امروز : دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲ می باشد.

عوارض خود ارضایی دختران

عوارض خود ارضایی دختران

عوارض خودارضایی دختران-این کارشناس ارشد مامایی در ادامه به خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی،روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود  و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.»

این درمانگر اختلالات جنسی بانوان افزود:«یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»
 
چگونه می توان از خود ارضایی دست کشید؟

همکار علمی کلینیک سلامت خانواده افزود:«از جمله راههای پیشنهادی برای ترک خودارضایی دختران پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.»

منبع: تریبون آزاد

بازدید:۶۸۷۴۲۵

رتبه مقاله درگوگل: 4.5-Stars

مطالب مرتبط

ارسال نظرات

۹۷ دیدگاه برای “عوارض خود ارضایی دختران”

 1. Nima گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه و ۲ساله که دارم خودارضایی میکنم آخر چقدر که تلاش میکنم نمیتونم انجام ندم لطفا راه حل بدید?

  • ◄Responder► گفت:

   سعی کنید خودتون رو از موقعیت تحریک دور نگه دارید تا تعداد دفعات کاهش پیدا کنن
   مثلا” وقتی احساس میکنید تحریک شدید موقعیت خودتون رو ترک کنید تا حس و حالتون از بین بره و گرنه این یک حس قوی و خدادادیه و باید بتونید درکش کنید

 2. سارا گفت:

  اخه من از تقریبا ۱۰ سالگی این کارو میکردم و تا همین امسال که بیست سالمه نمیدونستم خود ارضاییه واصلا تو این پنج سال زندگی مشترکم با شوهرم ارضا نشدم حالا امکان داره با ترک اینکار با شوهرم به ارضا برسم
  اگه از خود ارضایی دست برداریم احتمار داره که بتونیم با شوهرمون ارضا بشیم…!؟

  • ◄Responder► گفت:

   اکثر زنان اشکال در رسیدن به اوج لذت جنسی دارند یا هرگز تجربه به ارگاسم رسیدن را ندارند.

   تعدادی از عوامل فیزیولوژیکی است که می تواند میل جنسی زن و توانایی رسیدن به اوج لذت جنسی را در زن مهار کند: عدم توازن در هورمون تستوسترون، داروهایی مانند ضد افسردگی، آناتومی او، و البته، مسائل مربوط به شریک زندگی. مورد آخر می تواند شامل در دسترس نبودن همسر، مشکلات آناتومی مرد، زود انزالی و نداشتن اطلاعات کافی از بدن و احساس زن باشد. همچنین تمایل به فشار زیاد در حین ارتباط جنسی نیز می تواند مانع تحریک لازم زن شود. وظایف کاری زیاد، بی محبتی، بی توجهی، مورد ستایش قرار نگرفتن نیز موجب سردی در زنان می شود. دوری از همسر و بی اعتمادی به همسر نیز در زنان مورد توجه قرار میگیرد و موجب عدم تحریک می شود. الگوهای نا امن دلبستگی ( اضطراب و اجتنابی ) که در دوران کودکی توسعه یافته در بزرگسالی باقی می ماند و به شدت جنبه های متعدد ارتباط جنسی را تحت تاثیر قرار می دهند.

   در این مقاله ما عامل روانی که تاثیر منفی بر میل جنسی زن، تحریک و ظرفیت ارگاسم دارد را بررسی می کنیم. البته این لیست به این معنا نیست که ما همه عوامل را بررسی کرده ایم ممکن است موارد دیگری هم باشد که در افراد مختلف متفاوت بروز می کند.

   ۱- داشتن افکار انتقادی نسبت به بدن: بسیاری از زنان افکار مزاحم و یا صدای درونی مهم در مورد بدن خود دارند، که هیجان جنسی را قطع می کند و مانع تجربه اوج لذت می شود. آنها می توانند افکار خود آگاه در مورد سایز اندام تناسلی داشته باشند. همچنین افکاری در مورد اینکه آلوده هستند و تمیز نیستند مانع برقرای ارتباط جنسی دهانی می شود. بسیاری از زنان نگرش منفی پدر و مادر خود نسبت به عملکردهای بدن در طول آموزش توالت را درونی کرده اند، در نتیجه در شناخت تصورات بدنی افکار کثیف بودن برای آن ها تداعی می شود. به طور خاص ، ناحیه تناسلی بامفهوم مقعد آغشته است و با عملکرد دفعی اشتباه گرفته می شود. احساس شرم آور زنان در مورد این منطقه به هر چیزی در زیر کمر، (از جمله عادت ماهانه ) گسترش یافته و آنها در نهایت احساس کثیف یا آلوده بودن کرده و این شیوه ای است که می تواند در رسیدن به تحریک و اوج لذت جنسی تداخل ایجاد کند. هنگامی که زنان افکار منفی در مورد قسمت های مختلف بدن خود دارند، پیدا کردن نقطه حساس آن منطقه زمانی که لمس می شود کار دشواری است. اگر آن ها احساس بدی در مورد بدن خود داشته باشند به راحتی از رابطه جنسی لذت نمی برند.

   ۲- درک رابطه جنسی به عنوان عملی غیر اخلاقی یا بد: بسیاری از زنان افکار تحریف شده در مورد رابطه جنسی در اوایل زندگی در طول فرآیند اجتماعی شدن به دست آورده اند. به طور کلی، نگرش منفی پدر و مادر نسبت به برهنگی، استمناء و س ک س یک نفوذ قوی بر احساسات هر دو نوع کودکان پسر و دختر در مورد روابط جنسی و عمل جنسی دارد. در نتیجه ، مردم به طور معمول اطلاعات کمی در مورد ارتباط جنسی قابل قبول و خوب دارند. علاوه بر این، برخی از ادیان، نظام های باوری خیلی سفت و سخت، در مورد ارتباط جنسی دارند و آن را گناه و کثیف می دانند. زنانی که در این نگرش ها پرورش می یابند، رابطه جنسی را ممنوع ، شرم آور و بد می دانند. آنها در برابر معاشقه و ارتباط جنسی احساس بدی دارند و منتظر عواقب بد و مجازات هستند.

   ۳- ترس از غم و اندوه: برای بسیاری از زنان، احساس غم و اندوه مربوط به درد عاطفی در دورانی از زندگی که یک تجربه جنسی داشته اند، به ویژه هنگامی که روابط جنسی با صمیمیت عاطفی ترکیب شده است، به صورت سرکوب شده وجود دارد. برای زنانی که مورد سوء رفتار قرار گرفته اند این احساس عمیق تر نیز می باشد. هنگامی که زنان سعی می کنند به احساس غم فکر نکنند، اوج لذت جنسی را از دست می دهند.

   ۴- نگرانی مربوط به لذت بردن همسر: بسیاری از زنان در ارتباط جنسی به جای تمرکز به خود و لذت بردن خودشان در طول رابطه تمام تفکرشان بر این است که آیا همسرم لذت می برد؟ آیا از روی اجبار با من در ارتباط است؟ آیا فکر فرد بهتری در سر دارد؟ همین موضوع باعث می شود از رابطه جنسی عقب مانده و تجربه ارگاسم را از دست بدهند.

   ۵- ترس از دست دادن کنترل: زنانی که به شدت بر حفظ کنترل به عنوان یک مکانیسم دفاعی محافظت از خود تکیه می کنند، به صورت ناخود آگاه رابطه جنسی را عامل مخل کنترل و امنیت درونی خود تلقی می کنند. این نگرانی ها می تواند حوزه های مختلفی داشته باشد مثلا نگرانی از ایجاد سر و صدایی که خارج از کنترل آن هاست، نگرانی از خروج بی اختیار ادرار و یا مدفوع . این اضطراب به صورت ناخود آگاه تجربه ارگاسم را غیر ممکن می کند.

   ۶- داشتن ذهن بسیار مشغول: اکثر زنان در طول رابطه جنسی ذهن فعالی دارند و نمی توانند آن را بر این فعالیت متمرکز کنند. فکرهایی که تمام مغز را اشغال می کنند و به جای تحریک و تشویق جنسی منجر به واپس زدگی میل جنسی می شود. خیلی از زنان نمی توانند افکارشان در مورد فرزندان، وظایف خانه دار، مشکلات شغلی و … را در طول ارتباط جنسی مهار کنند و همین ضعف باعث عدم تمرکز کامل و نرسیدن به ارگاسم می شود.

   ۷- نگرانی از متهم شدن: دختران در همه جای جهان همیشه به با حیا بودن تشویق شده اند. زمانی که همان دختر وارد رابطه می شود و حالا به عنوان یک زن و شریک جنسی هم باید وظایفی را انجام بدهد، شکستن حریمی که در آن در ساعاتی از شبانه روز فرد باید حجب و حیا را کنار گذاشته و از رابطه جنسی با همسرش لذت ببرد خیلی دشوار است. این طرز فکر که نهادینه شده، نمی تواند مانند یک کلید روشن و خاموش بشود. بنابراین فرد نمی تواند مهارهای ذهنی اش را بشکند و گاهی حتی اگر لذت هم ببرد نمی تواند و یا نمی خواهد آن را بروز دهد، از ترس اینکه مورد قضاوت قرار بگیرد و متهم شود که زن سبک و هرزه ای است. بنابراین به مرور این حالت رابطه جنسی را برای فرد از یک حالت خوش آیند به حالت وظیفه و بعضا توام با ترس تبدیل می کند. ترس از اینکه مبادا عکس العملی نشان بدهد که همسرش تصور کند او هرزه است. بنابراین تجربه ارگاسم با چنین افکاری تقریبا غیر ممکن است.

   دانستن این مطلب که چرا او نمی تواند ارگاسم را تجربه کند، قدری دشوار است اما اگر شما افکاری مانند نمونه های بالا را دارید از تلاش دست نکشید. برای تجربه ارگاسم می توانید از یک روانشناس مسائل جنسی کمک بگیرید.

 3. Negin گفت:

  سلام من تقریبا از ١٢ سالگی خود ارضایی میکردم هر روز این مارو انجام میدادم و الان ١۶ سالمه و خیلی کم این کارو میکنم مثلا ماهی یه بار
  میخواستم بدونم در اینده با شوهرم میتونم ارضا بشم و هم من لذت ببرم هم همسرم؟
  اگر ترکش کنم چی؟

  • ◄Responder► گفت:

   خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی،روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.

   یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.همچنین از مضرات بدنی شدیدی که ناشی از خود ارضایی در دختران میتوان به آن اشاره کرد این است که خودارضایی در دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی دختران با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم خودارضایی تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.

   برای جلوگیری و ترک این عادت بسیار بد، باید سعی کرد کار روانشناسی کرد.ابتدا باید دختر سعی کند از تنهایی و تنها بودن دوری کند و در ثانی از دیدن فیلمهای محرک و فیلمهای ناپسند و همچنین تصاویر که دارای مشکل اخلاقی هستند دوری نمایند و از تفکرات جنسی بپرهیزند.
   از جمله راههای پیشنهادی برای ترک خودارضایی دختران پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

  • sobhan گفت:

   اخه چرا خود ارضایی که هزار جور درد و مرض داره سکس که بهتره بعدشم بجای افسردگی حس نشاط به ادم دست میده

 4. فاطمه گفت:

  باسلام خواهش میکنم حتما حتما لطفاجوابی دهید درمان تغییرشکل الت دراثرخودارضایی رالطفا بگویید باسپاس فراوان منتظرم

  • ◄Responder► گفت:

   آیا خودارضایی باعث تغییر ظاهر اندام تناسلی میشود، خودارضایی و تغییر حالت واژن،خود ارضایی و تغییر اندازه آلت،خود ارضایی و نازایی،عوارض خودارضایی
   سوالات و ابهامات و البته شایعات زیادی در خصوص خودارضایی وجود دارد ، همه افرادی که به خودارضایی اعتیاد دارند از عوارض احتمالی ان در آینده بیم دارند که عمومیت و صحت نداره

   آیا خود ارضایی باعث کوچک شدن آلت تناسلی میشود ؟
   از نظر علمی تا کنون ثابت نشده است که خود ارضایی بر اندازه آلت تناسلی تاثیر خواهد داشت

   آیا خودارضایی باعث تغییر شکل اندام تناسلی زنان میشود ؟
   بستگی به روش انجام خود ارضایی دارد برخی روشها میتواند در اندازه لب های ناحیه واژن و تیرگی آن موثر باشد که همانطور که ذکر شد به شدت و روش خودارضایی مربوط است و عمومیت ندارد
   این به آن معنا نمیباشد که اگر لبهای اطراف واژن فردی بزرگ یا بصورت افتاده و یا تیره است صد در صد بعلت خودارضایی بوده است چرا که عوامل محیطی و ژنتیکی و هورمونی نیز در آن موثر است بعنوان مثال زنانی که در مناطق گرمسیری یا استوایی زندگی می کنند و اساسا تغییر حالت لبها و رنگ واژن غیر طبیعی نیست و تاثیری در کیفیت و کمیت رابطه جنسی و … نخواهد داشت

   آیا خود ارضایی باعث نازایی میشود ؟
   خود ارضایی ارتباطی با نازایی ندارد

   آیا خود ارضایی باعث اقیم شدن مردان میشود ؟
   خود ارضایی ارتباطی به ان ندارد

   آیا خود ارضایی عوارض دارد ؟
   اعتیاد به خود ارضایی اگر به صورت مرضی باشد هم میتواند با عوارض فیزیولوژیکی ( جسمی ) همراه باشد و هم با عوارض سایکولوژیک ( روحی و روانی )
   اما اگر اعتیاد به خود ارضایی حالت مرضی نداشته باشد عوارض روحی و روانی خواهد داشت ضمن آنکه بر رابطه جنسی با همسر تاثیر مستقیمی خواهد داشت

 5. سارا گفت:

  ببخشید مزاحم شدم چندتا سوال داشتم
  اول اینکه خودارضایی در دختران باعث پاره شدن پرده میشه؟
  و احساس میکنم الت تناسلی در دختران رو بزرگ تر میکنه یا شایدم نه نمیدونم؟
  و اینکه آیا تو دوران پریود تاثیر داره یا نه؟
  و اگر به دکتر مراجعه کنم متوجه خودارضایی فرد میشه یا نه؟
  اگه به این سوالاتم جواب بدید من واقعا ممنونتونم🙏

  • ◄Responder► گفت:

   اگر خودارضایی بیرونی باشه پارگی اتفاق نخواهد افتاد ولی گاهی میتونه روی لب های واژن تاثیرگذار باشه …. در مورد خودرارضایی اگر بیرونی باشه کسی نمیتونه تشخیص بده
   از نظر علمی تا کنون ثابت نشده است که خود ارضایی بر اندازه آلت تناسلی تاثیر خواهد داشتبستگی به روش انجام خود ارضایی دارد برخی روشها میتواند در اندازه لب های ناحیه واژن و تیرگی آن موثر باشد که همانطور که ذکر شد به شدت و روش خودارضایی مربوط است و عمومیت ندارد
   این به آن معنا نمیباشد که اگر لبهای اطراف واژن فردی بزرگ یا بصورت افتاده و یا تیره است صد در صد بعلت خودارضایی بوده است چرا که عوامل محیطی و ژنتیکی و هورمونی نیز در آن موثر است بعنوان مثال زنانی که در مناطق گرمسیری یا استوایی زندگی می کنند و اساسا تغییر حالت لبها و رنگ واژن غیر طبیعی نیست و تاثیری در کیفیت و کمیت رابطه جنسی و … نخواهد داشت
   اعتیاد به خود ارضایی اگر به صورت مرضی باشد هم میتواند با عوارض فیزیولوژیکی ( جسمی ) همراه باشد و هم با عوارض سایکولوژیک ( روحی و روانی )
   اما اگر اعتیاد به خود ارضایی حالت مرضی نداشته باشد عوارض روحی و روانی خواهد داشت ضمن آنکه بر رابطه جنسی با همسر تاثیر مستقیمی خواهد داشت

 6. دنیا گفت:

  سلام .
  من دوازده سالمه و لبه ی یکی از واژن هام تغییر شکل داده و تیره شده .
  میخواستم بدونم به حالت عادی برمیگرده ؟
  اگه به همون صورت بمونه مشکل ایجاد میکنه؟

 7. مهتاب گفت:

  سلام.من دختر ۲۱ساله هستم قبلا خودارضایی زیاد انجام میدادم مثلا هفته ای سه بار ولی الان چندساله که خیلی کم شده شاید ماهی دوبار شایدم اصلا انجام ندم ولی مدتیه که واژنم با تحریک اصلا خیس نمیشه.ایا مشکلم جدی و بده؟

  • ◄Responder► گفت:

   مشکلی ندارید شما استانه تحریکتونو بالا بردید یعنی بدن شما نیاز بیشتری به تحریک داره و اگر تعداد دفعات رو کاهش ندید در آینده همین احساسو نسبت به شوهرتون دارید
   و نمیتونید در یک زمان واحد با همسرتون به ارگاسم برسید
   امیدوارم در کم کردن تعداد دفعات ارادتونو قوی کنید

 8. فاطی گفت:

  سلام وقت بخیر من بیست و یک سالمه و حدود چهار ساله خودارضایی میکنم یکسال نامزد بودم و تو اون دوران هم خودارضایی میکردم الان یک ماهه عروسی کردیم و من توی یک ماه یبار ارضا شدم اونم با خودارضایی حین رابطه اصن ارضا نمیشم میشه راهنماییم کنید چیکار کنم که ارضا بشم خیلی سخته هم برا من هم برای همسرم لطفا کمک کنید

  • ◄Responder► گفت:

   تا وقتی که ذهنتون رو به چنین کاری معتاد کردید نباید انتظار زیادی داشته باشید
   تنها توصیه این هست که در مواقع تحریک باید در کنار همسرتون باشید تا از طریق رابطه دوطرفه بتونید ارضاء بشید
   و باید صبور باشید تا از این حالت خارج بشید … خودارضایی هم ممنوع فقط و فقط از طریق همسرتون باید به ارگاسم برسید

 9. ترانه گفت:

  سلام ببخشید من حدود ۶ ساله که انجام میدادم و شرو کردم تازه به ترک تو این مدت ریزش موی خیلی شدید پیدا کردم و موهام خیلی کم پشت شده. با ترکش ممکنه بعد مدتی دوباره خوب بشه ریزش نداشته باشه دراین حد؟دوباره موهای جدید رویش کنه؟

  • ◄Responder► گفت:

   این عمل چنین تاثیراتی رو بروز نمیده و شما باید علاوه بر ترک برای ریزش مو دنبال عوامل دیگه ای از جمله کمبود ویتامین و تنظیم خوابتون باشید
   عمل خودارضایی در اینده روی روابط جنسی شما با همسرتون اثر منفی میذاره و مانع رسیدن شما به ارگاسم میشه

 10. tina گفت:

  من از سن کودکی خود ارضایی میکنم، بعضی جا ها شنیدم باعث ناباروری میشه، مثلا اینکه طول دستگاه رحم افزایش پیدا میکنه، و اسپرم به رحم نمیرسه، برای همین باعث ناباروری میشود، من از سن پایین انجام میدم، بعضی وقتا روزی ٢.٣بار شایدم بشتو، بعضی وقتا هم به مدت یه هفته انجام نمیدم، من خیلی نگران این موضوعم

  • ◄Responder► گفت:

   چیزی در این مورد تایید نشده .
   پس نگران نباشید .
   مضرات خودراضایی بیشتر روی بعد روانی هست .
   طوری که فرد وقتی به این کار عادت کرد .
   دیگه لذتی رو از طریق رابطه جنسی با شوهرش احساس نمیکنه .
   و همین امر باعث سردی روابط خواهد شد .

 11. مهتاب گفت:

  سلام
  ببخشید میخواستم بدونم خودارضایی باعث زگیل تناسلی میشه؟

  • ◄Responder► گفت:

   خیر دوست عزیز .
   زگیل تناسلی زائده گوشتی کوچکی است که ممکن است در هر قسمتی از ناحیه تناسلی زن یا مرد ظاهر شود.
   عامل این بیماری ویروس پاپیلومای انسـانی HPV است .
   که ازطریق تماس مستقیم با زگیل تناسلی و یا پوست آلوده به ویروس و اغلب از طریق ارتباط جنسی، منتقل می شود.

   ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) باعث بوجود آمدن زگیل تناسلی می شود.
   ویروس پاپیلومای انسانی حدود ۴۰ شاخه دارد که بیشتر زگیل ها در نتیجه ابتلا به شاخه های ۶ و ۱۱ این بیماری بوجود می آینند.
   زگیل تناسلی در تماس جنسی منتقل می شود.
   در بیشتر مواقع سیستم ایمنی بدن شروع به کشتن زگیل ها کرده و از رشد آنها جلوگیری می نماید.

   افرادی که بیشتر از بقیه در خطر این بیماری هستند، شامل:
   رابطه جنسی محافظت نشده با چندین شریک جنسی
   ابتلا به سایر عفونت های جنسی
   رابطه جنسی با فردیکه در مورد سابقه جنسی وی چیزی نمی دانید
   زندگی جنسی فعال در دوران جوانی

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه

   مشاوره روانشناسی تلگرامی:
   http://t.me/kanonmoshaveran_bot

 12. raha گفت:

  با سلام.خانوم دکتر چندلایه پوست یا به اصطلاح گوشت اضافه بین لبهای بیرونی در سمت چپم بوجود اومده و من نمیتونم این موضوعو با مادرم در میون بزارم تا به پزشک مراجعه کنیم. من از شما خواهش میکنم که بگید این طبیعیه یا ن؟ یا ممکنه یه بیماری خاصی باشه؟ و اگه به پزشک مراجعه نکنم عواقبش چی میشه؟
  در ضمن باید بگم که من چندبار خودارضایی مالشی داشتم و درواقع یه مدت بعد از خودارضایی اسن پوست بوجود اومد ولی خیلی کم بود.با مرور زمان بیشتر شد

  • ◄Responder► گفت:

   بیماری پوستی

   پسوریازیس یک بیماری پوستی خودایمنی می باشد.
   این بیماری با ایجاد برجستگی، قرمزی و فلس بر روی سطح پوست خود را نشان می دهد.
   این وضعیت می تواند در هر جای از بدن، از جمله ناحیه تناسلی رخ دهد.
   اگر چنین علایمی رو دارید خود شما به تنهایی میتونید به پزشک مراجعه کنید.
   و اینکه خودرضایی داشتید نباید نگران باشید چون به هیچ وجه قابل شناسایی نیست .
   پس در درمان خودتون خجالت رو کنار بذارید

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

   • raha گفت:

    دکترجان خب برای درمان این بیماری چه باید کرد؟ و ایا این بیماری درمان میشه ؟و اگه درمان شد، این برجستگی ها از بین خواهد رفت یا خیر؟
    ممنون میشم بازم راهنماییم کنید

    • ◄Responder► گفت:

     دوست عزیز با توجه به گفته های شما مورد بیماری عنوان شد.
     ولی باید برای معاینه مستقیم به متخصص زنان مراجعه کنید .
     به هر حال بررسی بالینی مستقیم میتونه با چیزی که اینجا تشخیص داده میشه متفاوت باشد.
     در مورد سوالتون هم مشکل شما قابل درمانه اگر زودتر اقدام کنید .
     برای مراجعه به پزشک اگر تمایل ندارید پدر و مادرتون متوجه شوند میتونید از فرد قابل اعتمادی در خانواده و یا فامیل استفاده کنید .

پاسخی بگذارید

*