امروز : شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ می باشد.

آیایک رابطه بیمار را باید ادامه دهیم؟

آیایک رابطه بیمار را باید ادامه دهیم؟

حتما کسانی را از یک رابطه اذیت می شوند ولی به ادامه دادن رابطه شان اصرار دارند را دیده اید. می خواهند به زور با کسی که حرف هایشان را نمی فهمد و درکشان نمی کند نامزدی را ادامه دهند و به زندگی مشترک فکر کنند. چرا تمام کردن یک رابطه برای برخی بسیار سخت و دشوار است؟

جدایی

علائم زیادی وجود دارد که نشان میدهد شما به درد هم می خورید یا نه ؟ اگر علائم ناسازگاری زیاد باشد برایتان زنگ خطری است که اگر وارد زندگی مشترک شوید،همه چیز بدتر هم می شود. پیش مشاور رفته اید با دیگران مشورت هم کرده اید ،می دانید این ازدواج نباید انجام شود اما «نمی توانید» تصمیم درست بگیرید . توانایی این کار را در خود نمی بینید .

در اصل تنها کسانی که تشخیص می دهند رابطه شما شاد و سر زنده و امید بخش است یا بی سرانجام و رو به پایان است ،خود شما دو نفر هستید. این که دو نفر برای هم ساخته نشده باشند امری طبیعی است اما اگر این وضعیت را به همین صورت ادامه دهید و به زنگ های خطر عقل و فکر خود توجهی نکنید حتما با شکست غیر قابل جبرانی را در آینده روبرو خواهید شد.

تنها چیزی که شما را به ادامه ی یک رابطه ی تمام شده مجبور می کند یک اینرسی روانی است . طبق علوم فیزیکی اجسام اینرسی دارند. یعنی می خواهند در وضعیتی که هستند بمانند . جسم ثابت می خواهد همین وضعیت ثابت را ادامه دهد و جسم متحرک دوست دارد همان حرکت را حفظ کند به جز آن که انرژی بزرگیتری مصرف کند و روند خود را تغییر دهد.

این اینرسی در افراد و در وضعیت های روانی افراد هم دیده می شود. به دلیل این اینرسی روانی و عاطفی شما وضعیت فعلی را با همه ی سختی ها و دشواری هایش حفظ می کنید چون از تغییر می ترسید و فکر می کنید ادامه دادن این راه پیش رو بسیار ساده تر از تغییر مسیر است. می توان گفت که عادت به ترس ازآینده می رسد.

هر چه رابطه طولانی تر یا عادت یا قول و قرار ها بیشتر باشد، اینرسی بیشتر است.این نوع را در نامزدی هایی که دو طرف از حرف و حدیث هایی که در آینده در فامیل به وجود می اید می ترسند و نگران صحبت های دیگران هستند دیده اید. آنها راه کج خود را ادامه می دهند چون اگر نامزدی را بهم بزنند، مورد قضاوت های ناصحیح دیگر افراد می شوند.

هر چه اینرسی در رابطه قوی تر باشد، بیرون آمدن از آن بسیاردشوار و سخت‌تر است. مثل ماشینی که اگر موتورش هم خراب شود با سرعت زیادی که دارد تا مدتها به خاطر اینرسی می تواند ادامه دهد و متوقف شدنش کار ساده ای نیست .

رابطه ای که با اینرسی جلو می رود،ولی تمام شده است به سختی باید از آن خارج شد. چون به انرژی زیادی برای تغییر روند نیاز دارد. در این صورت این شما هستید که باید تمام انرژی هایتان را جمع کنید تا در مورد رابطه تان تصمیم درست بگیرید و با رابطه ی اینرسی دار جلو نروید. و از ماشین ترمز بریده ای که بی هدفبه جلو می رود یا خارج شوید یا فرمان آن را در دست بگیرید و به درست مسیر برگردید!

اینرسی روانی و عاطفی دلیل این است که شما وضعیت حاضر را با همه ی سختی ها ودردناکی هایش ادامه می دهید و چون از تغییر راه می ترسید ادامه دادن را بهترین روش از نظرخود می دانید.

چه زمان رابطه تمام شده است؟
رابطه ای که به آخر می رسد بسیار دردآور و هولناک است .شما فکر می کنید باید در این رابطه باشید ولی بدون هیچ لذتی از رابطه عاطفی خود. از شما خواسته می شود تغییر کنید یا تمام تلاش خود را برای تغییر دادن همسرتان بکار گیرید در حالی که ما هیچ گاه نمی توانیم کسی را تغییر دهیم . در یک رابطه نا سالم و نا به هنجار همیشه تنش دارید و جر و بحث همیشه همراهتان است. همیشه یک اتفاق ناپسند شما را اذیت می کند و هر بار به خود دلداری می دهید که این آخرین بار است ولی در واقعیت چنین نیست و فکری بیهوده است.

وقتی همسرتان به اندازه شما تلاش برای ادامه ارتباط نمی کند، وقتی ارزش ها و فرهنگ ها وعقاید وسلایق اصلی متفاوت است، وقتی رابطه هر دو طرف را به عقب سوق می دهد و ادامه دادن این رابطه با حرکت نداشتن شما و ضعفتان است، وقتی هیچ کدام از شما احساس خوب قبلی را نسبت به هم ندارید، باید آگاه باشید که راه را اشتباه رفته اید و گم شده اید هر لحظه رابطه شما به پایان بحرانی که انتظارش می رود نزدیکتر می شود.
منبع: e-teb.com

بازدید: ۶۵۹۲۳۲

رتبه مقاله درگوگل: 4.5-Stars

ارسال نظرات

۹ دیدگاه برای “آیایک رابطه بیمار را باید ادامه دهیم؟”

 1. aysa گفت:

  سلام ، ۴ماه ازدواج کردم و یک سال عقد بودم .چند وقتیه رفتارهای همسرم باعث شده بهش شک کنم و همیشه احساس کنم ی چیزی رو داره از من مخفی میکنه نمدونم شایدم من زیادی بهش گیر میدم . اونم ازم پنهون میکنه ، عکسا و جک های چرت و پرت روی گوشیش دیدم ولی بهش نگفتم چند وقته میبینم یواشکی میبینه و میخونه و بعدش پاکشون میکنه ، چند روز پیش خودش داشت رو گوشیش ی چیزی بهم نشون میداد یدفعه اس ام اس براش اومد من فرصت نکردم بخونم چی و از طرف کی بود ولی دستپاچه شد فوری گوشیشو قطع کرد نوبت عابر بانکشو ول کرد رفت اونور اس رو پاک کرد و بعد جلو من گوشی رو گرفت در گوشش و الکی شروع کرد ب صحبت کردن ولی من خودم دیدم اصلا گوشیش روی صفحه تماس نرفته بود و بعدش چک کردم گوشیشو هرگز تماسی نداشت ولی فعلا ب روی خودم نیوردم
  لطفا راهنماییم کنیم من باید چیکار کنم ،دیگه اصلا نمیتونم باورش کنم همش فک میکنم ی جایی داره بهم دروغ میگه

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز نباید در این موارد بطور مستقیم وارد عمل شد چون بقول روانشناسان راه فرار و دروغ رو بهش نشون میدید … اگر همسری همراه باشید و به جای این همه حساسیت در کنارش بمونید ایشون دلیلی برای پنهان کردن نداره … باید قبول کنید این شبکه های اجتماعی جزئی از زندگی روزمره ما شده و با حساسیت زیاد نمیتونید مانع از کارش بشید …امیدوارم متوجه شده باشید چه کاری رو باید انجام بدید

 2. Sara گفت:

  سلام من ۴سال در رابطه ى دوستیم ولى طرف مقابل هیچوقت به من متعهد نبوده دستش رو شده منم بخشیدم .الان میخوان بیان خواستگارى من واقعا نمیدونم قبول کنم یا نه .من خیلى دوستش دارم اون هم همینجور ولى میترسم بعد ازدواجم همین باشه .لطفا راهنماییم کنید

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز دقیقا” ممکنه همین رفتاری که شما ازش دیدید رو در آینده تکرار کنه ولی ممکنم هست به شما و قراری که میذاره پایبند باشه و کاری خلاف نظر شما انجام نده … تمام این موارد به گذر زمان و زندگی آینده مربوط میشه … ولی اگر حس شما به شما چیزی میگه بهتره در موردش بیشتر فکر کنید … چون اگر دلتون با ایشون همراه نباشه نمیتونید شناخت خوبی رو ازش بدست بیارید …

 3. Sara گفت:

  ممنونم از راهنماییتون.ایا مشاور قبل ازدواج کمکى در این مورد بهم میکنه؟؟؟؟؟؟؟

  • دکتر ژاله طاهری گفت:

   دوست عزیز شما میتونید در هر مرحله ای از زندگی مشاوره کنید … حتما” نباید مشکلی باشه تا مراجعه داشته ای داشته باشید … در این مورد میتونید تنها مراجعه کنید و اگر تمایلی به ایشون بود جلسه ای دو نفره رو هم داشته باشید

 4. minor گفت:

  سلام.دختری۲۱ساله هستم و حدود۱ ساله با پسری۲۲ساله نامزد کردم.به نامزدم علاقمندم اما گاهی دعوامون میشه و این منو به حدی خسته کرده که گاهی فکر جدایی میکنم.اما فکر اینکه بعد از جدایی چه اتفاقی بیوفته دوباره بیخیالش میشم.
  چند وقتی میشه همش میگه رفتارت رو باید عوض کنی و اینکه یکی بخواد منو عوض کنه اذیتم میکنه و نمیتونم قبول کنم و از طرفی نمیتونم به جدایی هم فکر کنم.ایشون همش از اینکه من حساسم شکایت میکنه.از نظر ایشون دست دادن با دخترای فامیل براش مشکلی نداره اما سلام کردن یه همکلاسی پسر توی دانشگاه برای من مشکل داره.ایشون خودشونون غیرتش به حدیه که هر روز به تیپم گیر میده اما اگه من از دست دادن دخترهای فامیل گله کنم من غیریتی به حساب میام و شاکی میشن.
  لطفا منو راهنمایی کنید.

  • ◄Responder► گفت:

   دوره نامزدی دوره طلایی شناخت و انتخابه و گاهی بعد از شناخت افراد متوجه عدم تفاهم شده و رابطه قطع میشود … در این مورد باید به تمام نشانه های رابطه مشترکتون توجه کنید
   از همفکری مشاوری مجرب بهره ببرید
   باید بدونید رفتاری که امروز میبینید در اینده هم تکرار خواهد شد و شما که از فکر کردن در مورد اختلافاتتون واهمه دارید پس تغییر کنید و حساسیت های همسرتون رو بشناسید و سعی کنید از ورود به این حریم ها خودداری کنید … تا تنش شما به حداقل برسه

 5. minor گفت:

  ممنونم از راهنماییتون.

پاسخی بگذارید

*