امروز : شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ می باشد.

برقراری روابط جنسی رضایت‌بخش

برقراری روابط جنسی رضایت‌بخش

برقراری روابط جنسی رضایت‌بخش

برقراری روابط جنسی رضایت‌بخش بین زن و شوهر یکی از موثرترین روش‌های کاهش استرس می‌باشد. متاسفانه در بسیاری از موارد مشاهده می‌شودکه برخی افراد وقتی که دچار استرس شدید می‌شوند، روابط جنسی خود را فراموش می‌کنند، اما این فراموشی باعث تشدید میزان استرس آنها می‌شود، در حالی که برقراری روباط جنسی خود کاهش‌دهنده میزان استرس می‌باشد. وقتی که فرد برای مدتی روابط جنسی خود را به تاخیر می‌اندازد، باعث افزایش ترشحات غدد جنسی و در نتیجه افزایش تمایل فرد به طرف جنس مخالف می‌شود که این امر خود باعث ایجاد تغییراتی در خلق و خو و گرایشات فرد می‌شود که نتیجه آن افزایش میزان استرس است. در صورتی که وقتی روابط جنسی برقرار می‌شود، این روابط باعث تخلیه هیجانی و تخلیه ترشحات غدد جنسی می‌شود و به دنبال احساس لذتی که برای فرد ایجاد می‌شود، استرس کاهش پیدا می‌کند.

اما در خصوص بحث روابط جنسی باید به این نکته توجه داشته باشیم که روابط جنسی بین زن و شوهر دارای دو جنبه جسمی و روانی می‌باشد که اهمیت جنبه روانی آن به مراتب بیشتر از جنبه جسمی می‌باشد.

روابط جنسی زمانی می‌تواند باعث تخلیه استرس شود که به جنبه روانی آن توجه ویژه‌ای مبذول شود. یعنی این‌که روابط جنسی زمانی کاهش‌دهنده استرس می‌باشد که بین زن و شوهر کدورتی وجود نداشته باشد و در حین برقراری این رابطه زوجین همدیگر را کانون توجه و مهر و محبت خود قرار دهند. وقتی که چنین شرایطی وجود داشته باشد، زوجین پس از پایان این ارتباط به احساس آرامشی پایدار دسترسی پیدا می‌کنند. اما اگر چنین شرایطی وجود نداشته باشد و زوجین بیشتر به منظور رهایی از فشار جنسی اقدام به برقراری رابطه بنمایند، نتایج خیلی خوبی به دست نخواهند آورد.

نکته دیگر در خصوص تاثیر روابط جنسی بر کاهش میزان استرس این است که روابط جنسی باید در یک زمان و مکان آرام و به دور از تنش برقرار شود. هرگز در مواقعی که از نظر زمانی در محدودیت هستید و دغدغه زودتر تمام شدن کار را دارید و یا این‌که از نظر مکانی آرامش ندارید و استرس این‌که هر لحظه فرزندان شما سر برسند شما را آزار می‌دهد، اقدام به برقراری روابط جنسی نکنید. برقراری روابط جنسی در چنین اوضاع و احوالی نمی‌تواند تاثیر زیادی در کاهش میزان استرس شما داشته باشد، بلکه بیشتر به یک انجام وظیفه شبیه می‌باشد که برخی زوجین تصور می‌کنند که در قبال همسرشان وظایفی به عهده آن‌هاست که صرفا به فکر ادای وظیفه خود هستند و هدف دیگری را دنبال نمی‌کنند.

به هر حال روابط جنسی در حد معقول یکی از روش‌های مهم کاهش استرس می‌باشد و فراموش کردن آن افزایش‌دهنده استرس می‌باشد. لازم به ذکر است که در برخی موارد مشاهده می‌شود که برخی افراد دچار استرس شدید هستند، برای رهایی از استرس شدیدا به روابط جنسی روی می‌آورند و در آن بیش از حد افراط می‌کنند، به طوری که همسران آنها از این وضعیت به شدت به ستوه می‌آیند. در حالی که همانگونه که متذکر شدیم، روابط جنسی یکی از روش‌های کاهش‌‌دهنده استرس است و درمان‌کننده قطعی استرس نمی‌باشد، بلکه برای درمان قطعی استرس باید عوامل بوجود آورنده آن را شناسایی کنیم و برطرف نماییم و همچنین از روابط جنسی نیز به عنوان یک عامل کاهش‌دهنده استفاده کنیم، نه این‌که از آن انتظار درمان کامل داشته باشیم.

316

ورزش

ورزش کردن یکی از روش‌هایی است که همه متخصصان و صاحبنظران در مورد آن در خصوص کا هش استرس هم‌عقیده هستند. ورزش یک راهبرد مناسب و کارآمد برای تامین سلامت جسمانی و روانی افراد است. امروزه متخصصان به ورزش به عنوان راهبردی اثربخش در ایجاد آرامش و کاهش استرس عقیده دارند. ورزش انسجام فیزیولوژیکی بدن را افزایش می‌دهد و به افراد کمک می‌کند تا وزن ایده‌آل را حفظ کنند و احتمال چاقی را کاهش دهند. ورزش مداوم ضربان قلب را به صورت کلی کاهش می‌دهد، چون ورزش باعث قوی شدن قلب شده و قلب قوی می‌تواند میزان بیشتری از خون را در هر ضربه پمپاژ کند. ورزش منظم و مناسب نیروی عضلانی، استقامت و انعطاف‌پذیری را افزایش می‌دهد و تنش عضلانی مزمن را تسکین می‌بخشد. ورزش کارآیی قلبی – تنفسی را بهبود می‌دهد و با خستگی مفرط و بی‌خوابی مبارزه می‌کند. همچنین ورزش موجب کاهش چربی، فشار خون، کلسترول، افت کارکردی و مرگ و میر می‌شود.

ورزش موجب افزایش گردش خون می‌شود و باعث می‌گردد که فرد عمیق‌تر نفس بکشد، ورود اکسیژن را همچنین به بدن افزایش می‌دهد و سلول‌های ایمنی را تغذیه می‌کند. تغذیه سلول‌های ایمنی نیز مقاومت بدن را در برابر بیماری افزایش می‌دهد. همچنین ورزش تحمل بدن را در برابر تغییرات دما (گرما و سرما) بهبود می‌بخشد.

به طور کلی فواید عمومی ورزش به شرح زیر می‌باشد:

۱- ملاقات با مردم و اجتماعی شدن

۲- افزایش نیرو و استقامت جسمانی فرد. کسانی که ورزش می‌کنند، می‌توانند کارها را بدون خستگی انجام دهند

۳- جایگزینی ماهیچه به جای چربی و افزایش کشیدگی طبیعی عضلات

۴- کاهش وزن و بهره‌گیری و جذب بهتر غذا

۵- بهبود وضع ظاهری از طریق کشیدگی عضلات و کاهش وزن

۶- نیرو بخشیدن به قلب و ریه‌ها و بهبود گردش خون و کاهش ضربان قلب و پایین آمدن فشار خون. ورزش موجب افزایش حرکت گلبول‌های قرمز و در نتیجه تسهیل جریان خون در سرتاسر بدن می‌گردد.

۷- بهبود توانایی فرد برای خواب و آرمیدن.

۸- ارتقای عملکرد قلب و کاهش بیماری‌های قلبی.

اما آن‌چه که به بحث ما مربوط می‌شود، بررسی تاثیر ورزش و کاهش استرس می‌باشد که ورزش علاوه بر کاهش استرس، افسردگی و اضطراب را هم کاهش می‌دهد. ورزش یک راهبرد اثربخش در ایجاد آرامش و کاهش استرس است و در واقع یک سوپاپ ایمنی برای استرس فراهم می‌کند.

ورزش‌هایی مانند دومیدانی، شنا، پیاده‌روی سریع، دوچرخه‌سواری، قایقرانی، طناب زدن، وزنه‌برداری که هم باعث افزایش ضربان قلب و تنفس می‌شوند، بیشترین تاثیر را در کاهش میزان استرس دارند. علاوه بر اینها بتوانید هفته‌ای یک بار به کوه بروید و از آرامش و هوای پاک کوهستان بهره‌مند شوید، میزان استرس شما به شدت کاهش پیدا می‌کند.

در هنگام ورزش کردن به نکات زیر نیز توجه داشته باشید:

– آن‌چه را که می‌خواهید از طریق ورزش به دست بیاورید، در ذهنتان تجسم کنید. خودتان را در حال دستیابی به فواید ورزش در نظر بگیرید.

– اعتدال و میانه‌روی را فراموش نکنید. یعنی این‌که فرد باید به آرامی ورزش را شروع کند و خود را خسته نکند و تحت فشار قرار ندهد. ورزش باید وسیله تفریح و سرگرمی باشد، نه عذاب و زجر.

– روی همه فواید ورزش تمرکز کنید و آنها را مورد توجه قرار دهید. در این حالت احساس می‌کنید که آرامش و انرژی شما بیشتر می‌شود. سرحال می‌شوید، دقت و تمرکز حواستان بیشتر می‌شود و خوابتان بهبود می‌یابد.

– پیشرفت ورزشی خود را ثبت و یادداشت کنید و آنها را نگه دارید. این یادداشت‌های روزانه و هفتگی مربوط به پیشرفت، انگیزه شما را ارتقا می‌دهد و می‌تواند برای چک کردن وزن و فشار خونتان مورد استفاده قرار گیرد.

– سعی کنید ورزش را با دیگران انجام دهید. ورزش کردن با کسانی که روابط صمیمانه‌ای با آنها دارید، باعث لذت بیشتر شما و اثربخشی بیشتر ورزش خواهد شد.

– یک برنامه مناسب ورزشی را تدوین کنید، بیشتر ورزش‌هایی را انجام دهید که علاقه بیشتری به آنها دارید.

– بهترین نوع ورزش برای کنترل استرس و سلامتی ورزش‌های ملایم و موزون می‌باشد. نسبت به برنامه ورزشی خود تعهد داشته و آن را به اطلاع اطرافیان برسانید.

316

– یک جدول زمانی برای ورزش کردن خود مهیا کنید.

پس از آشنایی با تاثیر آرمیدگی عضلانی، ورزش و تغذیه در کاهش استرس، حال نوبت به آن رسیده است که با سایر روش‌های کاهش استرس آشنا شوید. تحقیقات نشان داده است که افراد برونگرا افرادی که دارای شبکه وسیعی از دوستان هستند، معمولا دارای آرامش بیشتری هستند. وقتی که شما در یک جمع صمیمانه با دوستان همفکر خود قرار می‌گیرید، احساس می‌کنید که در مقابله با مشکلات زندگی تنها نیستید، بلکه دوستان نزدیک و دلسوزی دارید که در هنگام بروز مشکلات به شما کمک خواهند کرد. اگرچه ممکن است در هنگام بروز سختی‌ها و مشکلات بسیاری از دوستان و نزدیکان از شما جدا شوند و هیچ کاری هم برای شما انجام دهند، اما تصور این‌که دارای یک مجموعه از دوستان صمیمی و دلسوز هستید که همیشه در کنار هستند، خود به خود به شما آرامش می‌دهد، بنابراین سعی کنید از این راهکار به بهترین وجه استفاده نمایید. یعنی این‌که تعدادی دوست صمیمی و همفکر برای خود انتخاب نمایید و هفته‌ای یکی دو بار یک اجتماع دوستانه تشکیل دهید، جشن برگزار نمایید، به کوه بروید، مهمانی بگیرید و… شاید برای شما باورکردنی نباشد که این روش تا چه حد می‌تواند میزان استرس شما را کاهش دهد. همه ما می‌دانیم که میزان استرس در دو دهه قبل به مراتب کمتر از میزان استرس در جامعه فعلی ما بوده است. اگرچه جامعه فعلی ما نسبت به بیست سال گذشته به شدت تغییر کرده و متحول شده است، اما یکی از عوامل اصلی افزایش استرس در جامعه ما کاهش ارتباطات اجتماعی است. کاهش ارتباطات اجتماعی باعث شده است که انسان امروزی در جمع زندگی می‌کند، اما در اصل تنهاست. اما وقتی که بتوانیم این ارتباطات اجتماعی را افزایش دهیم، از میزان تنهایی ما کاسته می‌شود و به دنبال آن آرامش بیشتری پیدا می‌کنیم.(مشاوره جنسی)

در نظر داشته باشید در خیلی از مواقع این خود ما هستیم که می‌توانیم با ارتباط برقرار کردن با افراد جامعه، همکاران، دوستان، افراد خانواده و بسیاری از کسانی که در زندگی ما هستند، از مشکلات روحی و فکری خود کم کنیم.
منبع: تریبون آزاد

بازدید:۳۹۶۵۳۲

رتبه مقاله درگوگل:3.5-Stars

ارسال نظرات

۱۰ دیدگاه برای “برقراری روابط جنسی رضایت‌بخش”

 1. vahideh گفت:

  من پنج ساله که ازدواج کردم. رابطه جنسیه خیلی خوبی هم با همسرم داشتم. ایشون بعد از یکسال که از زندگیمون میگذشت به دلیل اینکه اعتیاد پیدا کردن خیلی تو رابطمون سرد شدن. من یک فرزند هم دارم. الان حدود پنج ماهه که ترک کردن و سالمن و میل جنسیشون خیلی زیاد شده. حدود یک ماهه پیش من عفونت ادراری داشتم و نمیتونستم نزدیکی کنم بعد از اونم بنا به شرایط نشد که یه رابطه خوبی که ایشون انتظار دارن رو داشته باشیم. الان تقریبا یک هفته است که اخلاقش بد شده همش با من بد رفتاری و بی محلی میکنه. مثلا دیشب من آماده بودم بهش که گفتم گفت تو بخاطر من میگی منم نمیخوام. نمیدونم باهاش چیکار کنم. من چهار سال سرد بودنش رو تحمل کردم ولی اون دو هفته نتونست تحمل کنه. منم اصلا زن سردی نیستم شرایط جوری بود که حدود دو هفته نشد که انجام بدیم. حالا میخوام بدونم باید چیکار کنم؟ ممنون

  • ◄Responder► گفت:

   قرار نیست کار خاصی انجام بدید با ایشون صحبت کنید و شرایط رو توضیح بدید … اقایون در بحث هایی که استدلالی باشه کوتاه میان
   پس با ایشون صحبت کنید و اینکه شما راه هایی رو باید در دوران زندگی مشترک اموزش دیده باشید که بتونید میل جنسی ایشون رو ارضا کنید

 2. شهرام گفت:

  با سلام
  اگر راهنمایی بفرمائید ممنوون میشم
  همسرم علاقه زیادی دارد که من منی را در واژن بریزم اما از باردارشدن ایشان بسیار نگران هستم.
  آیا راهی هست که بدون بارداری این عمل را انجام داد؟ مثلا اگر بلافاصله پس از پایان پریودی ، منی در واژن ریخته شود احتمال بارداری وجود دارد؟
  ممنون از سایت خوبتان

 3. Maryam گفت:

  با سلام
  من خانمی ٢۵ ساله هستم، موقع لب گرفتن با شوهرم هیچ حسی ندارم. از همه شنیده بودم که لب گرفتن یکی از مراحل تحریک کردن است ولی خودم هیچ حسی موقع لب گرفتن ندارم، داروی خاصی هم استفاده نمیکنم الان ولی چند سال قبل برای اسم از داروهای کورتون و الرژی استفاده میکردم. نداشتن حس من به چه علت است؟ ممنون میشوم راهنمایی کنید

  • ◄Responder► گفت:

   این حس شماست که هنوز بیدار نشده
   ولی دلیلی نمیشه که شما مشکلی داشته باشید … روی مواضع دیگه از بدنتون تمرکر کنید
   به هر حال هر کسی متخصص بدن خودشه
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

 4. شکیب گفت:

  سلام خسته نباشید، من هنگام رابطه جنسی از کاندوم لاتکس استفاده می کنم،ولی بازم میترسم بیماری های مراقبتی نگیرم از جمله ایدز با هپاتیت ،این سایت هارو میخونم ترسیده شدم باید چیکار کنم … کاندوم لاتکس چقدر میتونه امن باشه ۱۰۰%

  • ◄Responder► گفت:

   این جنس از بهترین و مرغوبترین مواد ساخته میشه که خاصیت کشسانی بالایی داره و میتونید ۱۰۰ درصد اطمینان داشته باشید
   ولی مثل هر وسیله دیگه ای میتونه در وسط عمل شما دچار مشکل یا سوراخی بشه که کاملا طبیعیه
   آنچه که امروزه نیاز به شناخت و آموزش استفاده صحیح از کاندوم را ضروری می کند، نقش موثر و اثبات شده کاندوم در جلوگیری از بیماری های آمیزشی و از جمله ایدز می باشد.
   کاندوم بهترین محافظ در برابر بیماری های آمیزشی محسوب میشود. چون کاندوم صرفنظر از جنسیت افرادیکه با یکدیگر نزدیکی جنسی انجام میدهند، مانع از ارتباط و آمیختن ترشح های داخلی و راه پیدا کردن ویروس های احتمالی به بدن شرکای جنسی می شوند.

   استفاده از کاندوم با توجه به ارزان بودن و استفاده آسان آن در مقابل ابتلا به انواع بیماریهای مقاربتی و ایدز امری عقلانی است، چرا که ابتلا به این بیماری ها هزینه‌های درمانی سنگین و مشکلات روانی بسیاری را درپی خواهد داشت.به علت پایین بودن فرهنگ مصرف و کم بودن اطلاعات، گاهی افراد اظهار میکنند که مصرف کاندوم باعث پایین آمدن لذت میشود که این فقط یک تفکر غلط است ومصرف کاندوم هیچ تاثیری در این پدیده ندارد.

   دلایل استفاده از کاندوم :
   -کاندوم تنها وسیله ای است که در صورت استفاده صحیح و همیشگی قادر به پیشگیری از بیماری های آمیزشی و از همه مهمتر ایدز است.

   -کاندوم یکی از مطمئن ترین راه های پیشگیری از بارداری ناخواسته در صورت استفاده صحیح و همیشگی است.

   -کاندوم بر خلاف بعضی از راه های پیشگیری از بارداری دارای هیچگونه عوارض جانبی نمی باشد.
   -کاندوم ها درشکل ها، رنگ ها، طعم و بو، بافت ها و اندازه هایی متنوع ارایه می شوند که می توانند لذت در نزدیکی را افزایش دهند.

   -استفاده از کاندوم بسیار ساده است. تنها با کمی تمرین در مورد نحوه استفاده صحیح از آن شما قادر خواهید بود از لذت ارتباط جنسی با اطمینان خاطر کامل بهره ببرید.

   -کاندوم را تنها در موقع نزدیکی باید استفاده کرد. بر خلاف دیگر راه های پیشگیری که شما بایستی زمان مصرف و نوع استفاده از آن ها را مد نظر داشته باشید.

   -استفاده از کاندوم در مردانی که انزال زودرس دارند مفید بوده است و سبب تاخیر انزال و در نتیجه حفظ غرور میشود.استفاده از کاندوم روشی ارزان بوده و استفاده شخصی از آن نیز راحت میباشد و احتیاج به راهنمایی زیادی ندارد.بعلاوه هرگاه لازم باشد میتوان همراه سایر روشهای دیگر جلوگیری، استفاده کرد، مانند چند ماه اول وازکتومی. بعد از قطع مصرف آن نیز میتوان حاملگی را ایجاد نمود و بدین ترتیب فاصله دلخواه سنی را بین فرزندان ایجاد نمود.

   هر کاندوم برای یکبار مصرف است و قبل از مصرف لازم است به تاریخ انقضای آن توجه نمود و اگر از تاریخ آن گذشته است، از مصرف آن جدا خودداری کرد.

   کاندوم,انواع کاندوم,کاندوم زنانه,کاندوم زن

   آنچه درباره کاندوم باید بدانید

   جنس اکثر کاندومها لاتکس است که جنس ارجح و مرغوب میباشد با اینحال در بازار کاندوم های دیگری هم وجود دارد که بهتر است مصرف کنندگان نسبت به این مسئله هوشیاری لازم را داشته باشند.
   به این دلیل که هم نازکتر و هم مقاومتر و هم احتمال سرایت بیماری و ویروس در آنها کمتر است.البته گاهی بعضی خانم ها نسبت به کاندومهای لاتکس دار حساسیت دارند که در این حالت بهتر است از کاندوم بدون لاتکس استفاده شود. از نظر اینکه از چه اندازه ای استفاده شود معمولا همه از انواع متوسط و معمولی استفاده میکنند ولی این مسئله در کشورهای دیگر به دلیل فرهنگ بالای مصرف تفاوت میکند ومصرف کنندگان ترجیح میدهند از اندازه های متناسبتری استفاده کنند.

   اغلب کاندوم ها به طور معطر عرضه میشود بطوری که در غیر اینصورت باعث دلزدگی مصرف کنندگان میگردد. البته منظور از دلزدگی این هست که چون بعضی از زوجین تمایل به سکس دهانی دارند ممکن است بوی نامطبوع کاندوم اثر نامطلوبی در مراحل انها داشته باشد.

   نکات مهم در مورد کاندومها:

   -نحوه نگهداری کاندوم
   یکی از نکات در نگهداری کاندوم این هست که سعی کنید کاندوم را همیشه در یک جای مشخص و معین و درضمن قابل دسترس نگهداری کنید. همچنین کاندوم را باید در محلی دور از حرارت، فشار، نور آفتاب و رطوبت دائمی نگهداری کرد چرا که در غیر اینصورت نمیتوان به آن اطمینان کرد مثلا کیف پول جیبی شما که هر روز متحمل فشار است جای مناسبی برای نگهداری کاندوم نیست.

   برای نرم کردن و لغزنده کردن کاندوم میتوان از ژلهای مخصوص اینکار و لیزکننده‌ها (لوبریکیشن‌ها) که مواد اصلی آنها آب میباشد استفاده نمود و از چرب کردن کاندوم جدا خودداری کرد که هر نوع چربی (وازلین، روغن و …) باعث خرابی کاندوم میشود. این نوع ژلها را میتوان از داروخانه‌ها تهیه کرد.

   تماس کاندوم با اشیاء برنده هنگام استفاده از آن مثل ناخن بلند و انگشتر ممکن است باعث پارگی کاندوم شود استفاده از کاندوم با توجه به ارزان بودن و استفاده آسان آن در مقابل ابتلا به انواع بیماریهای مقاربتی و ایدز که به صورت مختصر درباره آنها توضیح داده خواهد شد، امری عقلانی است، چرا که ابتلا به آنها هزینه‌های درمانی سنگین و خلاهای روانی بسیاری را پی‌آمد خواهد داشت.

   گاهی به علت رنگی بودن کاندوم چنین به نظر میرسد که ضخامت آن بیشتر یا کمتر از حد معمول است در حالیکه رنگ تند کاندوم چنین تصوری را میدهد. به علت پایین بودن فرهنگ مصرف و کم بودن اطلاعات، گاهی افراد اظهار میکنند که مصرف کاندوم باعث پایین آمدن لذت میشود که این فقط وهم و تفکر غلط است ومصرف کاندوم هیچ تاثیری در این پدیده ندارد.

   چنانچه در هنگام نزدیکی متوجه پارگی یا سوراخ در کاندوم شدید و یا نزدیکی مشکوک به حاملگی ناخواسته داشته‌اید با استفاده از قرصهای پیشگیری از بارداری به روش زیر میتوان از وقوع یک حاملگی ناخواسته جلوگیری کرد:بلافاصله (حداکثر تا ۷۲ ساعت) پس از نزدیکی مشکوک به حاملگی ناخواسته ۲ عدد قرص پیشگیری از بارداری از نوع اچ.دی (سفید رنگ) را همزمان با هم و ۱۲ ساعت بعد ۲ عدد دیگر از همین قرص میل شود. (جمعا ۴ قرص اچ.دی)

   چانچه قرص اچ.دی در دسترس نبود میتوانید بلا فاصله ۴ قرص ال.دی (کرم رنگ) را با هم و ۱۲ ساعت بعد ۴ قرص دیگر از همین قرص میل شود. (جمعا ۸ عدد قرص ال.دی) بخاطر داشته باشید که هرچه خوردن قرصها را سریعتر شروع نمایید امکان موفقیت این روش برای پیشگیری از حاملگی ناخواسته بیشتر است.

   گرچه این روش در اکثر موارد از بارداری ناخواسته جلوگیری میکند، ولی تاثیر آن صد در صد نیست و استفاده از این روش مختص موارد اورژانس و اضطراری میباشد و نباید بعنوان یک روش پیشگیری مستمر مورد استفاده قرار گیرد.

   چه کاندومی مصرف کنیم؟
   حتما میبایست از کاندومهای شناخته شده و تست شده مصرف کرد چرا که سوراخهای کاندوم ممکن است به اندازه‌ای ریز باشد که فقط دستگاههای الکترونیکی بتواند آن را تشخیص دهد ولی اسپرم و ویروس میتوانند از آن عبور کنند و چشم معمولی قادر به دیدن آن نباشد، لذا حتما و همیشه از کاندوم‌هایی که صد در صد تست الکترونیکی شده مصرف کنید و در خرید آن به مارک کاندوم توجه کنید که حتما از مارکهای معتبر باشد چرا که اخیراً برخی از کشورها اقدام به تولید کاندومهایی با مارک و حتی شکل بسیار مشابه به مارکهای معروف کرده‌اند که کیفیت اصلی آن را ندارد و تست نشده هستند.

   همچنین کاندومهایی با عکسهای سکسی وجود دارد که اکثراً کیفیت جالبی ندارند و بصورت غیر اتوماتیک بسته‌بندی میشوند و یا اگر هم وارداتی باشند بصورت قاچاق وارد میشوند و این گونه واردات ایجاب میکند که کاندوم به صورت فئله و تحت فشار و فاقد شرایط مطلوب وارد شود که این امر خود از کیفیت آن میکاهد.ذکر این نکته حائز اهمیت است که هیچوقت عکس روی کاندوم (بطور کلی هر کالایی) بیانگر کیفیت آن نیست.

   کاندوم,انواع کاندوم,کاندوم زنانه,کاندوم زن

   آنچه درباره کاندوم باید بدانید
   روش استفاده از کاندوم مردانه
   کاندوم را باید قبل از نزدیکی و در حالت نعوذ روی آلت کشید بطوریکه آنرا کاملا بپوشاند زیرا در ترشحات مرد قبل از انزال نیز اسپرم وجود دارد.هنگام استفاده میبایست فضای خالی کوچکی که در انتهای کاندوم وجود دارد و مایع منی در آن جمع میشود را خالی کرد.یعنی برآمدگی ابتدای کاندوم که یک فضای خالی و محل جمع شدن مایع منی هست را توسط دو انگشت شصت و میانه گرفت، بطوریکه از هوا خالی شود. بعد با دست دیگر آنرا نصب نمود زیرا در غیر اینصورت هوای جمع شده در فضای خالی مذکور، در حین دخول باعث پاره شدن کاندوم میشود.
   نباید برای مصرف کاندوم را هنگامیکه از بسته باز میکنیم از حالت حلقوی درآوریم سپس آنر را نصب کنیم زیرا در اینصورت دیگر کاربرد ندارد و پس از نصب گشاد میشود و لق میزند.مصرف کاندوم مانند وقتی است که جوراب را حلقه میکنید و بعد نوک پا را در آن میگذارید و با لغزاندن و باز و کردن حلقه جوراب، آن را روی پای خود میکشید.

   مصرف کاندوم هم تقریبا چنین حالتی دارد.گاهی درحین نصب کاندوم، متوجه میشوید کاندوم نصب نمیشود و هر چه آن را به پایین می‌غلطانید فایده‌ای ندارد. در این مورد شما کاندوم را بر عکس گذاشته‌اید، پس لازم است قبل از نصب (بدون باز کردن) یک فوت داخل کاندوم بکنید (مثل بادکنکی که فوت میکنید) باز میشود و میتوانید جهت صحیح آن را تشخیص دهید.بعد از انزال لازم است که کاندوم را درآورید و سر آن را تا بزنید و سپس در یک دستمال کاغذی و بعد در سطل آشغال بندازید. از انداختن کاندوم درتوالت و دستشویی خودداری کنید زیرا کاندوم غیر قابل حل شدن در هر ماده‌ای است و بهترین راه انداختن آن در کیسه زباله است

 5. شکیب گفت:

  سپاس از پاسخ، از کجا بفهمیم کاندوم اصل است و دارای سوراخ نیس، درضمن اگر کاندوم سوراخ شود و منی وارد بدن شود کدامیک در معرض خطر ایدز هستند زن یا مرد؟

  • ◄Responder► گفت:

   اگر واقعا کاندوم پاره بشه و به هر نحوی در ارتباط مستقیم قرار بگیرید ..هر دو در معرض بیماریهای مقاربتی هستید
   لاتکس از مقاومت کششی بالایی برخوردار است بطوری که میتوان آنرا قبل از اینکه پاره شود تا ۸۰۰ درصد تحت کشش قرار داد. یعنی یک کاندوم را میتوان تا ۱۲۰ سانتی متر تحت کشش قرار داد بدون اینکه پاره شود.

   لاتکس دارای قابلیت کش آمدن بسیار زیادی است و همچنین معمولا می تواند تا ۳۰ مگا پاسکال را تحمل نماید (پاسکال واحد فشار است یعنی اگر یک وزنه ۳۰۰۰ کیلویی را در یک متر مربع قرار بدهید) همچنین به طور طبیعی میتواند تا بیشتر از ۸۰۰٪ برابر خودش کش بیاید و بزرگ گردد.پس احتمال پارگی و سوراخ شدنش بسیار کمه

   ۲ درصد کاندومها (کمتر از ۲ کاندوم در هر ۱۰۰ کاندوم) به دلایل زیر دچار پارگی می شوند:
   ۱- استفاده نادرست از کاندوم.
   ۲- استفاده از لغزنده کننده های پایه روغن با کاندوم های با جنس لاتکس.
   ۳- نگهداری غیر اصولی کاندومها.
   ۴- آسیب دیدن آنها توسط ناخن و دیگر اشیاء برنده وتیز.
   ۵- باز کردن بسته حاوی کاندوم با قیچی، چاقو ویا دندانها.
   ۶- درست قرار ندادن کاندوم روی آلت.
   ۷- آمیزش جنسی طولانی مدت و یا خشن.
   ۸- استفاده از کاندوم در مقاربتهای غیر مهبلی(مقعدی).
   ۹- استفاده بیش از یک بار از کاندوم.
   ۱۰- استفاده از کاندوم های تاریخ گذشته.

   ۱۱- استفاده از کاندوم با اندازه کوچکتر از آلت.
   ۱۲- عدم استفاده و یا استفاده ناکافی از لغزنده کننده های مناسب.

   اعمالی که بعد از پارگی کاندوم در حین نزدیکی باید انجام داد
   در صورت پاره شدن و یا خارج شدن کاندوم حین نزدیکی فوراً مقاربت را متوقف کرده و از کاندوم جدیدی استفاده کنید. چنانچه احتمال بارداری ناخواسته را میدهید با پزشک خود تماس بگیرید و یا از روش اورژانسی پیشگیری از بارداری استفاده کنید.۵ مورد در اینجا ذکر می کنم.

   ۱) قرص اچ .دی HD
   ۲) قرص ال-دی LD
   ۳) قرص تری فازیک
   ۴) دستگاه داخل رحمی از نوع مسی
   ۵) روش تزریقی جلوگیری از بارداری

   ۱) قرص اچ .دی HD
   ابتدا ۲ عدد قرص میل شود ۱۲ ساعت بعد ۲ قرص دیگر میل شود.

   ۲) قرص ال-دی LD
   ابتدا ۴ عدد قرص میل شود ۱۲ ساعت بعد۴ قرص دیگر میل شود.

   ۳) قرص تری فازیک
   ابتدا ۴ عدد قرص سفید میل شود ۱۲ ساعت بعد۴ قرص سفید دیگر میل شود.

   ۴) دستگاه داخل رحمی از نوع مسی
   فقط IUD مسی در این مورد کاربرد دارد و دستگاههای هورمونی کاربردی ندارند.

   زمان استفاده :
   در مورد قرصها خوردن اولین دوز بعد از نزدیکی مشکوک تا ۷۲ ساعت بعد وقت دارید . دوز دوم ۱۲ ساعت بعد از دوز اول میل می شودIUD مسی را از بعد از نزدیکی مشکوک تا ۵ روز بعد از آن می توان جا گذاری کرد.

پاسخی بگذارید

*