امروز : جمعه ۱۳۹۵/۰۷/۳۰ می باشد.

جستجوی مطالب یا کلمه

ارضاء جنسی خانمها

ارضاء جنسی خانمها

ارضاء جنسی خانمها Reviewed by دکترطاهری on Nov 26Rating: 4.5ارضاء جنسی خانمها با وجود اهمیّت به ارضای جنسی زنان در قرن حاضر، باز هم در مورد برخی خانم ها، زمان و چگونگی ارضای آنها شفاف نیست و نیاز به بررسی بیشتر دارد.

ارضاء جنسی خانمها

 با وجود اهمیّت به ارضای جنسی زنان در قرن حاضر، باز هم در مورد برخی خانم ها، زمان و چگونگی ارضای آنها شفاف نیست و نیاز به بررسی بیشتر دارد. طبق آخرین آمار، حدود ۲۰% خانم ها اصلاً ارضاء نمی شوند، شاید با این آمار فکر کنید که خوشبختانه ۸۰% آنها به درجه ارضای جنسی می رسند، امّا متأسفانه در همین بین هم بخش عمده ای از آنها، با خود ارضایی به این درجه می رسند نه سکس واقعی! در این مقاله، مبحث اصلی، کمک به ارضای طبیعی در حین رابطه ی جنسی برای زنان است.

ارضای جنسی چیست؟ ارضای مردها در ظاهر به دلیل انزال، کاملاً دیده می شود، البته به ندرت این حالت در برخی زن ها نیز وجود دارد، امّا حقیقت این است که ارضاء در اکثر خانم ها قابل تشخیص نیست و به چشم دیده نمی شود. ارضاء در خانم ها، ابتدا با مرطوب شدن دهانه و گردن رحم و دیگر اعضاء بخش تناسلی آنها شروع و بعد ادامه می یابد. دهانه ی رحم آنها تا ۳۰ درصد باز می شود، ماهیچه و عضلات دیواره رحم، گردن رحم و خود دهانه بطور متناوب منقبض و منبسط می شوند.
مطالعات نشان داده است که زمان رسیدن به اوج لذّت در خانم ها متفاوت است، برخی زمان زیادی باید بگذرد تا ارضاء شوند و در مقابل بعضی نیز خیلی زود ولی چندین بار در طی یک رابطه ی جنسی، ارضاء می شوند. (این درحالیست که یک مرد معمولاً ظرف تنها چند دقیقه یا بیشتر به درجه ی انزال می رسد)

یکی از موانع اصلی رسیدن به اوج لذّت در زنان، کنترل مستقیم رابطه جنسی توسط مرد است، در بیشتر مواقع، نحوه ی اجرای مراحل رابطه جنسی و دخول بر اساس آن چیزیست که مرد لذّت می برد و تحت اختیار اوست. البته زن نیز در این بین از رابطه جنسی لذّت می برد ولی این نشانه ی رسیدن به درجه ی ارضاء کامل نیست. مرد به محض انزال می تواند دست از ادامه ی رابطه جنسی بردارد و این زن است که به زمان بیشتری نیاز دارد.


اولین راه حل اصلی برای اینکه خانم ها به اوج لذّت و ارضاء برسند، این است که از مرد بخواهد، آهسته تر مراحل رابطه جنسی را پیش ببرد. در این بین خود زن نیز می تواند با دخالت خود، روال را به نفع خود آرام تر کند. می توانید خود، کنترل اوضاع را بدست بگیرید. جالب است بدانید که اکثر مردها این حالت را بیشتر دوست دارند و جذابیت بیشتری برای آنها خواهد داشت.

همانطور که در مقالات پیش نیز به این موضوع اشاره کرده ایم( کلماتی که موقع رابطه جنسی می توانید بکار برید)، خود زن می تواند آن روش و حالتی که دوست دارد و بیشتر از آن لذّت می برد را از همسر خود درخواست کند. دقیقاً این موضوع را بگویید که اگر وی سریع و خیلی زود زمان ارتباط جنسی را تمام کند و خود، تنها به درجه ی انزال برسد، شما لذّتی نخواهید برد. البته لازم به ذکر است که علی رغم آگاهی کم بیشتر مردها درباره ی چگونگی و زمان ارضاء خانم ها، خود آنها حقیقتاً مایلند که زن نیز ارضاء شود و همچون خود، نهایت لذّت را از این رابطه ببرد. اگر روش رابطه جنسی همسرتان با سرعت، خشن و دردآور است، از او با کلماتی محبت آمیز و عاشقانه بخواهبد که آرامتر پیش رود تا شما هم ارضاء شوید.

شما نیز می توانید همسرتان را در این راه همراهی کنید، با تحریک اندام تناسلی در حین عمل دخول، زمان رسیدن به ارضاء را کمتر کنید، از همسرتان انتظار نداشته باشید که در حین دخول این کار را برای شما انجام دهد، چرا که او تمرکزش را در ارضای خود گذاشته است.


طبق آمار در ۲۰ تا ۳۰ درصد مردها، به دلیل عدم کنترل و درنتیجه انزال زودرس، ناخواسته مجبورند که شما را در همان حالت و در حین رسیدن به اوج ارضاء، رها کنند، که خود عاملیست ویران کننده در روابط زناشویی و البته که خود مردها نیز از این حالت ناراضی و ناراحت هستند.

اختلالات جسمی و روحی، یکی از دلایل انزال زودرس در مردهاست. مردهایی که تجربه ی کمی در روابط جنسی دارند، به دلیل هیجانات و شهوت بیش از حدّ دچار این حالت می شوند. استرس، نگرانی، افسردگی، و … نیز خود، می توانند عواملی مهم در اختلال در عملکرد رابطه زناشویی و انزال زودرس باشند.

خانم ها باید بدانند که اگر در حین عمل رابطه جنسی با وجود اینکه از همسرتان خواسته اید آرامتر مراحل را پیش ببرد، با انزال زودرس و در نتیجه عدم ارضای خود روبرو شدند، عصبی نشوید و وی را محکوم نکنید، بهتر است به دنبال عامل روحی یا جسمی در او باشید، چرا که باور کنید، برای مرد هیچ چیزی بدتر از این نیست که نتواند معشوقه و طرف مقابل خود را ارضاء کند.

به جای غر زدن و محکوم کردن، از پیش از زمان ارتباط جنسی، با سخنان عاشقانه و تسکین دهنده در مورد رابطه ی مستحکم و رویایی خود صحبت کنید و ذهن و روح وی را آرام کنید، صحبت و بحث در مورد مشکل اصلی (زودانزالی) در مواقعی که زود انزالی مرد شما منشاء روحی، استرس، … داشته باشد اوضاع را بدتر می کند.

در مقابل خیلی از مردها نیز با تکنیکی خاصّ، می توانند طرف خود را به اوج لذّت جنسی و درجه ی ارضاء برسانند، به طوری که در حین عمل دخول، ۲۰ تا ۳۰ ثانیه دست از آن می کشند، نفسی عمیق می کشند و دوباره شروع می کنند، شاید این عمل برای مرد کمی ناخوشایند باشند، امّا کمک شایان توجّهی در کنترل انزال زودرس در آنهاست. با این کار شما نیز فرصت دارید که به خود برسید و بر ارضاء و دستیابی به اوج لذّت خود در حین مراحل دست یابید.

در آخر، می توانند با مطالعه در کتابها، اینترنت و مأخذهای جدید، بر آگاهی خود بر چگونگی درجات و حالات ارضای زناشوییبیافزایید، ( این مسئله را جدّی بگیرید، همانطور که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم، در زندگی زناشویی، رابطه جنسی ، لذّت و ارضاء، نقشی حیاتی را ایفا می کند و منشأ حقیقی و اصلی بیشتر طلاق ها عدم انجام رابطه ی جنسی مناسب بین زن و شوهر است. )

بازدید:۵۱۲۶۵۸

رتبه مقاله درگوگل:4.5-Stars

 

 

مطالب مرتبط

ارسال نظرات

۳۴ دیدگاه برای “ارضاء جنسی خانمها”

 1. bcm2045a می‌گه:

  منظور از ( کلماتی که موقع رابطه جنسی می توانید بکار برید) چیه؟

 2. رز مريم می‌گه:

  سلام . مایع منی که از خانم ها به هنگام ارضا شدن خارج میشه چقدره؟میزان این مایع در خودارضایی و رابطه جنسی با همسرمتفاوته؟

  • دکتر ژاله طاهری می‌گه:

   دوست عزیز زن مثل مرد خروج منی نداره و چیزی که شما مشاهده کردید مایعی به حساب میاد که واژن برای لیز کردن محیط برای دخول آسان ترشح میکنه …

 3. ناشناس می‌گه:

  این بستگی به فرد داره در بعضیا زیاده و در بعضیا کم

 4. قاصدک می‌گه:

  سلام:
  اگرمرد قبل ودرحین آمیزش کلیکتوریس (“چوجوله “بین لبه لاه آلت تناسلی)زن رالمس وبااون آرم آرام بازی کنه زن به لذت کامل می رسه

  • دکتر ژاله طاهری می‌گه:

   بله میرسه چون این ناحیه از تجمع بسیار بالایی اعصاب تشکیل شده و میتونه در رسیدن به اوج لذت جنسی موثر باشه

 5. bcm2045a می‌گه:

  سلام.
  من خیلی دوست دارم همسرم به حدی به شهوت و ارگاسم برسه که کنترل ادرارشو در حین سکس از دست بده.چطور این کارو بکنم؟

  • دکتر ژاله طاهری می‌گه:

   این مورد فقط به فیزیولوژی فرد داره و اینکه خودش بخواد این کارو انجام بده … به هر حال در ارگاسم و اوج لذت جنسی فرد میتونه به این حالت برسه

 6. bcm2045a می‌گه:

  معمولاً همسرم به ارگاسم میرسه اما من دوست دارم به اون حد برسونمش که این کنترل رو از دست بده،آیا چندبار ارگاسم در یک شب این رو میسر میکنه؟

  • دکتر ژاله طاهری می‌گه:

   خب هر فردی بدنی داره که فیزیولوژی خاص خودش رو داراست … اینکه کسی به اون سطح برسه که کنترل نداشته باشه ممکنه برای خیلی ها اتفاق نیفته به هرحال خیلی از افراد دوست دارن حرکاتی که در فیلم ها مشاهده میکنن رو در رابطه های خودشون هم ببینند که ممکنه این اتفاق رخ نده و باعث بشه فرد احساس کنه در رابطه جنسی موفق عمل نکرده … بهتره در مکانی که مشکلی از نظر ارضاء شدن نداشته باشه و راحت بتونید رابطه برقرار کنید عمل جنسی رو داشته باشید که نگرانی از کثیف شدن محیط رو هم نداشته باشید اینطور وقتی رها باشید میتونید به اون سطحی که گفتید برسید

   • علی می‌گه:

    سلام
    دکتر روشن فکر لطفا فرهنگ نگاه کردن به فیلم های اموزشی سکسی رو رواج ندید

    • دکتر ژاله طاهری می‌گه:

     دوست عزیز کسی چنین قصدی نداشته که بخواد مشکلی رو با مشکل دیگه حل کنه …!

     • علیرضا می‌گه:

      علی آقا اگه بدونی چه مشکلاتی از همین عدم آگاهی و آشنایی زوجا با مسایل جنسی پیش میاد که حتی در افزایش فساد و خیانت وطلاق هم از جمله همین مشکلات است دیگه این حرف و به دکتری که داره بدون هیچ چشمداشتی وقت میذاره و زوج هارو راهنمایی میکنه نمی زنی.من خودم موافق دیدن این فیلمها نیستم و خوشبختانه هیچ وقت هم لذتی از تو این فیلمها درک نکردم ولی شما بفرمایید واسه کسی که هیچی از رابطه جنسی نمیدونه و حاضرم نیست از کسی سوال بپرسه که اگه بپرسه هم با توضیح دادن به این افراد نمیتونی کمک چندانی بهشون بکنی .خوب این اگه فیلم آموزشی رو ببینه بدتره یا اینکه زندگیش بخاطر سرخوردگی های که در بین روابط جنسی براشون پیش میاد بهم بخوره بدتره.بابا این غریزه رو دست کم نگیرید .قویترین میلی که تو تمام موجودات وجود داره همین میل جنسیه.چه آدمائی که تو زندگی آزارشون به مورچه نرسیده ولی بخاطر اینکه نتونسته به موقع از میل جنسیش استفاده کنه بجایی رسیده که بخودش اومده یهو دیده به یکی تجاوز کرده و بعد از ترس کشتتش

 7. bcm2045a می‌گه:

  دکتر طاهری آیا کلیتوریس قابلیت بزرگ شدن و برآمدگی از لایه های داخلی رو داره؟

  • دکتر ژاله طاهری می‌گه:

   این تغییر سایز خیلی محسوس نیست چون در پزشکی کتابهای آناتومی پهنا و طول کلیتوریس طبیعی را به ترتیب ۴-۳ و ۵-۴ میلی متر ذکر کرده اند. چه موقع می گوئیم که کلیتوریس بزرگ شده است؟ برای این نیز تعاریف مختلف وجود دارد ولی آن چیزی که از نظر پزشکی بیشتر مورد قبول است این است که اگر طول کلیتوریس بیش از ۳۵ میلیمتر یا ۵/۳ سانتی متر باشد، مرضی تلقی شده و فرد نیاز به بررسی دارد…

 8. علیرضا می‌گه:

  با عرض احترام میخواستم ازتون بخاطر اطلاعتی که در اختیار زوجها میگذارید صمیمانه تشکر کنم خانم دکتر طاهری

 9. امیر بهرام می‌گه:

  با سلام
  و عرض ادب
  دیدن فیلم های اموزشی سکسی میتونه به اوج ارگاسم رساندن موثر باشه
  سوال اخیرا قطره اسپانیش فلای مخصوص خانمها رسیدهد که تحریک کننده و تقویت شهوت خانمهاست ایا بنظر شما موثره

  • دکتر ژاله طاهری می‌گه:

   به هیچ عنوان تجویز نمیشود و خطرات و عوارض زیادی رو میتونه برای زن داشته باشه …
   به هرحال این دارو تحت نظارت سازمان FDA امریکا نیست و سازمان نظارت بر دارو و غذای امریکا انرا تائید نمی کند ..چون داروها تحت نظارت FDAو USP که نظارت بر روی ساخت داروها رو برعهده دارند تایید نشده…

   قطره اسپانیش فلای که با تبلیغات کاذب دال بر افزایش میل جنسی زنان به فروش می رود هیچ تاثیری بر روی میل جنسی (لیبیدو) ندارد و بعلت افزایش خون ناحیه تناسلی در زنان و متورم کردن ناحیه تناسلی زنان باعث ایجاد گرم شدن واژن.و خارش ناحیه واژن شده بطوری زن احساس می کند نیاز به مقاربت دارد
   با مصرف قطره اسپانیش فلای “ ناحیه تناسلی خانمها متورم و بی حس می شود و گاهی این تورم جلوی خروج ادرار را گرفته و باعث می شود زنان قادر به ادرار کردن نباشند
   ، این داستان که استفاده از قطره اسپانیش فلای باعث افزایش میل جنسی و تحریک زنان می شود یک اسطوره است و حقیقت ندارد
   این دارو برای تحریک حیوانات در طول دوره پرورش , و جفت گیری استفاده می شود اما همان اثرات را بر روی انسان ندارد.
   اسپانیش فلای (کانتاردین )به طور بالقوه کشنده است و دارای عوارض جانبی زیاد از قبیل تورم دستگاه ادرار، تشنج، کما و نارسایی قلبی،” است
   قطره اسپانیش فلای ((. پرواز اسپانیایی)) به صورت مایعی بدون رنگ و بو می باشد
   بنابراین زنان باید مراقب باشید که دیگران این قطره را با نوشیدنی ها مخلوط و بدون اجازه به انها ندهند
   هیچ داروی وجود ندارد که بتواند ولع مصرف جنسی، زنان را افزایش دهد و استفاده از داروی وایاگرا هم در مردان فقط کمک به حفظ نعوظ در زمان مقاربت جنسی می کند وحتی داروی سیلدنافیل(وایاگرا) هم لیبیدو را افزایش نمی دهد.
   Side Effects عوارض جانبی قطره اسپانیش فلای
   پرواز اسپانیایی می تواند باعث دفع دردناک ادرار، تب و ترشحات خونی شود.
   همچنین می تواند باعث آسیب دائمی به کلیه ها و آلت تناسلی شود
   Consensual Sex رابطه جنسی مبتنی بر رضایت طرفین
   در صورتی که مردان می خواهند از این قطره به زنان بدهند باید انهارا اگاه کرده و استفاده از قطره اسپانیش فلای باید با رضایت زنان باشد
   Effects on Males اثرات اسپانیش فلای در مردان
   پرواز اسپانیایی (قطره اسپانیش فلای ) قابلیت های افزایش قدرت جنسی را در مردان ندارد

 10. شجاع می‌گه:

  باسلام وتشکر ازاطلاع رسانی بدون چشمداشت سرکار علیه.

 11. Homa می‌گه:

  سلام سرکار خانم دکتر طاهری
  میخواستم بدونم چرا من در طول یک رابطه فقط یک بار می تونم ارضا بشم و حتی اگر این رابطه یک ساعت هم طول بکشه باز هم امکان بار دوم برام وجود نداره. در صورتی که دوستام میگن در ارتباطشون با دوست پسر و یا همسرشون امکان حتی ۵ یا ۶ بار هم در طول زمان مثلاً نیم ساعته براشون وجود داره. آیا مشکل از منه و باید به دکتر مراجعه کنم؟ قابل ذکر است که کلا آدم گرمی هستم و از رابطه لذت می برم ولی مثل آقایون بعد از یک ارضا سریعاً از اون حالت خارج می شم و حداقل تا یک ساعت بعد امکانش برام وجود نداره. این موضوع باعث آزارم میشه و دوست دارم در کمال لذت خودم این حس و به طرفم منتقل کنم نه اینکه بخوام ظاهرسازی کنم. پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

  • دکتر ژاله طاهری می‌گه:

   خب عزیزم این به نوع فیزیولوژی بدن شما مربوطه … ولی معمولاگ خانم ها برعکس آقایون میتونن چندین ارگاسم رو تجربه کنند … ولی آقایون فقط یک بار میتونن و برای دوره بعد باید استراحت کنن و تابع گذشت زمان خواهند بود … خب وقتی شما با همسرتون بتونید همزمان به ارگاسم برسید بسیار با ارزشه که بخوایت چندین ارگاسم رو پشت سرهم تجربه کنید چون شوهر شما در این حالت دیگه نای همراهی کردن با شمارو نداره … پی قبل از رابطه از ایشون بخوایت با نوازش این حالت رو برای شما به مرحله برانگیختگی برسونه تا بتونید در حین رابطه به طور کامل از امیزش لذت ببرید

 12. ارسطو می‌گه:

  با سلام

  با خانوم آیندم در مورد مسائل جنسی و ارضا شدن صحبت میکردیم. ایشون به من گفت که ارگاسمش رو دوست نداره. گفت که دوست داره من رو ارضا کنه و ارضا شدن خودش مهم نیست. گفت که بعد از ارضا شدنش پهلو درد و کمر درد میگیره که براش قابل تحمله. در مورد احساس روحیشم بهم گفت که وقتی من ارضاش کردم خیلی افسردگی گرفته. لطفا راهنمایی کنید که آیا ارضا شدن خانوم ها همراه با درده؟ آیا نامزد بنده از لحاظ فیزیکی مشکل داره یا این مشگلی که به من گفته از لحاظ روحیه. این مسئله خیلی برای من مهمه چون دوسش دارم و اینکه اونو به ارگاسم برسونم خیلی خیلی برام مهمه.
  ممنون

  • دکتر ژاله طاهری می‌گه:

   نگرانی از مشکل ارگاسم با این حال یکی از متداول ترین اختلالات ارجاعی در خانم ها است و اغلب از آن به صورت میل جنسی پایین یا مشکل برانگیختگی شکایت دارند، که نباید در شرح حال و درمان خطا نمود.

   علل زمینه ساز در اختلال برانگیختگی و ارگاسم در زنان:

   الف ـ سن، به خصوص دوره یائسگی، تغییرات هورمونی و شیردهی.

   ب ـ اختلالات و بیماری های جسمی (ازجمله دیابت، بیماری های قلبی و عروقی)

   ج ـ داروها ( به خصوص قرص های ضد بارداری و داروهای روان گردان)

   د ـ علل روانی ـ اجتماعی

   ـ استرس ها

   – خود پنداره و تصویر بدنی منفی

   ـ آزارهای جسمی و جنسی

   ـ مشکلات ارتباطی بین زوجین

   – کاهش علایق و حتی تنفر نسبت به همسر

   – ناهماهنگی در رفتار زناشوئی

   – فقدان دانش زناشوئی

   ـ انزال زودرس همسر

   ـ اختلال نعوظی همسر

   ـ برخی جنبه های مزاجی و شخصیتی فرد

   ـ باورهای غلط و نگرش های منفی

   ـ اضطراب

   ـ نبود تحریک مناسب از سوی همسر

   برخی باورهای نادرست در مورد ارگاسم بانوان

   ۱ـ ارگاسم همواره تجربه ای تکان دهنده است و اگر زنی نمی تواند به ارگاسم برسد پس مشکلی وجود دارد؟

   حقیقت:

   برخی خانم ها به ارگاسم می رسند اما از آن خبر دار نمی شوند. برخی خانم ها در حین ارگاسم انقباض عضلات کف لگن را تجربه نمی کنند. آن ها پس از رسیدن به اوج برانگیختگی، آرامش و احساس رضایتی را تجربه می کنند که زنان دیگر پس از ارگاسم چنین تجربه ای را دارند. در حالی که اگر زن پس از به اوج رسیدن ارگاسم را تجربه نکند، حالتی عصبی و ناآرام را تجربه خواهد کرد و حتی ممکن است احساس ناخوشایندی را در لگن گزارش نماید.

   ۲ـ زن طبیعی در حین مقاربت به ارگاسم می رسد.

   حقیقت:

   تنها یک سوم بانوان به طور معمول در خلال نزدیکی، ارگاسم را تجربه می کنند.

   ۳ـ ناتوانی در رسیدن به ارگاسم به معنی سرد مزاجی زن است یا آن که مشکلی جدی در وی و یا رابطه اش با همسر وجود دارد.

   حقیقت:

   اگر خانمی قبلاً ارگاسم های طبیعی داشته و اخیراً مشکل دارد می تواند ناشی از مصرف دارو یا برخی اختلالات طبی باشند. خانمی که هرگز ارگاسم نداشته ممکن است هیچ گاه یادنگرفته که چگونه و چه مدت تحریک ایجاد کند.

   ۴ـ اگر خانمی به ارگاسم نمی رسد پس همسرش مهارت عشق ورزی ندارد.

   حقیقت:

   راه های مختلفی می تواند به اوج لذت خانم ها منتهی گردد و این خانم است که مسوول لذت جنسی خود می باشد پس باید به همسرش بیاموزد که چگونه وی را نوازش کند.

   ۵ـ خانم ها برای لذت جنسی حتماً باید ارگاسم داشته باشند.

   حقیقت:

   خیلی از خانم ها از صمیمیت و رابطه زناشویی لذت می برند و رضایت مندی بالایی دارند بدون آنکه ارگاسم داشته باشند.

   هیچ درمان دارویی برای درمان اختلال ارگاسم در بانوان توصیه نشده است و صرفاً درمان دارویی می تواند در اصلاح برخی علل زمینه ساز مانند اثرات داروهای ضد افسردگی سروتونینی انجام پذیرد. پس اقدام به درمان دارویی از سوی برخی همکاران در ررشته های مرتبط چندان اعتبار علمی نخواهد داشت.

   بهترین گزینه درمانی آموزش زوجین، درمان شناختی ـ رفتاری و تکنیک های کاهش اضطراب خواهد بود.

   با این حال اگر مقررات فضای مجازی اجازه بیان برخی نکات فنی را نمی دهد ،به چند توصیه مهم اکتفا می کنیم.

   چند توصیه ساده و ابتدایی:

   ۱ـ حفظ آرامش:

   به لذت بردن از روند هم آغوشی بپردازید بدون این که نگران رسیدن به ارگاسم باشید.

   ۲ـ ارتباط با همسرتان:

   همسر شما قدرت ذهن خوانی ندارد پس در این سفر جادویی و لذت بخش او را از سردرگمی به ساحل لذت راهنمایی کنید. به زبان ساده به او بگویید چه کار کند تا شما لذت ببرید.

   ۳ـ تشویق:

   اگر همسرتان کاری می کند که رضایت و لذت شما را به همراه دارد او را تشویق کنید.

   ۴ـ لذت بردن:

   رسیدن و یا نرسیدن به ارگاسم بیانگر زنانگی و سلامت روانی و عاطفی شما نیست. پس تنها به لذت در رابطه خود فکر کنید.

   ۵ـ رؤیا پردازی:

   برخی خانم ها با حفظ تمرکز در خلال نزدیکی مشکل دارند. برای آن که افکار منفی ذهن شما را تصاحب نکنند می توانید به رؤیا پردازی های خوشایند در حین نزدیکی بپردازید. هر زمان که احساس می کنید به اوج رسیده اید به طور متناوب می توانید عضلات کف لگن را منقبض و شل نمایید. این کار ممکن است ماشه چکان ارگاسم گردد.

   ۶ـ برانگیختگی:

   برای برخی زوج ها انزال مرد پایان هم آغوشی است در حالی که زن در این شرایط به اوج نرسیده و یا در نقطه اوج قرار دارد. در چنین شرایطی می توانید از همسرتان بخواهید تا تحریک را ادامه دهد تا شما هم به ارگاسم برسید.

   بطور خلاصه :

   ۸۵ درصد زنانی که در رسیدن به ارگاسم مشکل دارند، رضایتمندی بالای جنسی را در حین نزدیکی گزارش می کنند.

   ارگاسم در اغلب بانوان ضروری نیست.

   تجربه ذهنی ارضاء شدن بسیار مهمتر از جنبه جسمی ارگاسم می باشد.

   در مطالعات مختلف میزان شیوع متفاوتی مطرح شده از ۴۲ درصد در جنوب آسیا تا ۵/۱۷ درصد در اروپای شمالی.

   ارگاسم در بین تمام بانوان به یک شکل تجربه نمی شود.

 13. bcm2045a می‌گه:

  سلام.
  خانومم پس از ارگاسم شاید تا حدود ده دقیقه درناحیه آلت تناسلیش احساس قلقلک داره و بعد از ارگاسم نمیشه دیگه آلتش رو دست زد و تحریک کرد. آیا این طبیعی هست؟
  ضمن اینکه خانومم خیلی سر هست در ارتباط جنسی آیا دارویی برای افزایش میل جنسی وجود داره که تاثیر روی خانوم ها داشته باشه؟
  ممنون

  • دکتر ژاله طاهری می‌گه:

   طبیعیه بعد از رابطه مردان خسته میشن و معمولا” به خواب نیاز دارن و زنان هم به علت تحریک زیاد اعصاب برای رابطه بعدی نیاز به زمان دارن … پس برای مورد اول مشکلی وجود نداره
   سرد مزاجی زن میتونه عوامل و دلایلی داشته باشه از جمله :

   فیزیولوزیک( افزایش سن-حین حاملگی-بعد از زایمان)
   کاهش میل جنسی ذاتی یا ارثی
   وجود عقاید غیر طبیعی در مورد مقاربت و روابط زناشوئی(عقاید مذهبی نابهنجار)
   فقدان تمایل عمیق به همسر
   ترس(ترس از پارهشدن پرده بکارت.. ترس از حاملگی-ترس از زایمان-ترس ازبیماریهای مقاربتی)
   مصرق قرص های جلوگیری
   عقیمی طولانی مدت
   وجود علائق شدید دیگر( سبب سرکوب میل جنسی میشود)
   صعف فیزیکی مفرد
   بیماریهای سیستمیک:
   صرع-ضایعات هیپوتالاموس-بیماریهای کبدی-سندرم کارسینوئید- بیماری آدیسون بعلت نارسائی هیپوفیز- کم کاری تیروئید- دیابت قندی-

   اختلالات روانی:
   افسردگی- اسکیزوفرنی مزمن-
   داروها
   رزرپین- متیل دوپا- پروپرانول-استروزنها-دوز بالای استروئید های آدرنال-سایمتیدین-رانیتیدین-باربیتوراتها- دوز بالای نارکوتیکها-
   دوز بالای آمفتامین ها- دوز بالای کوکائین-ماری جوانا-ضد افسردگی های سه حلقه ای-کربنات لیتیوم-عوامل نروتروپراپی-
   عوامل ضد اضطراب)

   نارسائی دررسیدن به ارگاسم:
   انزال زودرس همسر- دیواره شل واژن

   ولی برای شروع رابطه جنسی نباید پیش نوازی رو فراموش کنید … پس با فیزیولوژی بدن همسرتون آشنا بشید تا بدونید چه نقاطی رو بیشتر تحریک کرده و به مرحله برانگیختگی برسونید

 14. علیرضا می‌گه:

  باسلام من در رابطه جنسی با دوست دخترم زود ارضا میشم الان از اسپری یا قرص استفاده میکنم به نظر شما چه راه حلی واسم پیشنهاد میکنید با تشکر

  • دکتر ژاله طاهری می‌گه:

   یکی از روشهای موثر برای رهایی از انزال زود رس روش start & stop نام دارد. در این روش شما به فعالیت جنسی پرداخته و بعد از آنکه تحریک شما به حداکثر رسید و درست پیش از آنکه ارگاسم شوید، دست از فعالیت برداشته و برای مدت کوتاهی هیچ تحریکی انجام نمی دهید. هر چند در ابتدا ممکن است مشکل به نظر برسد ولی به مرور زمان شما از لذت جنسی زیادی بهره مند خواهید شد. یکی از بهترین راههای انجام این روش آنست که در ابتدا از روش ۴ به ۱ شروع و بعد به تدریج آنرا افزایش داده و به ۹ به ۱ برسانید. یعنی در آمیزش های اول چهار بار آلت خود را وارد واژن نموده و بعد مکث کنید و دوباره چهار بار وارد نموده و مجددا چند ثانیه صبرکنید و همین طور ادامه دهید تا نهایتا به انزال برسید. بسته به وضعیت بدنی خود میتوانید در طول چند هفته یا چند ماه تعداد دفعات تحریک را بتدریج افزایش داده و در نهایت به بهترین حالت آن یعنی نه بار ورود آلت تناسلی و یکبار توقف(۹ به ۱) برسانید
   روش تحریک و توقف به شما یاد میدهد چطور زمان انزالتان را تنظیم کنید.: فرد به حالتی شبیه خود ارضایی با دست خودش را تحریک میکند یا از شریک جنسی اش می خواهد که این کار را برایش انجام دهد و درست پیش از رسیدن به انزال توقف میکند، این کاررا برای سه بار انجام می دهد و برای بار چهارم می تواند به انزال برسد.(برای چند هفته اول با دست خالی و بعد با ژلهای لغزنده کننده این تمرین را نجام بدهید که مقاومت را بالا ببرید). از زمانی که این برنامه را میشنوید و میخواهید تمرینها را شروع کنید، به مدت ۲ تا ۳ هفته سعی کنید رابطه جنسی نداشته باشید. اگر به این اصل پایبند باشید نتیجه بسیار بهتری میگیرید چون مغزتان گیج نمی شود که تحریکات مختلفی را دریافت می کند و به هر کدام باید پاسخ خاصی بدهد.
   حتما با شریک جنسی تان از قبل صحبت کنید که این مسئله باعث کدورت نشود. در ضمن در این مدت ارتباط فیزیکی تان را با هم نگهدارید مثل نوازش کردن و بوسیدن و غیره. بعد از ۲ یا ۳ هفته میتوانید رابطه را کم کم شروع کنید اما باز هم اول یک یا دو بار به مرحله انزال برسید ولی حرکت را کم کنید یا متوقف کنید و بگذارید حالت تحریک از بین برود و برای بار سوم میتوانید به انزال برسید. در ضمن کشیدن نفس عمیق هم در به تعویق انداختن انزال و کنترل روی زمان آن نقش موثری دارد. این تمرین برای همسرتان ممکن است کمی سخت باشد چون مراحل پیوسته نیست بنابراین حتما قبل از آن با هم صحبت بکنید.بعد از شش ماه این تمرین را بطور پیوسته انجام نتیجه آن را خواهید دید.
   در این متد مرد درمرحله نزدیک انزال حرکات جنسی را متوقف و پس از فروکش کردن احساس انزال حرکات را ادامه می دهد و این کار را چند بار تکرار می کند و سپس اجازه می دهد انزال صورت گیرد با این روش فرد پس از مدتی می تواند زمان انزال خود را بالا ببرد
   استفاده از متد ماستر و جانسون:
   این شیوه شامل یادگیری تشخیص و کنترل احساسی است که منجر به ارگاسم می شود. این روش نیاز به اراده و تمرین دارد ولی بسیار موثر است. ماستر و جانسون، شامل تحریک سکسی توسط خود فرد یا زوج جنسی می باشد. انجام تحریک تا رسیدن به نزدیکی قله (ارگاسم) و متوقف کردن آن است. این کار در چند نوبت و اوقات مختلف انجام می شود و به تدریج زمان هر تحریک افزایش می یابد تا فرد احساس می کند زمان طولانی تری را صرف هر بار تحریک می نماید پس از چند نوبت و چند روز تمرین انجام نزدیکی شروع می شود. مرد به پشت می خوابد و به آرامی کار نزدیکی انجام می شود. به محض اینکه تحریک به قله نزدیک می شود با علامت دادن به زن (پارتنر) مدتی حالت ریلکس به خود گرفته و مجددا نزدیکی شروع می شود.
   تکنیک فشار:
   فشار سر آلت یا انتهای آلت قبل از انزال سبب عقب افتادن ارگاسم می شود. این حالت سبب کم شدن تجمع خون در آلت و کاهش نعوظ (ارکسیون) می شود
   squeeze technique تکنیک فشردن :
   روش فشردن در دهه ی ۶۰ میلادی توسط مسترز و جانسون ارائه شد
   در این متد فرد ویا شریک جنسی وی را از لحاظ جنسی به آرامی تحریک میکند ، سپس هنگامی که فرد به نزدیک لحظهء انزال رسید ، با انگشتهای نشانه و شصت حلقه ای به دور آلت درست میکند و محکم آنرا میفشارد تا وقتی که فشار جنسی فروکش کند. سپس مجددا مراحل بالا را برای سه بار تکرار میکنند و دفعهء سوم اجازهء انزال را میدهند .با تکرار این کار ۱ تا ۲ مرتبه در هفته کنترل جنسی انها بالا میرود و زمان نزدیکی را میتوانند افزایش دهند
   روش معاشقه در درمان انزال زود رس
   روش معاشقه در درمان انزال زود رسیکی از دلایل انزال زود رس اینه که آقایان تشریفات آغازین یک رابطه را برای خانومها به جا نمیارن مانند معاشقه و بوسیدن. اگر این تشریفات انجام بگیره آقایان به مشکل زود انزالی برخورد نمی کنن، این هم به این دلیله که زمان انزال در خانومها طولانیتر از آقایان هست و بدین ترتیب زمانی بیشتری طول میکشه که آقایان به انزال برسند و زمان انزال آقایان به زمان انزال در خانومها نزدیکتر می شود و بنا به تعریف زود انزالی اتفاق نمی افته.بعضی وقتها زمان انزال جنسی در خانومها بسیار طولانی هست و در این صورت باید تشریفات مفصل تری انجام بگیره. بعضی از اوقات خانومها در حین یک رابطه جنسی حواسشون به جاهای دیگه هست ولی مردها همیشه حواسشون کاملا متمرکزه و این باعث میشه که مردها زودتر از خانومها به انزال برسند.اگر شما به این حالت دچارید تا زمانی که معالجه شوید سعی کنید قبل از دخول و تحریک آلت با نوازش نواحی حساس مثل لاله گوش و سینه ها و نواحی گردن و ….و نیز سکس دهانی به ویژه تحریک کلیتوریس ( چوچوله ) که بنا به اعتقاد بسیاری از اهل فن حساسترین نقطه زن و در حقیقت آلت جنسی اوست که بسیار حساس می باشد و نباید با آن خشن رفتار نمود زن را ارضا نمود. می توانید در صورت ارضا شدن با توسل به این اعمال موقتا شریک جنسی تان را ارضا نمایید تا در مان شوید.
   روش معاشقه در درمان انزال زود رس
   معاشقه به عنوان راهی برای رفع انزال زودرسا اون مردی در سکس موفق هست که همه مقدمات مثل نوازش و …. را راعایت کند تا زمان زمان انزال به ارگاسم زن نزدیک باشد. سکس بعضی افراد ۱ ساالی ۲ ساعت طول میکشه ولی ازاین یکی دو ساعت فقط ۳۰ ثانیه به دخول مرد میرسه. اینجاست که دیگه چیزی به اسم زود انزالی وجود نداره و زن هم راضیه. بعضی تا سکس را شروع میکنند میرند سراغ اصل کار و رو هم رفته ۱۰ دقیقه هم طول نمیکشه . خوب معلومه که با ۱۰ دقیقه زن ارضاء نمیشه. شما میتوانید با نوازش -سکس دهانی و … زن را به ارگاسم برسونید. این کارها نه تنها حرارت آلت تناسلی را پایین میاره(منظورم از حرارت هیجان است) بلکه اگه باز هم زود انزال بشه زن ناراضی نیست.چون ارضاء شده.آقایان عزیز بهتر است که یاد بگیرند که قرار نیست هر زمان که آلتشان احساس آمادگی کرد رابطه جنسی برای آنان فراهم و مهیا باشد! قرار نیست که از سر کار خسته و کوفته به خانه بیاید و شب هنگام هوس کنید که رابطه هم داشته باشید! صبح هم که باید بروید سر کار !! این شیوه ارتباطات برای مردان خود راه دیگری برای تعلیم زود انزالی است . خانمها باید بدانند که این رابطه زمانی که قرار است شکل بگیرد باید تمام افکارشان را از هر بدبختی یا نگرانی یا هر چیز دیگری برای مدتی خالی کنند. باید بدانند که این زمان برای آنهاست و به اصطلاح تایم اوت از زندگی نیست! از همه مهمتر این شیوه به حدی هم زن و هم مرد را خسته خواهد کرد که توان برای فعالیت مازاد را برای آنان نخواهد گذاشت . در نتیجه باید از این به بعد شبی را برای شب مورد نظر از قبل مشخص کنند. این مسئله این خوبی را دارد که اولاٌ از قبل طرفین آمادگی این شب را دارند و می توانند خود را مهیا کنند. ( لباس مهمانی بپوشند و خود را تمیز کنند و شام عاشقانه ای را در کنار همسر و حتی بچه ها داشته باشند و تغییراتی که می توان به آن فکر کرد و هر سری با انجام آن تجربه شیرین تری داشت ) از طرف دیگر این روش نمی گذارد که تنور روابط عاشقانه و جنسی به سمت مکانیکی شدن پیش برود . در روزهای دیگر معاشقه زمان طبیعی خود را طی خواهد کرد و صرفاٌ معاشقه های عاشقانه خواهد بود و نه رابطه ( گرچه این پروسجر چنان نفسی را از طرفین خواهد گرفت که مطمئناٌ فقط منتظر شب جشن خواهند بود و در طول روزهای دیگر به بالاتر از معاشقه کشیده نخواهند شد ) . فایده دیگر این است که در طول روزهای دیگر مرد و زن هرکدام زمان دارند انرژی از دست رفته را از طریق غذا و ورزش به بدن برگردانند.مردان در طول تحریک هستند اما آنها نیز در حال تحریک زوحین از طریق اورال سکس هستند و در این حین مسلماٌ زنها نیز ارگاسم خواهند شد . ارگاسم در بعضی از مردان می تواند باعث خستگی و یا نیاز به خواب گردد ( عدم ورزش و آمادگی بدن دلیل عمده این مورد می تواند باشد ) می توان با خوابهای کوتاه مدت ( نیم یا یک ساعت ) به بدن استراحت لازمه را داد. می توان با دوش و حمام های گرم جنسی (توصیه که ده ها برایر این روش بهتر از روش خواب است! ) کاملاٌ شرایط را به حالت قبل از انزال بکشانند .
   اگر شما به این حالت دچارید تا زمانی که معالجه شوید سعی کنید قبل از دخول و تحریک آلت با نوازش نواحی حساس مثل لاله گوش و سینه ها و نواحی گردن و ….و نیز سکس دهانی به ویژه تحریک کلیتوریس ( چوچوله ) که بنا به اعتقاد بسیاری از اهل فن حساسترین نقطه زن و در حقیقت آلت جنسی اوست که بسیار حساس می باشد و نباید با آن خشن رفتار نمود زن را ارضا نمود. می توانید در صورت ارضا شدن با توسل به این اعمال موقتا شریک جنسی تان را ارضا نمایید تا در مان شوید.

 15. فافا می‌گه:

  سلام من خانومی ۲۴ساله م, سه ماهه که ازدواج کردم, توی یک و سال و نیمی که عقد بودیم اصلا نزدیکی نداشتیم و رابطمون در حد معاشقه بود و من روی پرده بکارت حساسیت زیادی داشتم, اما شوهرم میتونست منو ارگاسم کنه, اما الان با دخول من به ارگاسم نمیرسم همسرم دخول رو تا ده دقیقه هم ادامه میده, من تحریکات رو حس میکنم اما به اوج نمیرسم و همسرم بعد از انزالش واسه ارضا کردن من با تحریک کلیتوریسم منو ارگاسم میکنه که ده دقیقه ای طول میکشه, ینی من سرد مزاجم ؟ مزاجم گرم و تره, لطفا کمکم کنید.

  • دکتر ژاله طاهری می‌گه:

   نداشتن ارگاسم همیشه با سرد مزاجی همراه نیست. بسیاری از زن ها علیرغم نداشتن ارگاسم از رابطه جنسی لذت می برند. سرد مزاجی حقیقی حالتی است که در آن هیچ پاسخ به هیچ نوع تحریک جنسی و در هیچ شرایطی وجود ندارد .
   زنی که فقط از راه تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسد نه تنها سرد مزاج نیست بلکه گاهی ممکن است از لحاظ جنسی خیلی هم فعال باشد ولی شریک جنسی او باید بداند که چگونه او را ارضا کند. ممکن است خانمی در ارتباط با یک مرد به ارگاسم نرسد در حالیکه مرد دیگری بتواند او را به ارگاسم برساند. در اینصورت دیگر نمی توان گفت که او به سرد مزاجی مبتلاست.

   باوجود آن که مقالات زیادی در مورد ارگاسم زنان وجود دارد ولی هنوز دانش ما در این زمینه ناقص است. در بدن زن نقاط حساس زیادی وجود دارد که تحریک مناسب آن ها رسیدن به ارگاسم را ممکن می سازد.
   کلیتوریس نقش مهمی در رسیدن به ارگاسم داشته و حتی قبل از بلوغ نیز می تواند تحریک کننده باشد. التهاب کلیتوریس در اثر استمناء یا بعد از یائسگی بخاطر کمبود هورمون استروژن می تواند مانع از نقش مهم آن در ارگاسم شود.

   بعد از کلیتوریس اندام های جنسی مجاور آن مانند قسمت داخلی لب های کوچک و زیر شکم نقش مهمی در تحریک جنسی و ارگاسم دارند. مقعد نیز نقش تحریک کنندگی زیادی دارد.ولی بهتر است بجای معاشقه مقعدی آن را با انگشت تحریک کنید. در بعضی از خانم هایی که مدت ها بکلی ارگاسم نداشته اند با فروبردن انگشت در مقعد بهنگام نزدیکی می توان ارگاسم ایجاد نمود!
   معمولا” سینه ها به کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم کمک می نمایند. بوسیدن سینه، مالش آلت به آن می تواند موجب ارگاسم در بعضی خانم ها شود.
   در بعضی تحقیقات عنوان شده که علت به ارگاسم نرسیدن زن ازطریق واژن فقدان گیرنده های حسی در دیواره واژن است. ولی بیاد داشته باشید که همیشه در دیواره قدامی واژن در مسیر پیشابراه یک نقطه بسیار حساس و تحریک کننده(نقطه جی)وجوددارد.

   زنان چگونه به ارگاسم میرسند

   حتی در زنانی که از طریق واژن به ارگاسم می رسند نیز تحریک این نقطه با انگشت بسیار راحت و اثربخش است. این نقطه حساس در داخل واژن و بر دیواره قدامی قرار دارد و هنگام ارگاسم مانند یک کیست کوچک زیر دست لمس می شود و بعد از آن بحالت اولیه برمی گردد. بعد از عمل جراحی خارج سازی رحم ممکن است بدلیل قطع شدن قسمتی از دیواره قدامی واژن سرد مزاجی بوجود بیاید. رحم و گردن رحم هیچ نقشی در ارگاسم ندارند.
   در اطراف مدخل واژن غده هایی بنام غده بارتولین وجود دارند که مواد لیزکننده برای تسهیل نزدیکی ترشح می نمایند. گاهی ترشح این غدد بسیار زیاد بوده و به اشتباه این گونه تعبیر می شود که زن ها هم مثل مردها در حالت ارگاسم به انزال می رسند.
   گاهی هم در موقع ارگاسم مایعی با فشار زیاد از پیشابراه خارج می شود.تجزیه این ماده در آزمایشگاه نشان داده که این ماده ادرار نبوده و همان ترشحات غدد داخل پیشابراه است.

   شدت ارگاسم به عامل ایجاد کننده آن بستگی دارد. معمولا” معاشقه دهانی به ارگاسم کامل منجرمی شود. هرچه شدت ارگاسم بیشتر باشد زن زودتر قابلیت تحریک جنسی مجدد را خواهد داشت.
   زمان تحریک پذیری جنسی نیز در زنان متفاوت است.عده ای بهنگام تخمک گذاری(روزچهاردهم دوره ماهانه) و عده ای هم در ایام قاعدگی بیشترین میل جنسی را دارند. گروه اخیر بیشترین تنش جنسی را در ایام خونریزی ماهیانه دارند.
   وضعیت انجام نزدیکی نیز نقش مهمی در ارگاسم خانم ها دارد. معمولا” در حالتی که زن در بالا باشد بعلت زاویه ورود آلت مرد به واژن و برخورد آن با دیواره قدامی بهتر باعث ارگاسم می شود.

   نزدیکی ازپشت در حالت سجده یا در کنارهم بعلت تماس مناسب نوک آلت مرد با دیواره قدامی زن از مناسبترین حالت های نزدیکی برای رسیدن به ارگاسم می باشد.
   شرایط روحی نیز عامل مهمی در احساس رضایت جنسی و رسیدن به ارگاسم محسوب می شود.گاهی حتی چند جمله عاشقانه و محبت آمیز می تواند باعث ارگاسم شود.

 16. فافا می‌گه:

  وای ممنون خانوم دکتر, پاسختون واقعا کامل و جامع بود, خیلی ممنون 😀

 17. هیوا می‌گه:

  من در زمان عقد هستم تا الان ۵ بار با همسرم معاشقه داشتم اما ارگاسم نرسیدم، من در زمان قبل ازدواج خودارضایی داشتم نه به صورت اعتیادی، به نظرتون ممکنه نرسیدن به ارگاسم به خاطر این مسئله باشه؟تحریک میشم ولی ارگاسم نه! و مدام در حالت تحریکی هستم

  • ◄Responder► می‌گه:

   ارگاسم در زنان به دو گونه است :

   در حال حاضر بحث ارگاسم در زنان تبدیل به یک مساله پیچیده در زناشویی شده است. برخی معتقدند ارگاسم در زنان دو شکل دارد:

   ارگاسم در زنان به دو صورت ارگاسم کلوتیرال و ارگاسم واژینال است.

   مفهوم ارگاسم واژینال در زنان موضوعی است که نخستین بار توسط زیگموند فروید مطرح گردید.

   وی معتقد بود که ارگاسم کلوتیرال پدیده ای مختص دوران نوجوانی و مصادف با رسیدن به سن بلوغ است ولی در زنان بالغ این ارگاسم کلیتورال به ارگاسم واژینال تبدیل می گردد یعنی ارگاسمی که بدون تحریک ناحیه کلیتوریس رخ می دهد.

   در حالیکه فروید در مورد اظهاراتش هیچ دلیل و مدرک علمی نداشت اما این نظریه قابل تامل بوده و در اذهان زنان ، تاثیرات خاص خود را گذاشته بود.

   بسیاری از زنان وقتی از تماس زناشویی واژینال به مرحله ارگاسم نمی رسیدند احساس نقص و کمبود می کردند چرا که مطابق با نظریه فروید تنها راه به ارگاسم رسیدن زنان از طریق رابطه زناشویی کلاسیکی است که با همسرش دارد و این طرز فکر موجب می شد که زوجین برای ایجاد تغییر در کیفیت و کمیت ارتباط زناشویی خود تلاشی به خرج ندهند.این در حالیست که بسیاری از زنان تنها می توانند از طریق ایجاد تحریکات ناحیه کلیتوریس در هنگام رابطه زناشویی به ارگاسم برسند.

   از طرف دیگر در سال ۱۹۶۶مسترز و جانسون در زمینه مراحل تحریک جنسی، تحقیقاتی را انجام دادند که این تحقیقات بر روی زنان و مردان(توامان) صورت گرفت. هر چند که چند سال قبل، کینزی سعی نموده بود مراحل فیزیولوژیک قبل و بعد از ارگاسم را مورد بررسی قرار دهد(این مراحل عبارت بودند از: مرحله پیدایش انگیزش، پلاتو، ارگاسم و مرحله فرو نشینی).

   مسترز و جانسون در طی مطالعات خود مشاهده کردند که مرحله ارگاسم می تواند شامل ارگاسم کلیتورال و یا ارگاسم واژینال باشد.

   همچنین پژوهشهای دیگری در همین زمینه نشان داد که بافت ناحیه کلیتورال به مقدار قابل توجهی به داخل ناحیه واژینال ادامه پیدا کرده است. این مطالعات این مساله را به اثبات رساند که بین ارگاسم واژینال و کلیتورال تفاوتی وجود نداشته و آنها دو فاز متفاوت از هم نیستند.

   لذا ارگاسم در زنان به این صورت است که برخی از زنان با تحریک ناحیه کلیتوریس و برخی دیگر با تحریک ناحیه واژینال به مرحله ارگاسم می رسند.

   اما در هر حال ارگاسم در هر دو دسته این زنان یک مفهوم دارد. حتی برخی معتقدند این ارتباط میان ناحیه واژینال و کلیتورال باعث شده که ناحیه کلیتورال پایه ای برای ارگاسم زنان به شمار آید. همچنین یکی از مهمترین پژوهشهایی که در این زمینه توسط دکتر هلن کانل صورت گرفته عنوان می کند که ارتباط داخلی که میان کلیتوریس و واژینال وجود دارد، منشا احساس ارگاسمی است که زنان آن را در طی رابطه زناشویی حس می کنند.

   با این فرض که در اثر مقاربت در رابطه جنسی، سطح داخلی بافت کلیتوریس تحریک شود. این محقق معتقد است که دیواره واژن همان کلیتوریس است. ضمنا در برخی از زنان ناحیه کلیتوریس وسیع تر بوده و لذا شدت تحریک این دسته از زنان باید شدید تر از سایرین باشد یعنی این دسته از زنان نیاز دارند تا در هنگام ارتباط زناشویی با همسرشان، برای رسیدن به مرحله ارگاسم بیشتر مورد تحریک قرار گیرند. این در حالیست که زنانی با بافت طبیعی و معمولی نیازی به تحریکات شدید تر و بیشتر ندارند. شناخت این مساله در بهبود کیفیت رابطه زناشویی در زوجین کمک شایان توجهی خواهد کرد.

   مدت زمان ارگاسم در زنان:

   تخمین زده می شود که به طور کلی ارگاسم در زنان حدود بیست ثانیه به طول می انجامد که شامل انقباضات ماهیچه ای در ناحیه لگن، واژینال، رحم و .. است. البته ارگاسم در زنان در برخی دیگر خیلی زود شروع شده و خاتمه می یابد(یعنی زمان کلی ارگاسم زنان در برخی تنها در حدود یک ثانیه است در حالیکه این ارگاسم در همین یک ثانیه ابتدا شدتش خیلی زیاد است و بعد کاهش می یابد.

   در برخی از لحظات این انقباضات منظم و متوالی ، توام با لرزشهای نامنظم خواهد بود ولی در موارد دیگر وقتی زنان احساس ارگاسم می کنند این احساس با انقباضات لگنی و … توام نمی باشد. این مساله نشان می دهد که کیفیت و احساس ارگاسم در زنان مختلف می تواند به شکلهای مختلف خود را نشان دهد و ارایه یک نسخه واحد در مورد ارگاسم زنان برای همه منطقی به نظر نمی رسد.

   رسیدن به ارگاسم در زنان

   تفاوت در میزان یا شکل ارگاسم در زنان :

   همانطور که در قسمت قبل بیان شد ارگاسم حاصل انقباض هایی غیر ارادی در ماهیچه ها می باشد که این انقباض ها در زنان در یک سوم بیرونی مهبل و در مردان در ماهیچه های لگنچه صورت می گیرد.

   ارگاسم در زنان به شکلهای مختلفی صورت میگیرد زنان تجربه ی ارگاسم خود را به شکل های مختلفی بیان می کنند، برخی می گویند که ارگاسم مانند یک عطسه بزرگ می باشد و برخی هم آن را همچون صعود به یک قله ی بلند بیان می کنند.

   برخی ها ارگاسم را فقط در اندامهای جنسی خود و برخی دیگر در سایر اعضای بدنشان احساس می نمایند. وقتی زنان به ارگاسم می رسند، بدن آنها قدری به هم جمع شده و ماهیچه هایشان جنب و جوش پیدا می کند. همچنین ماهیچه های دیواره ی مهبل به همراه ماهیچه های لگنچه و مخرج با ریتم منظمی منقبض می شوند. بر خلاف مردان که پس از ارگاسم، تمایل جنسی آنها دقایقی کاهش یافته و نعوظ آنها کاهش می یابد، هنگامی که زنان وارد مرحله ی آرامش شده و انقباض ماهیچه ها در آنها کاهش می یابد، آنها می توانند به سرعت و مجدداً به مرحله تداوم لذت بازگشته و آمیزش دوباره را از همانجا شروع نمایند.

   بسیاری از زوجین تصور می کنند که ارگاسم در زنان مانند مردان به هنگام دخول ایجاد می شود و نیازی به تحریک کلیتوریس نیست. به همین دلیل دیده می شود که بسیاری از زنان در آمیزش های خود به ارگاسم نمی رسند و حتی ارگاسم را با دیگر حالات چرخه ی واکنش جنسی، به ویژه تداوم لذت، اشتباه می گیرند. اما باید گفت که اندام اصلی ارگاسمی زنان کلیتوریس است و معمولاً زنان از تحریک های مهبلی به ارگاسم نمی رسند.

   زنان باید به ارگاسم رسیدن را یاد بگیرند:

   ارگاسم در زنـان یـک واکنش طبیعی جنسی است که تا کنون به صورت معمایی سربسته باقی مانده است. به اوج نرسیدن در حین عمل جنسی میتواند سرمنشا مشکلات فراوانی باشد. ثابت شده که ریشه بسیاری از مشکلات زناشویی در این مسئله میباشد.

   ارگاسم در زنان از فرآیند پیچیده تری نسبت به مردان برخوردار است و به همین دلیل زمانی بیشتر می برد تا زنان به ارگاسم برسد.

   ارگاسم در زنان دارای یک روند برای تخلیه است به طوری که زمان خاصی برای بوجود آمدن آن نمی توان مشخص کرد. حدود ۱۰ درصد از زنان به ارگاسم نمی رسند یا ارگاسم آنان از طریق خود ارضایی می باشد یادگیری به ارگاسم رسیدن زنان به یک امر مهم و ضروری برای بقای زندگی زناشویی تبدیل شده است.

   زن و شوهر با کسب مهارت باید بدانند که چگونه می توانند به ارگاسم مطلوب برسند. که در این میان مردان وظیفه سنگین تری دارند و بایستی با کسب مهارت در به ارگاسم رسیدن رسیدن و لذت جنسی به همسرشان کمک کنند و همچنین همسر نسبت به شوهر این وظیفه را انجام دهد.ارگاسم در مردان صرفاً با تحریکات بدنی و تماس ایجاد می شود. در حالیکه این پدیده در خانم ها بسیار پیچیده تر بوده و تا حد بسیار زیادی به شرایط روحی و ارتباط عاطفی طرفین بستگی دارد.

   به ارگاسم نرسیدن زنان می تواند به دلیل بی علاقگی، اضطراب و شرایط روحی نامناسب و مقاربت به روش نادرست باشد و بعلاوه برای بعضی خانم ها این الزام وجود ندارد که با هر مقاربت الزاماً به ارگاسم برسد.

   شاید یکی از راههای زیر گره گشای مشکل شما باشد:

   ۱-اکثر زنان به اشتباه تصور می کنند که در طول رابطه جنسی آرامش بسیار مهم است اما آنها از این نکته غافل هستند که تنش هم در طول رابطه جنسی بسیار مهم و عامل رسیدن به ارگاسم است.زنان باید یاد بگیرند که تمام عضلات آنها ساق پا ؛شکم، باسن و… دررسیدن به ارگاسم درگیر می شوند.اکثر زنان می گویند هنگام ارگاسم انقباض در لگن را احساس می کنند.

   ***********************************************

   ۲-اکثر زنان رابطه جنسی ذهن فعالی دارند و نمی توانند آن را بر این فعالیت متمرکز کنند. فکرهایی که تمام مغز را اشغال می کنند و به جای تحریک و تشویق جنسی منجر به واپس زدگی میل جنسی می شود.سعی کنید ذهن خود را از تمامی مسائل خالی کنید و در این لحظه فقط به همین مسئله بیندیشید.

   ***********************************************

   ۳-در موارد بغرنج تر برای درمان حتما به یک پزشک مراجعه کنید و با استفاده از داروهایی تجویز شده زندگی زناشویی خود را انجات دهید تجویز پزشک در بیشتر مواقع می تواند مشکل را برطرف کند.

   ***********************************************

   چگونه همسر خود را آماده نماییم ؟

   در ارتباط زناشویی ،زن و مرد هر دو برای رسیدن به ارگاسم باید همکاری کنند. نیازهای یکدیگر را برطرف نمایند. در خیلی مواقع بیشتر به نقش زنان پرداخته شده در حالی که مردان با رفتار درست خود در رابطه ی زناشویی می توانند باعث شوند همسرشان احساس لذت بیشتری کرده و شریک جنسی مناسب تری گردد.

   ملاعبه کردن یکی از راههای به ارگاسم رسیدن زنان:

   ملاعبه یعنی: بازی کردن در روابط جنسی به معنای بازی با اعضای جنسی زن می باشد.

   رسیدن به ارگاسم در زنان

   تحریک جنسی زن قبل از دخول، امر لازمی است. همه زنان، نقطه تحریک جنسی ویژه ای دارد. یکی از نوازش ملایم سینه ها خوشش می آید، دیگری از آغوش و تنگ در بغل گرفتن . لمس اعضای تناسلی (فرج ومهبل) نیز در برخی دیگر محرک عمل است .هر مردی باید نقاط شهوی ویژه زن خود را یافته، قبل از دخول به نوازش آنها بپردازد. برخی اعمال و تماس زود گذر دهانی تناسلی مثل بوسه اندام های آمیزشی یکدیگر نیز طبیعی به حساب می آید. برخی زنها از عوامل روانی بیشتر از ملامسه و تحریکات فیزیکی لذت می برند. بیان جملات عشقی و تعریف از زیبایی واظهار علاقه بیش از حد سبب آمادگی جنسی برخی از ایشان می شود (دانستنی های زناشویی ،موحدی، ص ۱۹۵).

   ارگاسم در زنان یا به عبارتی انزال هر زنی مستلزم شراط خاصی است. گاهی مستلزم کارهایی که به ظاهر بی معنا وخنده آور جلوه می کند؛ امّا تا جایی که ممکن است وممنوعیتی از جهت شرعی واخلاقی ندارد، باید در تأمین آن ها کوشید تا به ارگاسم رسیدن زنان کمک کند.

   نقاط حساس بدن ، نقاطی هستند که به تحریک های دستی و نوازش ها به شدت واکنش نشان می دهند. علاوه بر سینه ها و اندام های جنسی که حساسترین اندام های بدن می باشد، لاله گوش، پشت گردن، زیر بغل، انگشتان و دستها، باسن و قسمتهای داخلی رانها، اطراف مخرج، پشت زانوها، مچ پا و ساقها، کف وانگشتان پا نیز دیگر اندام های حساس بدن را تشکیل می دهند. باید این قسمت ها را به آرامی نوازش و تحریک کنید. نوازش قسمت های مذکور قبل و در طول آمیزش، می تواند شما را برای شروع نزدیکی کاملاً آماده نماید(راز های موفقیت در رابطه جنسی، ص ۱۱۲).

   در این مرحله (آمادگی)، در صورتی که نقاط شهوی و محرک جنسی زن نیز به وسیله شوهر او خوب تحریک شده باشد، از ابتدا و قبل از دخول، غدد برتلن وغدد اسکن شروع به ترشح می کنند که در تمام مراحل جماع ادامه دارد. این ترشحات باعث سهولت دخول آلت در مرحله بعدی می گردد(دانستنی های زناشویی دکتر محمد مهدی موحّدی ،۱۳۸۷،ص۱۹۰).

   حواسی چون حس دیداری و حس بساوایی در این مرحله نقشی غیر قابل انکار دارند. به زبان دیگر، مهارت های پیشنوازی جنسی زوجین در این مرحله کار آرایی محسوس دارد. طرفین باید با اعمال کردن مهارتهای مقاربتی خویش هر چه بیشتر طرف ارتباطی خود را تحریک کنند. این تحریکات نهایتاً سبب تقویت میل جنسی شده و سرانجام زوجین در آستانه مرحله سوم (ارگاسم ) قرار می گیرند. مرد کاردان و با تجربه به کسی گفته می شود که ارگاسم خود را مهار کرده و آن را با اوج لذت جنسی زن هماهنگ سازد

پاسخی بگذارید

(الزامی)

ارضاء جنسی خانمها Reviewed by دکترطاهری on Nov 26Rating: 4.5ارضاء جنسی خانمها با وجود اهمیّت به ارضای جنسی زنان در قرن حاضر، باز هم در مورد برخی خانم ها، زمان و چگونگی ارضای آنها شفاف نیست و نیاز به بررسی بیشتر دارد.

با عضویت در

کانال تلگرام کانون مشاوران

Telegram-for-Android

علاوه بر دریافت مطالب جالب و مفید روانشناسی

از ۱۰% تخفیف مشاوره

در مراکز برتر مشاوره ایران برخوردار شوید.

کدتخفیف: ۳۸۶Ggf6Fn79

کانال تلگرام