگ از قربانیان حادثه تصادف با موتور سیکلت، این وضعیت، مشابه با غلاف خالی پوست که بی‌شباهت به انتهای خرطوم فیل نیز نیست، می‌باشد. خبر خوب به گفته دکتر وانگ، این است که این نوع تصادف بسیار نادر است. همچنین از طریق «استخراج با دست» و جراحی تا حد زیادی برگشت پذیر می‌‌باشد. او در گزارش مربوط به یک فرد خوش شانس می‌گوید: «در این حادثه، هیچ آسیب مستقیمی به آلت وارد نشده بود.» و این فرد پس از «استخراج»، بطور نرمال قادر به انجام عمل جنسی و دفع ادرار بود- که البته می‌توان گفت اکثر مبتلایان به SOB در این لیست تا این حد خوش شانس نمی‌‌باشند.

آلت تناسلی ساکسوفونی یا Saxophone Penis:

در نتیجه بسته شدن غدد لنفاوی یا یک عفونت باکتریایی مرتبط با کلامیدیا رخ می‌دهد. بر اساس مطالعه موردی انجام شده در هند، در این بیماری نادر، آلت تناسلی متورم شده و از شکل خود خارج می‌گردد. تورم و پیچ خوردگی آن را می توان با دارو رفع نمود. دفع ادرار نیز بصورت نرمال قابل دستیابی است – البته چنانچه به پهلو بایستید. اما انجام عمل جنسی امکان پذیر نمی‌باشد.

سیم‌های متقاطع یا Crossed Wires:

درمان جراحی روده یا سرطان پروستات وخیم، در موارد بسیار نادر، منجر به «فیستول» می‌شود؛ منظور از فیستول پاره شدن بافتی است که مجرای ادرار را به انتهای روده بزرگ یا مقعد متصل می‌کند. از نشانه های ثبت شده این حالت، چکیدن ادرار از ناحیه مقعد می‌باشد که یعنی مدفوع راه خود را بسوی مجرای ادرار و مثانه پیش می‌گیرد. البته این مشکل کاملا قابل درمان است اما بهبود آن با توجه به مطالب منتشر شده از سوی دپارتمان اورولوژی دانشگاه یوتا، بسیار مشکل و زمان بر می‌باشد.

چنانچه به هنگام آبتنی در رودخانه آمازون شاهد پیرانا (نوعی ماهی کوچک)، کی‌من (نوعی سوسمار) و سفره ماهی (که انتهای دم آن تیغ های زهرآگین دارد) بوده اید، احتمالا آسیب به آلت تناسلی شما وجود دارد. ماهی به این معروف است که تیرهایی را بسوی دهانه آلت تناسلی مردان در حال شنا، پرتاب کرده و مجرای ادرار را مختل می‌کند. به محض فرو رفتن تیر در آلت تناسلی، این گربه ماهی آبهای شیرین، شبکه تیغ‌های چتر مانند خویش را باز می‌کند و با لذت آنها را بسوی شما پرتاب کرده و اجازه می‌دهد تا آنها به خون شما وارد شوند. خارج ساختن این تیغ‌ها دردناک تر از آن چیزی است که بتوان تصورش را کرد.

زنده بگور:

چنانچه تصادفاً قسمتی از بدنه آلت تناسلی به هنگام ختنه همراه با پوست حشفه بریده شود، آلت تناسلی در صورتی رشد می‌کند که به کیسه بیضه متصل می‌باشد. در نتیجه، بدنه در لایه‌ای از چربی انباشه شده در اطراف اندام تناسلی «مدفون شده» یا گیر می‌افتد. تحقیقات انجام شده از سوی دانشکده پزشکی ویرجینیای شرقی نشان می‌دهد که خوشبختانه این حالت کاملا با عمل جراحی بهبود می‌یابد.

منحنی دردسر ساز:

ایجاد پلاک بر روی آلت تناسلی سبب بیماری پیرونی یا انحنای آلت می‌گردد. به عبارتی وجود یک منحنی دراماتیک بر روی آلت تناسلی مرد که به هنگام نعوظ دردناک بوده و عمل جنسی را با مشکل مواجه می‌سازد. موضوع وحشتناک‌تر آن که در ایالت متحده، تشخیص این بیماری، هر ساله بین ۶۵ تا ۱۲۰ هزار مرد میانسال گزارش می‌شود. پزشکان در دانشگاه کارولینای شمالی میگویند دارو و جراحی می‌تواند در درمان این بیماری موثر باشد اما هیچ تضمینی برای بهبود کامل آن وجود ندارد.

آلت شکسته:

بنا به گفته پزشکان دانشگاه ایالتی اوهایو، وقتی هیچ استخوانی برای «شکستن» وجود ندارد، می‌توانی حفره‌های cavernosa آلت تناسلی خود را «بشکنید»- این حفره‌ها لوله‌های استوانه‌ای شکلی هستند که به هنگام نعوظ، مملو از خون می‌گردند. چنانچه در حالت نعوظ – معمولا به هنگام رابطه جنسی شدید- این لوله‌ها خم شوند، امکان پاره شدن آنها و جمع شدن خون در آلت تناسلی وجود دارد که منجر به تورم و از شکل افتادن آلت تناسلی برای همیشه می‌گردد و در صورت عدم انجام سریع عمل جراحی، عملکرد جنسی برای همیشه مختل می‌شود.

تاتو ممنوع:

یک مرد پس از تاتوی نام همسرش بر روی آلت تناسلی خویش، به مدت ۳ ماه از نعوظ دایمی آلت نیمه سخت خود رنج برد. دلیل آن، فرو رفتن سوزن تاتو در عمق اندکی بیشتر از حالت نرمال و ایجاد جریان غیرعادی فشار خون در این ناحیه بوده است.
منبع: تریبون آزاد

بازدید: ۸۹۲۴۶۵

رتبه مقاله درگوگل:5-Stars

ارسال نظرات

۱۶ دیدگاه برای “اتفاقات بدی که برای آلت تناسلی مردان می افتد”

 1. ناشناس گفت:

  خودمونیم این آلت مردانه هم چه دردسرایی داره

 2. سارا گفت:

  این تاتو خیلی برام عجیب بود تا حالا نشنیده بود جالبه….

 3. سارا گفت:

  دیگه جا نبود تاتو کنه…

 4. یاور گفت:

  سلام یه سوال داشتم به نظر شما ورزش آلت میتونه موجب دراز شدن آلت بشه؟

 5. ناشناس گفت:

  چون آلت تناسلی هیچ عضله ای نداره فکر نمیکنم ورزش کردن بتونه در دراز شدن تأثیر داشته باشه

 6. ناشناس گفت:

  تا حالا نمیدونستم آلت هم ورزش داره

 7. مهشید گفت:

  همه جای بدن ورزش مخصوص به خود داره

 8. ناشناس گفت:

  سلام آیا بیماری پیچ خوردگی بیضه داریم؟اگه داریم چه درمانی برای آن وجود داره؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   پیچ خوردگی بیضه یا تورشن بیضه ( testicle torsion ) :چرخش طناب بیضه پدیده غیر شایعی است که اکثرا در مردان بالغ دیده می شود و منجر به اختلال خونرسانی بیضه می گردد بطوری که اگردرمان در عرض ۳ تا ۴ ساعت انجام نشود ممکن است باعث چروکیدگی دائمی بیضه گردد …درد بیضه اولین علامت است که پس از ان توده کوچک و حساس در قطب فوقانی بیضه لمس می شود .و این علامت بسیار اختصاصی است بطوری که اگر با کشیدن پوست روی ان توده آبی رنگی دیده می شود .در معاینات بعدی تمام بیضه متورم و حساس است که در این مرحله افتراق پیچش بیضه از ضمائم مطرح می شود ….و درمان اون هم با جراحی همراهه

 9. دکتر ژاله طاهری گفت:

  در چه قسمتی ؟

  • starhammer گفت:

   پائین سر آلت و بدنش کاملا پخش شدن!

   • دکتر ژاله طاهری گفت:

    دوست عزیز باید در این مورد حتما” با متخصص عفونی مشورت کنید
    رایطی که می توانند آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار دهند عبارتند است:
    مشکل در نعوظ و انزال: این حالت ممکن است شامل اختلال نعوظ، نعوظ طولانی مدت و دردناک، انزال زودرس، ناتوانی در انزال و انزال به داخل مثانه (به جای خارج شدن منی از آلت، منی وارد مثانه می شود) شود.
    عفونت های منتقله از راه جنسی: عفونت های مقاربتی مختلفی می توانند بر روی آلت تناسلی مردانه تاثیر بگذارند از جمله زگیل تناسلی، سوزاک، سیفلیس، کلامیدیا و تبخال تناسلی. برخی از علائم مشترک این بیماری ها عبارتند از ادرار دردناک، ترشحات از آلت تناسلی مردانه، زخم و یا تاول روی آلت تناسلی و یا در نواحی تناسلی.
    مشکلات پوست ختنه گاه: یکی از بیماری های شناخته شده فیموز “phimosis” نام دارد که در مردان ختنه نشده بروز می کند.
    بیماری ها و مشکلات دیگر: عفونت های قارچی می توانند مانند لکه های قرمز رنگ و یا تکه های سفید رنگ بر روی آلت تناسلی رشد کنند. التهاب سر آلت نیز ممکن است باعث درد و ترشحات از آلت شود. بیماری پیرونی “Peyronie” یک بیماری مزمن است که می تواند منجر به بروز زخم های غیر طبیعی داخل آلت تناسلی شده و ممکن است در نعوظ اختلال ایجاد کند. سرطان آلت تناسلی مردانه نیز یکی دیگر از مشکلات و بیماری های آلت تناسلی است که البته بسیار نادر است…

پاسخی بگذارید

*